Pojištění pro domácí mazlíčky

pojisteni-pro-domaci-mazlicky-2

Krmení, očkování, kočičí písek, psí obojky, náhubky a vodítka, zdravotní komplikace, cestování. Tohle všechno jsou výdaje spojené s vlastnictvím domácích mazlíčků, kteří nejsou bezpečně zavření v teráriu nebo akváriu. Nicméně ani zdaleka to není všechno, na co se musíte při vlastnictví čtyřnohých miláčků připravit.

Může se stát, že Alík někoho pokouše a Micka shodí v sousedovic zahradě na zem drahou vázu nebo květináč s květinami. Tyto záležitosti pak pro vás jako majitele nemusí být úplně příjemné a levné. Některé pojišťovny svým klientům dávají pojištění odpovědnosti za domácí mazlíčky společně s pojištěním za samotného klienta.


img_a279228_w1728_t1485418279-3992564

  • Pojištění odpovědnosti

Jedná se o druh pojištění, který se váže k neživotnímu pojištění, nejčastěji k domácím mazlíčkům. Stačí jen pár stovek korun ročně, abyste ochránili svou peněženku, svého mazlíčka ale také potenciální osobu či věc, již může vás miláček napadnout či zničit.

TIP: V tomto článku se nachází všechny potřebné informace pro ty, kdo touží vědět, jak se stát rentiérem.

  • Když pes napadne jiného psa

Takové případy bývají klasifikovány jako nezodpovědnost na straně majitele. Pes, který je agresivní, má mít náhubek. Každý pes, který se pohybuje ve městě a má majitele, musí mít náhubek. Pokud jej nemá, náhodná hlídka zapíše majiteli psa pokutu, i když pes nikomu neublíží.

Pes nesmí být na volno, protože pak byste za případné úrazy všechno platili vy a pojištění by se na tuto situaci nevztahovalo. Pokud by pes utekl ze zahrady, pojišťovna by to také brala jako nedbalost a peníze by nevyplatila.


img_a279228_w1728_t1485418297-3524967

  • Pes poškodil cizí nábytek

Tato škoda by mohla jít z pojištění odpovědnosti, avšak pojišťovny by mohly poznamenat, že se jedná o zanedbání psa/nechání ho bez dozoru, a to je chyba majitele psa.

  • Poškození vozidla zvěří

Toto se dá vyřešit havarijním pojištěním, jelikož nelze určit, komu zvíře patří a kdo je tedy na vině za způsobenou škodu. Auto může poškodit i zajíc, pokud například vběhne do cesty a řidič se lekne.

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang