Prezidentské volby v USA nedávají investorům po celém světě spát, namísto prášků na spaní však kupují investiční zlato.

Některé předvolební průzkumy již naznačily rostoucí podporu republikánského vyzyvatele Donalda Tumpa, dokonce i jeho mírné vedení. Tato situace výrazně zvyšuje volatilitu na světových trzích a pod tlak se dostávají jak americký dolar, tak akcie.

Společně s klesající cenou akcií se daří jinému investičnímu aktivu, které mělo za sebou slabší letní výsledky, investičnímu zlatu.

Žlutý kov je tradičním bezpečným přístavem v dobách, kdy klesá všeobecná tolerance vůči riziku na trzích. Případné zvolení Donalda Trumpa do Bílého domu by podle investorů přineslo dávku rizika a nejistoty srovnatelnou s nedávným výsledkem hlasování o vystoupení Velké Británie z EU.

Zlato také nedávno doporučili k nákupu také analytici z HSBC, kteří jsou přesvědčeni, že jeho cena poroste, ať už ve volbách v příštím týdnu zvítězí kdokoli z dvojice kandidátů.

Ze seznamu akciových titulů navázaných na zlato s investičním doporučením „Buy“ podle analytiků Merrill Lynch byly vybrány čtyři, kteří mají solidní šanci dále růst. 

Agnico Eagle Mines

Společnost Agnico Eagle Mines byla v roce 2015 jedna z nejúspěšnějších co se týká produkčních nákladů. V meziročním srovnání poklesly o celých 29 % na 810 USD za trojskou unci. Jedním z hlavních důvodů tohoto úspěchu byla vyšší než očekávaná jakost a příznivý vývoj na kurzu kanadského dolaru a mexického pesa.

Dividendový výnos akcií Eagle Mines činí 0,8 % a v Merrill Lynch stanovili jejich cílovou cenu na 60,75 USD, zatímo průměrná cílová cena analytiků činí 56,71 USD. 

Goldcorp

Společnost Goldcorp má celou paletu důlních lokací v Kanadě, Mexiku, Guatemale, Argentině a Dominikánské republice.

Do karet společnosti hraje především vyrovnaná účetní rozvaha, nízké náklady na provoz dolů a jejich dlouhá životnost spojená s vysokým dividendovým výnosem akcií ve výši 1,56 %.

Cílová cena titulu je podle analytiků Merrill Lynch 23,25 USD, zatímco průměr analytických týmů činí 20,15 USD.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang