Bankovní půjčka aneb záruka jistoty

Štěstí si za peníze sice nekoupíme, zároveň však bez finanční hotovosti žít nelze. Nemít peníze je závažný problém. Mnohdy se může vyskytnout zcela nepředvídatelná událost a jediným adekvátním řešením se stane půjčka.

Půjčky jsou vždy poskytovány na základě písemné smlouvy. Dlužník se zavazuje ve stanovené lhůtě vrátit peníze formou splátek a uhradit úroky, administrativní poplatky a tak dále.

Neuvážená půjčka může způsobit velké problémy. Je rozhodně nutné dobře prostudovat všechny podmínky a porozumět všem informacím uvedeným v úvěrové smlouvě. V zájmu každého je také dostatečná informovanost ohledně všech aktuálně dostupných půjček.

K dispozici jsou bezhotovostní i hotovostní půjčky. Jaký je mezi nimi rozdíl?

  • bezhotovostní půjčka – je půjčka ihned na bankovní účet; splátky lze hradit složenkou, přímo na přepážce banky či zadáním trvalého příkazu ze svého účtu
  • hotovostní půjčka – mnohdy jde o rychlejší způsob poskytnutí půjčky; splácení je možné hotovostně i bezhotovostně; obvykle jsou s ní spojené vyšší úroky; poskytovatelé někdy inzerují jako půjčky bez účtu

Bankovní půjčka

Název je všeříkající. Jedná se o půjčku poskytnutou bankovní institucí. Lze konstatovat, že se jedná o bezpečnou, jistou a seriózní možnost úvěru.

S bankovními půjčkami se obvykle pojí nižší úrok než s nebankovní půjčkou. Je však třeba počítat s poměrně náročnou administrativou a přísnou kontrolou úvěruschopnosti klientů při jejich sjednávání. Nebankovní půjčky jako například půjčky před výplatou jsou snažší v případě žádosti, na druhou stranu nebankovní půjčky před výplatou jsou velmi drahé a mohou vést k problémům dlužníka při splácení.

Schvalovací proces je u bankovních půjček poměrně zdlouhavý. Pokud jde o bankovní půjčku menšího rozsahu, tj. finanční obnos do několika set tisíc, není potřeba mít k dispozici ručitele či případného spolužadatele. O vyřízení bankovní půjčky se žádá osobně na pobočce banky nebo může být poskytnuta půjčka online. Osobní schůzku je možné domluvit předem.

TIP: Co to jsou kryptoměny a jak fungují? Odpovědi se skrývají v tomto článku.

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang