Co je binární opce – obchodování, opční list a strategie

jak-obchodovat-binarni-opce

Binární opce jsou jedním z velmi zajímavých investičních nástrojů na burze.

Obchodníci u tohoto typu obchodování předpovídají, jestli ceny některých komodit, měnových párů, anebo akcií půjdou nahoru, anebo dolů.

Jak začít obchodovat na burze?

Burza je místo, kde se střetává nabídka s poptávkou. Stanovení cen se děje, když se nabídka a poptávka spojuje na základě nákupních a prodejních objednávek. Dnešní obchodování na burze probíhá online. Jak tedy začít obchodovat na burze?

Na rozdíl od jiných nástrojů na burze se ovšem binární opce výrazně liší a to hned v několika základních věcech najednou. Jednak při jejich obchodování je riziko ztráty zcela limitováno vaší investicí do obchodu a jednak nemusíte předpovídat, jak moc cena půjde nahoru, anebo dolů.

Přesně tak při obchodování binárních opcí stačí pouze určit směr, kterým se cena posune. Pokud vaše předpověď bude správná, tak vyděláte fixní částku, kterou víte ještě před otevřením obchodu.

Jak jistě víte, nedávno byl např. odhlasován Brexit (Spojené království se rozhodlo opustit EU) a v takovém momentě je velmi jednoduché na binárních opcí vydělat. Již předem totiž bylo jasné, že libra v případě odchodu Británie okamžitě klesne a také se tomu tak stalo. Rovněž stoupla také hodnota tzv. bezpečných úložišť („safe havens“), tedy kurzu zlata, amerického dolaru a japonského jenu, protože na trhu panuje nejistota.

Jsou binární opce rizikové?

Ano binární opce jsou rizikové, stejně tak je ale rizikové i jakékoli jiné investování, anebo obchodování. Abyste se naučili jak obchodovat binární opce, tak nejenže budete potřebovat nějaký počáteční kapitál, ale ještě budete muset věnovat dost času studování trhu a aktuálních novinek.

Odměna ovšem stojí opravdu za to, a když se vám podaří ziskově dlouhodobě obchodovat, tak neexistuje žádný limit, kolik si budete moci vydělat.

Obchodovat s vašimi vlastními penězi můžete začít až v momentě, kdy si budete jisti, že opravdu na trhu uspějete. A jak je to možné? No jednoduše, protože nejdřív se vše naučíte na demo účtu zdarma. Tento účet vám dá možnost si vše hezky vyzkoušet zdarma a bez rizika, že ztratíte vaše peníze.

Já osobně jsem také prvně začínal na demo účtu, předtím než jsem obchodoval na úctě reálném. Dokonce i dnes na něm občas obchoduji, když si potřebuji vyzkoušet nějakou novou binární strategii.

Z toho plyne, že není žádná hanba nejdřív obchodovat na účtu, na kterém nemůžete nic vydělat, jde pouze o to se to na něm naučit nebo si na něm obchodování procvičit.

Kde obchoduji binární opce

Já osobně obchoduji u brokera TopOption, jako většina Čechů a Slováků. Kdo je broker? Jedná se o kvalitního makléře, který má velmi slušné výnosy a navíc má, jak platformu, tak i zákaznickou podporu v češtině.

Pokud si vložíte nějaké peníze k tomuto brokerovi, tak budou pojištěny ve 100% rozsahu a to až do částky 20 000 eur, kdyby náhodou broker měl nějaké problémy s financemi (i když to u takovéhoto brokera s největší pravděpodobností nehrozí).

TopOption má povolení, jak od naší ČNB, tak i od evropského úřadu HCMC, takže u něj mohou obchodovat téměř všichni tuzemští obchodníci. V případě, že byste si zde chtěli založit demo účet, tak tady ta možnost také je. K jeho vytvoření, ale budete nejdřív muset váš reálný účet financovat s 200 dolary, ty ovšem můžete později vybrat, kdyby se vám demo účet neosvědčil.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang