Boeing a vyhlídky leteckého průmyslu

Když jsme zde zhruba před rokem v článku Svět bude během 20 let potřebovat 28 tisíc nových letadel popisovali jak vypadá budoucnost leteckého průmyslu a jak si stojí jeden z hlavních hráčů Boeing, byla tržní kapitalizace Boeingu 53 miliard USD.

To už je minulost. Za ten zhruba rok se akcie Boeingu pěkně rozjely a tržní kapitalizace této firmy je aktuálně 104 miliardy USD a akcie vyrostly od té doby téměř o 100 %.

Co se týče blízké budoucnosti, tak firma Boeing se jí zjevně nemusí obávat. Aerolinky Emirates si právě objednaly nové letouny za katalogových 100 miliard USD. Z toho 76 miliard u Boeingu. Zbytek potom hodlají utratit za stroje Airbus A380. Co se týče Boeingu, půjde o stroje 777.

Potřeba nových letadel celosvětově jen tak neustane a lidé budou v příštích desítkách let létat čím dál více. Této oblasti vládnou především dvě firmy. Boeing a evropská EADS (Airbus).

Akcie Boeing aktuálně:

  • Kapitalizace: 104 miliard USD
  • Tržby: 85,1 miliard USD
  • P/E: 24,6
  • Dividenda: 1,4 %     

Co se týče ocenění Boeingu, tedy jeho akcií, je třeba uznat, že cena již rozhodně není nízká. P/E téměř 25 a dividenda 1,4 % v tento okamžik již k nákupu příliš nelákají. Titul se ale vyplatí do budoucna sledovat, zejména pokud nastane výraznější korekce trhů (QE) i tohoto titulu.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang