Investiční doporučení Komerční banky

V tisku vyšla včera investiční doporučení akciového analytika Komerční banky – Josefa Němého. Pojďme se na ně kriticky podívat.

Zajímavé akcie bank

Němý tvrdí, že relativně atraktivní jsou akcie finančních institucí. Americkým finančním titulům by mělo prospívat oživení tamního nemovitostního trhu. Evropské finanční tituly by příští rok mohly podpořit výsledky zátěžového testu ECB.

Japonský akciový trh

Němý sází na abenomiku. Japonským akciím by mělo i příští rok pomáhat oslabení jenu a uvolněná měnová politika. Japonské akcie, podle Němého, jsou i nadále podhodnocené.

BMW, Total, Rio Tinto

BMW – navyšuje prodeje vozů, daří se v Číně.

Total – jedna z nejatraktivnějších společností v podhodnoceném energetickém sektoru.

Rio Tinto – růst této akcie by měl v příštím roce podpořit mírný nárůst cen železné rudy.

Jak to vidím já

Těch důvodů k podpoře jednotlivých titulů Němý skutečně mnoho neuvedl, ale budiž. Možná mu v Ekonomu jenom neposkytli více prostoru.

Japonské akcie – Japonsku se vyhýbám, protože mu prostě nerozumím.

BMW – tahle firma poroste ještě hodně dlouho. Prvotřídní vozy z Německa miluje celý svět. Navíc pěkná dividenda. Jenom těžko mohu něco namítat. Dá se říci, že je to to nejlepší z Německa (tedy produkty).

Total – také se mi líbí energetické tituly a rád nakupuji, když je sektor dole. fP/E 8,8. Dividenda 4,4%. Silné postavení na trhu. Tohle vypadá dobře.

Rio Tinto – Proč ne?  

Myslím si, že pan Němý z KB neplácá úplné nesmysly. Nebo alespoň ne tentokráte. 

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang