CZKEUR – namířeno na kulatých 25 Kč

euro

Česká koruna vyběhla v posledních dvou týdnech ze svého posilujícího kanálu, což bylo zapříčiněno nervozitou na finančních trzích. Nadále je tak patrný vliv uzavírání rizikovějších pozic obchodníků, které se odráží i do vývoje české koruny.

Rizikovější akciové trhy se v posledních dnech malinko nadechly z nejhoršího výprodeje od prosince minulého roku, což se odráží i ve vývoji koruny. Ta si vůči euru připsala v posledních dvou dnech 10 haléřů a zatím jí drží meta 24,87, která nebyla ani napodruhé v tomto týdnu ze strany eura překonána a bude tedy klíčová z krátkodobého pohledu.

20120413eurczk-2309114

Další metou by totiž byl souběh 100 a 200-MA rovnající se magické hranici 25 EURCZK. V případě proražení i této hranice je další technický cíl u 25,35.

Statisticky by však koruně takový pokles slušel až v měsíci květnu, který nás rok co rok potkává společně s poklesem akciových trhů, zkrátka „sell in May, go away“, a nebo raději o něco dříve? Současná rezistentní linie ve vytvořeném rovnoběžném kanálu (tedy meta 24,87) snad napoví.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang