Novinky v oblasti pojištění

Pojišťovny mezi sebou vedou krutý boj o zákazníky. I na pojišťovacím trhu je totiž velká konkurence. Jestliže chce pojišťovna prosperovat, musí být dostatečně kreativní. Je potřeba pro klienty vymýšlet novinky, které by je oslovily a především zaujaly. A o jakých novinkách je řeč?

V nabídkách pojišťoven lze vedle tradičních produktů najít i o něco méně běžné druhy pojistek. Jedná se například o pojištění internetových rizik či pojištění uměleckých sbírek. Portfolia pojišťoven jsou v dnešní době zkrátka skutečně pestrá.

Pojištění internetových rizik

Internet je součástí života snad každého z nás. Mnozí z nás na internetu tráví čas denně, ať už kvůli pracovním povinnostem, nebo z osobních důvodů. Jenže internet přináší mnohá nebezpečí. Ať už se jedná o útok na bankovní účet, zneužití platební karty, poškození pověsti na internetu, kyberšikanu nebo otevření podvodného e-mailu.

Pojištění právní ochrany

Poskytuje právní pomoc a ochranu 24 hodin denně, ať už se stane dopravní nehoda nebo pohroma v zaměstnání či v domácnosti. V rámci tohoto pojištění má člověk nárok na právní pomoc zdarma.

Pojištění schopnosti splácet

Na pořízení toho, co opravdu potřebujeme, často využíváme půjčky. Existují však rizika, která nám mohou znemožnit splácet naše dluhy. Pojištění schopnosti splácet je tu proto, aby půjčka nenadělala více škody než užitku. Klient může rovnou zvolit půjčku pojištěnou.

Pojištění domácích mazlíčků

Stále více majitelů domácích mazlíčků se obrací na pojištění domácích mazlíčků, aby si zajistili potřebnou finanční ochranu v případě, že jejich mazlíček onemocní nebo se mu stane úraz.

Pojištění domácích mazlíčků se stává stále oblíbenějším kvůli rostoucím nákladům na veterinární poplatky, což znamená, že mnoho majitelů domácích mazlíčků musí zaplatit vysoký účet, pokud se jejich mazlíček vážně zhorší nebo potřebuje naléhavou lékařskou pomoc.

Pojištění uměleckých sbírek

Pokud vlastníte drahá a cenná umělecká díla, na kterých vám záleží, je vhodné je rovněž pojistit proti různým rizikům.

Pojištění proti terorismu

Teroristické útoky vstupují stále více do našeho života a stávají se jeho součástí. I když zatím neprobíhají přímo u nás, vždy nás tato situace velice zasáhne a mnohdy i vyděsí.

Pojištění sportovních potřeb

Sportovní potřeby, jako jsou kola, lodě, lyžařské vybavení a jiné outdoorové vybavení jsou nákladné investice. Pokud se s nimi něco stane, například krádež nebo poškození, může to být finančně zničující. Proto přichází na řadu pojištění sportovního vybavení.

Pojištění sportovního vybavení je druh pojištění, který pomůže chránit se před nákladnými ztrátami způsobenými krádeží, náhodným poškozením, a dokonce i přírodními katastrofami. Uhradí náklady na opravu nebo výměnu, pokud se sportovním zbožím stane něco neočekávaného.

Pojištění rekreačních rizikových sportů

Toto pojištění je stále častěji využíváno především v letních měsících, kdy mnozí z nás na dovolené zkouší nové věci v podobě adrenalinových sportů. Toto pojištění nás může zajistit pro případ, že by se nám při výkonu takového sportu něco stalo.

TIP: Co to jsou podílové fondy a jak fungují?

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang