Polsko zvažuje nákup akcií EADS

Polská vláda zvažuje nákup akcií EADS. Jde jí o spolupráci v oblasti vojenské techniky. Firma EADS vyrábí nejen letadla Airbus, ale také vojenskou a vesmírnou techniku. Podíly v EADS již mají vlády Německa, Francie i Španělska.

Společnost EADS se chce již brzy přejmenovat na Airbus Group a bude to logický krok, neboť jejich veřejnosti nejznámější produkt jsou civilní letadla Airbus.

Nakonec je celkem možné, že investice polské vlády by se mohla i z čistě finančního hlediska každoročně velmi dobře zhodnocovat, neboť výhled na prodeje letadel Airbus je velmi optimistický. Airbus společně s firmou Boeing vládnou světovým prodejům civilních letadel a bude tomu tak asi ještě hodně dlouho. Ono není zcela snadné vstoupit na tento trh a začít produkovat vlastní letadla.

Ten vstup do leteckého byznysu je velmi nesnadný v porovnání například s takovým IT, který lze realizovat skutečně „z garáže“.

Na závěr si neodpustím malou poznámku na adresu českých vlád, kde velmi pochybuji, že by někdy její představitelé byli schopni uvažovat tak strategicky, jako naši severní kolegové.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang