Pojištění osobních věcí, platebních karet, elektroniky, telefonu

pojisteni-osobnich-veci-2

Pojištění osobních věcí zahrnuje celou řadu pojistných rizik. Může mezi ně patřit například odcizení peněženky a klíčů, ztráta či odcizení mobilního telefonu, krádež či ztráta kreditních karet a mnoho dalšího. Podíváme se na některá pojistná rizika konkrétněji.

Peněženka, kabelka, klíče od auta, sluneční i dioptrické brýle

Zde může být ochrana v případě odcizení i ztráty. Pojistné plnění může být až do výše 40 000 Kč. Je potřeba si důkladně projít podmínky pojištění. Často se stává, že pojistná událost musí být společně s odcizením nebo ztrátou kreditní karty.

Doklady (občanský průkaz, cestovní pas, kartička zdravotní pojišťovny, řidičský průkaz)

Součástí pojištění může být i případ odcizení nebo ztráty časového kuponu MHD. Ochrana může být opět v případě odcizení nebo ztráty. Pojistně plnění je v rozmezí od 2 000 Kč až do výše 10 000 Kč. Pozor na výluky z této pojistně události v případě, že nedojde k odcizení spolu s platební kartou.

Mobilní telefon, notebook, tablet, fotoaparát, hodinky, šperky, naslouchátka, služební mobilní telefon a notebook

Zde nastává poměrně zásadní problém. V podmínkách pojištění totiž velice často bývá uvedeno, jak starý může přístroj být. Představte si situaci, že máte mobilní telefon v hodnotě 5 000 Kč a ztratili jste ho i s platební kartou. Jdete uplatnit pojistnou událost. Musíte doložit veškeré doklady týkající se koupě telefonu. A zde nastává zádrhel. Zjistíte, že mobilní telefon máte již 3 roky, ale v pojistných podmínkách je uvedeno maximální stáří 2 roky. Na pojistné plnění tedy nemáte žádný nárok. Takové záležitosti je potřeba si ověřit.

Jaká je cena pojištění osobních věcí?

Cena závisí na počtu pojistných událostí a také na tom, kde si pojištění sjednáváte. Vliv má také to, zda je v ceně pojištění i ztráta nebo odcizení platební karty. Cena může být od 19 Kč až do 199 Kč, v některých případech i více. Většinou platíte cenu za pojištění přímo skrz výpis k debetní nebo kreditní kartě.

Toto pojištění může pomoci. Je každopádně potřeba se podívat na pojistně podmínky a zvážit, zda se opravdu jedno o něco, do čeho investovat. Nic nepodepisujte a nesjednávejte jen tak, určitě se na veškeré podrobnosti doptejte.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang