V novém bytě nová kuchyně

nova-kuchyne

Přestěhovali jste se do nového bytu, který přesně odpovídá vašim představám. Původní majitel před prodejem stihl vyměnit všechny rozvody v bytě, tedy elektřinu, vodu, teplo. Položil nové podlahy, vyštukoval zdi a nechal vsadit plastová okna.

Bytové jádro je taktéž skoro jako nové. Zde je potřeba jen menších úprav. Co se vám však nelíbí, je kuchyňská linka. Vy byste to přece udělali úplně jinak.

A tak se tedy rozhodnete před finálním nastěhováním stávající linku strhnout a nechat na míru vašim představám sestavit novou. Jenže kde na to vzít peníze? Všechny pěníze jste použili na investování do nemovitostí a zbylo vám jen pár desítek tisíc. Nabízí se zeptat se v rodině na příspěvek či bezúročnou půjčku, popřípadě sáhnout po půjčce v bance nebo u nebankovní instituce. Co se vyplatí nejvíce?

Především je dobré sestavit si plán, náčrt a ujasnit si výslednou cenu materiálu včetně spotřebičů a práce. Jste-li zruční, montáž zvládnete sami. Zde se dá ušetřit a tím snížit výši půjčky.

Spotřebitelský úvěr v bance

Určitě se prvně jděte zeptat do své banky, kde již máte založený účet. Znají vaši platební historii a už u nich máte jistou bonitu potřebnou pro schválení žádosti o úvěr. U klasického úvěru netřeba dokládat účel žádosti. Jednoduše vám půjčí tolik, kolik potřebujete, tedy za předpokladu, že splníte podmínky.

TIP: Zde je dopodrobna vysvětleno, jak koupit akcie.

Úvěr ze stavebního spoření

Další možností, jak přijít k penězům, je stavební spoření. Spoříte-li na něj již min. dva roky, jednoduše zažádáte o doplacení chybějící částky. Nemáte-li stavební spoření založené, založí se spolu s žádostí a banka vám poskytne překlenovací úvěr ze stavebního spoření.

Nebankovní půjčka

Krátkodobé půjčky bez registru. Výborné pro lidi se záznamem v registru dlužníků či pro ty, kteří nechtějí dokládat svůj příjem. Těmto společnostem to nevadí. Mají však většinou vyšší úrokovou sazbu a nenabízejí tak dlouhou dobu splácení jako banky.

Na trhu jich je dostatek, a tak lze i mezi nimi vybrat takovou, která bude vašim představám nejvíce vyhovovat. Peníze budou poskytnuty prakticky okamžitě.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang