Hypotéky, s jakými si splníme sny o bydlení ve vlastním

sny-o-bydleni-ve-vlastnim

Vlastní bydlení by si přál každý, ovšem ne každý si ho kvůli nedostatku financí může dovolit. Existuje však pomoc bankovních institucí ve formě hypotečních úvěrů. Jaké druhy hypoték existují a jaké mají výhody a nevýhody?

Hypoteční úvěry lze rozdělit do několika kategorií. Mezi základní druhy hypoték patří hypotéky účelové a neúčelové, nicméně hypotéky lze rozlišovat také na základě způsobu splácení.

Účelové hypotéky

Jedná se o typ hypotečního úvěru, který se nejčastěji používá k nákupu bytu nebo rodinného domu. Také lze s touto hypotékou financovat samotnou výstavbu domu. Nevýhodou účelových hypoték bývá to, že se většinou ručí bance zástavou dané nemovitosti.

TIP: Do čeho nejlépe investovat? Možností je spousta a všechny jsou zmíněny v tomto článku.

Neúčelové hypotéky

Peníze z neúčelové hypotéky není nutné použít na bytové potřeby. Můžete ji proto využít například na koupi auta, dovolené či čehokoliv jiného. Jedná se o tzv. americkou hypotéku. Nevýhodou této hypotéky je, že úroková sazba je vyšší než u účelových půjček.

Hypotéky podle způsobu splácení

  • hypotéky s anuitním splácením – zde je výše splátek shodná od začátku až do konce splácení
  • hypotéky s degresivním splácením – výše splátek se postupně snižuje, nevýhodou je velká finanční zátěž v prvních letech
  • hypotéky s progresivním splácením – opak splácení degresivního – výše splátek je ze začátku nižší a během let se zvyšuje

Každý z nás má možnost si s koupí bytu nebo domu nechat pomoci, a to bez omezení. Stačí si pouze vybrat správnou bankovní instituci a druh hypotéky a o detailech se poradit s pracovníkem banky.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang