Káva arabica – graf online, obchodování

Káva obsahuje stimulant kofein, který má povzbuzující účinky. Je charakteristická černou barvou a specifickou vůní. Cena kávy se uvádí v amerických dolarech za libru; libra představuje 0,45 kg této komodity.

Kávová semena jsou plody kávovníku. Jeden keř kávovníku plodí ročně zhruba 2,5 kg zelených bobulí, ze kterých se upražením získá cca 0,5 kg kávy. Nejvýznamějšími druhy jsou arabika a robusta, méně rozšířený je liberica. Tyto druhy se liší nároky na pěstování a chutí kávy, přičemž chuť je ovlivněna oblastí, ve které kávovník roste.

Arabský kávovník (arabika) poskytuje nejkvalitnější kávová zrna. Roste ve vysokých nadmořských výškách, a proto je méně odolný proti škůdcům a chorobám. Je citlivý na mrazíky a vyhovují mu teploty nepřesahující 24 °C. Podílá se až 70 % na celkové světové produkci kávy. Cena tohoto druhu je vyšší než u jiných druhů kvůli náročnějšímu způsobu zpracování.

Robusta poskytuje vyšší výnosy a je odolnější proti škůdcům. Dobře snáší stálejší počasí s teplotami kolem 30 °C. Metoda zpracování je levnější než u arabiky, cena této kávy je proto nižší a robusta se se používá hlavně jako směs do ostatních druhů.

Liberica není tolik významná, poskytuje sice velké výnosy, ale káva má průměrnou kvalitu.

Prvenství na burzách mezi komoditami ovšem zaujímá investiční zlato. Investor může koupit zlaté cihly, zlaté slitky či zlaté minceCena zlata je velmi stabilní a v dlouhodobém měřítku je to jedno z nejbezpečnějších aktiv. Kde nejlépe koupit investiční zlato se čtenář dozví v podrobném článku.

Velká pozornost se v posledních letech obrací ke stříbru. Má významné praktické využití v průmyslu, zdravotnictví, šperkařství a také ve světě financí. Stříbro má široké spektrum využití a poptávka po něm bude vždy jenom stoupat.

Investiční stříbro je z hlediska hodnoty velmi stabilní. Velkou výhodou investičního stříbra je, že funguje jako pojistka proti inflaci.

Své portfolio mohou investoři rozšířit díky Portu Gallery a pořídit si nějaký unikátní sběratelský předmět.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang