5 způsobů, jak může osobní půjčka pomoci ušetřit peníze

5-zpusobu-jak-muze-osobni-pujcka-pomoci-usetrit-penize

Přestože je dobré si pro případ neočekávaných výdajů vést osobní pohotovostní fond, ne vždy to stačí na pokrytí všech výdajů. Občas se lze setkat s velkými výdaji, které není možné jednoduše zaplatit z bankovního účtu. Z příkladů lze uvést výdaje na léčení, stěhování, spotřební zboží a opravy v domácnosti.

K vyplnění mezery v rozpočtu může být dobrou volbou osobní půjčka, zejména s nízkou úrokovou sazbou. Osobní půjčka může být pro tyto typy neočekávaných výdajů často lepší volbou než použití kreditní karty s vysokým úrokem. Zde je pět způsobů, jak může osobní půjčka pomoci dlouhodobě ušetřit peníze.

Pomůže konsolidovat dluhy

Osobní půjčky mají obvykle nižší průměrné úrokové sazby než kreditní karty. Vzhledem k rozdílu sazeb se osobní půjčky běžně používají ke splácení dluhů z kreditních karet. Osobní půjčka pomůže sloučit půjčky do jedné, s jednou úrokovou sazbou a jednou splátkou.

Pokud existují problémy se splácením dluhu z kreditní karty nebo jsou minimální měsíční splátky kvůli úrokům příliš vysoké, může být osobní půjčka s nižší úrokovou sazbou tou nejlepší možností, která pomůže ušetřit peníze a splatit dluh.

Pro zvýšení šance na získání nižší sazby je vhodné vylepšit svoji bonitu. Dva způsoby, jak toho dosáhnout, jsou splácení dluhů a jejich včasné placení.

Pomůže financovat jednorázový velký výdaj

V životě nastávají velké okamžiky a čas od času je potřebná hotovost na velký jednorázový výdaj. V takových případech může být osobní půjčka nejpraktičtějším a nejlevnějším způsobem, jak si na tuto věc nebo zážitek opatřit peníze.

Protože věřitelé obvykle umožňují použít osobní půjčku téměř na cokoli, lze ji použít na zaplacení dovolené, svatby, nebo jednorázového lékařského zákroku. Pokud se žadatel rozhodne vzít si osobní půjčku na přání a ne na potřebu, měl by si nejprve spočítat splátky, aby zjistil, zda si může dovolit půjčku splácet – pomoci může kalkulačka půjček.

pujcka-na-dovolenou-7251422
Půjčka na dovolenou by měla být vždy jen krajním řešením. Riziko zadlužení je příliš vysoké.

Jednou z negativních stránek využití osobní půjčky na jednorázový výdaj je, že snadnost získání osobní půjčky může vyvolat potřebu používat ji na nekritické výdaje. Na tyto typy výdajů je lepší si pokud možno našetřit, než se zadlužovat kvůli něčemu, jako je dovolená. Půjčka na dovolenou by nikdy neměla být prioritou.

Také zmeškání splátky nebo nesplácení půjčky může vážně poškodit klientovu bonitu, což mu do budoucna ztěžuje možnost vzít si půjčku.

Pomůže zbavit se vysokých úrokových sazeb

Osobní půjčky jsou flexibilnější než jiné možnosti úvěrů, což znamená, že se lze dohodnout na době splácení, která se může pohybovat od několika měsíců do několika let. Dobrou strategií, jak se dříve zbavit vysokých úrokových sazeb, může být vzít si půjčku na konsolidaci dluhů a sloučit dluhy dohromady.

Pokud je měsíční účet za osobní půjčku nízký, je vhodné zauvažovat, zda měsíčně nezaplatit více než minimální dlužnou částku. Předčasné splacení půjčky může pomoci ušetřit stovky korun na úrocích. Než k tomu dojde, je dobré se ujistit, že banka neúčtuje poplatek za předčasné splacení.

Pomůže zvýšit bonitu

Pokud má klient dluhy na kreditních kartách a každý měsíc na nich utratí téměř vše do výše svého limitu, zvýší se jeho poměr využití úvěru a věřitelé jej budou považovat za vyšší riziko.

Osobní půjčky mohou pomoci s využitím úvěru, zejména pokud nahradí dluh z kreditní karty. Kreditní karty jsou revolvingové úvěry, zatímco osobní půjčky mají pevně stanovenou dobu splatnosti, což znamená, že existuje časový plán, podle kterého je nutné půjčku splatit. To pomůže diverzifikovat typy dluhů, což bonitě spíše pomůže, než uškodí.

Pomůže vyhnout se nečekaným poplatkům

Hlavní výhodou osobní půjčky je to, že si před jejím přijetím lze zkontrolovat případné bankovní poplatky. Mezi ty nejběžnější patří poplatky za pozdní splátky, poplatky za předčasné splacení a poplatky za poskytnutí půjčky. Znalost poplatků před podpisem smlouvy o půjčce pomůže vyhnout se případným dodatečným poplatkům.

Využití osobní půjčky k refinancování dluhu z kreditní karty může ušetřit spoustu peněz, pokud je zajištěna nižší úroková sazba. Kromě toho její využití může pomoci ušetřit na vysněnou svatbu nebo dovolenou, pokud si žadatel vybere takovou výši úvěru, kterou může pohodlně splácet.

Pokud je to však možné, měl by se každý vyhnout tomu, brát si půjčku, kterou si nemůže dovolit. Je snadné se dostat do špatné finanční situace, pokud je zmeškána splátka nebo půjčka nesplacena.

TIP: Osobní půjčku lze získat jakmile člověk dosáhne plnoletosti. Jak získat osobní půjčku v 18ti letech?

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang