Jak získat osobní půjčku ihned na účet

Nečekané finanční potíže mohou zaskočit každého. Občas se zkrátka stane, že se sejde několik věcí, kvůli kterým si člověk musí půjčit peníze. Někdy postačí krátkodobá půjčka na pár tisíc, jindy je potřeba dlouhodobá půjčka na mnohem vyšší částku. Kde vzít nejlepší půjčku a jaké výhody nebankovní půjčky přinášejí?

Jakmile člověk nemá dostatek financí pro své potřeby, může se rychle dostat do problému. Někdy finanční tíseň vyřeší půjčka online ihned na účet, kdy žadatel může požádat o půjčku online, následně proběhne rychlé schválení a během pár minut již vidí peníze na svém bankovním účtu. Ovšem ne vždy je to takto snadné.

Půjčka ihned na účet pro mladé

Osmnáct let je v České republice zákonem stanovený věk dospělosti. V tomto věku mohou občané legálně volit, získávat tabákové výrobky a získávat finanční prostředky bez souhlasu zákonného zástupce. Než se však člověk vrhne do světa úvěrů, je důležité provést rozsáhlý průzkum trhu půjček.

Nejspíš nikoho nepřekvapí, že nejčastěji se zadlužují mladí lidé, kteří vidí rychle získané peníze a ne vždy domyslí následky úvěru. Peníze se na účtu sice rychle objeví, přesto je nutné nezapomínat, že je dlužník musí zase vrátit, a to včetně úroků a nejrůznějších poplatků.

Dobré je prohlédnout si svou úvěrovou smlouvu. Je pravděpodobné, že ve věku 18 let je úvěr omezený. Věřitelé chtějí vidět dobrou platební historii a také historii včasných plateb. Proto se někdy může stát, že i když je člověk plnoletý, získat úvěr nemusí být tak snadné, jak se zdá.

Zlepšení své úvěrové historie

Lze požádat rodiče nebo člena rodiny, zda může být člověk oprávněným uživatelem některého z jejich účtů. Autorizovaní uživatelé mají přístup k úvěrovým účtům, ovšem nejsou povinni je splácet.

Pokud je člověk autorizovaným uživatelem po dobu šesti měsíců, přibydou mu do úvěrové historie další pozitivní záznamy, pokud bude hlavní dlužník splácet včas.

Také je možné požádat člena rodiny nebo přítele s rozsáhlejším úvěrem o spolupodepsání osobní půjčky. Pokud se někdo další zaručí za splácení půjčky tím, že souhlasí se závazkem, má pak jedinec mnohem větší šanci na schválení.

U mladých lidí toto vůbec není neobvyklé. Rodiče jim často chtějí pomoci do startu, ovšem sami nemají dostatek finančních prostředků, a tak jim sami ručí. Také je možné pro získání úvěru dát do zástavy nemovitost a jiný majetek.

Především u hypotéky je nutné ručit nemovitostí, na kterou je hypoteční úvěr vázán. Pro lepší podmínky, nebo v případě, že žadatel o hypotéku na ní nedosáhne v takové výši, kterou potřebuje, může dát do zástavy další nemovitost. Ovšem pokud na této nemovitosti již hypotéka je, nelze ji brát zřetel při žádosti o nový hypoteční úvěr.

Rodiče mívají často své nemovitosti již splacené, a tak je sami nabídnou svým dětem do zástavy, aby měly větší šanci získat úvěr. Zástava nemovitosti může zaručit pro úvěr mnohem lepší podmínky. Většinou k tomu rodiče svolí v případě, kdy svým dětem věří a mají s nimi dobrý vztah.

Pracovní historie

Jako další položku by si měl člověk projít svou pracovní historii. V 18 letech je pravděpodobně omezená. Pokud však člověk může být stále uplatňován jako nezaopatřené dítě, bude mít málo výdajů.

Věřitel se chce ujistit, že si žadatel může dovolit splácet – i malá práce na částečný úvazek může jedince kvalifikovat pro osobní půjčku, pokud jsou ostatní výdaje nízké. Půjčka na účet ještě dnes je spíše pro lidi, kteří za sebou již nějakou pracovní historii mají, a věřitel si tak snadno může zjistit jejich příjmy.

Je také dobré zjistit si informace o věřitelích osobních půjček. Pokud má člověk vynikající finanční historii, měl by se zaměřit na místní úvěrové družstvo a komunitní banku. Tyto společnosti nabízejí konkurenceschopné a výhodné půjčky.

Pokud má člověk ve své úvěrové historii nějaké negativní údaje, možná se bude muset poohlédnout po jiných typech finančních společností. Půjčka pro dlužníky ihned na účet je těmito lidmi často vyhledávaná. Jedná se o krátkodobý úvěr, který poskytuje nebankovní věřitel.

Kontaktování věřitelů a výběr půjčky

Je třeba kontaktovat potenciální věřitele a získat základní informace o osobní půjčce. Věřitelé pravděpodobně nabídnou fakta o sazbách a poplatcích za malé osobní půjčky bez žádosti. Dále je dobré porovnat sazby a poplatky mezi jednotlivými věřiteli.

Půjčka ihned může být lákavá pro každého, ovšem dost často nemá úplně výhodné podmínky. Buď je zde vyšší úrok, anebo poplatky za zřízení. Dost často u takového úvěru bývají i další skryté poplatky. Peníze ihned na účtu chce mít samozřejmě každý, ovšem je nutné se vždy zaměřit i na to, za jakou cenu.

Rozhodnout se, jaký typ osobní půjčky člověk chce, je také důležité. Dva hlavní typy jsou revolvingové úvěry, jako jsou kreditní karty, a spotřebitelské úvěry, mezi něž patří klasické bankovní a nebankovní půjčky.

Obecně platí, že revolvingové úvěry jsou náročnější na správu a splácení. U klasických půjček je předem daná doba splatnost, a tak člověk přesně ví, kdy půjčku musí uhradit.

Co je to osobní půjčka a jak ji získat

Osobní půjčka je nezajištěné financování poskytnuté jednotlivci bankou, spořitelním a úvěrním družstvem nebo soukromým věřitelem. Ve srovnání se zajištěným financováním, jako je úvěr na bydlení nebo úvěr na auto, je osobní půjčka pro dlužníka méně riziková, ale o něco dražší.

O osobní půjčku se požádá v bance nebo u věřitele. V některých případech věřitelé oslovují spotřebitele, které považují za vhodné kandidáty pro takové financování.

Dá se říct, že jsou dva hlavní faktory, které jsou zahrnuty do rozhodnutí o schválení osobní půjčky – výše příjmu a úvěrová historie.

Když si člověk zajistí financování se zástavou, věřitel se při rozhodování více spoléhá na hodnotu žadatelova majetku. Protože u osobní půjčky není žádná zástava, chce věřitel vidět, že má příjem, který mu umožňuje splácet, a dobrou úvěrovou historii, která naznačuje, že bude plnit své závazky.

Výhody osobní půjčky

Hlavní výhodou osobní půjčky je skutečnost, že člověk nemusí vystavovat osobní majetek exekuci. Pokud nesplácí, jeho úvěrový rating utrpí újmu, ale neobětuje dům nebo auto. Protože kdo by se chtěl dostat do takové situace, že při neschopnosti splácet svůj úvěr přijde ještě u auto, nebo dokonce o bydlení? No snad nikdo.

Mezi výhody osobní půjčky patří:

  • rychlé vyřízení
  • možnost získat půjčku s RPSN 0 %
  • sjednání bez ručení nemovitostí nebo jiným majetkem
  • široká nabídka – k dispozici jsou jak bankovní, tak nebankovní úvěry různých druhů

Osobní půjčky také obvykle nemají náklady předem nebo poplatky za uzavření, jako je tomu u některých typů zajištěných půjček.

Pro dlužníky s dobrou úvěrovou historií jsou úrokové sazby osobních půjček často o několik procentních bodů nižší než úrokové sazby kreditních karet. Někteří proto tento typ financování využívají ke konsolidaci dluhů. Předvídatelné úrokové sazby a měsíční splátky také usnadňují sestavování rozpočtu na půjčku.

Nevýhody osobní půjčky

Hlavní nevýhodou osobních půjček oproti zajištěným půjčkám je, že člověk nezíská stejně nízkou úrokovou sazbu. Protože věřitelé podstupují větší riziko a protože nevyžadují zajištění, jsou poplatky vyšší.

Zatímco úvěr na bydlení může mít úrokovou sazbu 4,5 %, u osobní půjčky může být například 7,9 % v závislosti na individuálním úvěrovém ratingu. Navíc úroky se pořád mění dle situace na trhu, a pokud člověk měl před půl rokem možnost si vzít půjčku s nízkým úrokem, nemusí to vůbec znamenat, že i nyní úvěr získá za stejných podmínek.

Požadavek, aby měl člověk slušný úvěrový rating, aby mohl získat osobní půjčku, je překážkou pro lidi s nižším úvěrovým skóre. Lidé s nízkou bonitou mají problém získat například i konsolidaci a další bankovní úvěrové produkty.

Konsolidace dluhů je vhodná především pro ty dlužníky, kteří si nabrali několik úvěrů od různých věřitelů a nejsou schopni je splácet. Při konsolidaci dluhů dochází ke sloučení všech současných úvěrů do jednoho. Tím dlužník získá nejen lepší přehled o tom, kolik dluží a za jakých podmínek, ale právě i podmínky jsou často lepší.

Nejedná se o novou půjčku na účet, konsolidace dluhů znamená, že dojde ke sloučení již existujících dluhů. Žádný nový dluh tedy žadateli o konsolidaci dluhů nevzniká.

U konsolidace dluhů dochází ke snížení měsíčních splátek, prodloužení doby splácení a dokonce i ke snížení úroků, případně k odpuštění některých poplatků. Sloučení dluhů do jednoho je tak jednou z nejlepších možností, jak se vymotat z dluhové pasti.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang