Stavební spoření – překlenovací úvěr a půjčka – kalkulačka

uvery-ze-stavebniho-sporeni

Právě díky úvěru ze stavebního spoření vzniklo stavební spoření. Tento typ úvěru může být použit pouze na potřeby, které se týkají domu či bytu. Díky němu má klient předem danou pevnou úrokovou sazbu. Je poskytován podle toho, jaké podmínky mají stavební spořitelny.

Předtím, než se vydáte do konkrétní stavební spořitelny, byste si proto měli najít všechny potřebné informace, ideálně na nezávislých webových stránkách.

Za největší výhodu úvěru ze stavebního spoření lze považovat podmínky týkající se úrokové sazby. Ta je totiž ze zákona pevná a je stanovená už ve smlouvě, jež byla sjednána několik let před poskytnutím samotného úvěru. Je ale také omezená.

Úvěr můžete získat až po určité době spoření. Čekací doba není nijak konkrétně stanovena, je však nutné, aby klient splnil požadované podmínky pro poskytnutí úvěru. Po splnění podmínek dojde k přidělení cílové částky a klient má možnost získat úvěr.

Zákon stanovuje, že úvěr na stavební spoření může být poskytnut teprve dva roky od uzavření smlouvy. Právě kvůli čekací době raději většina klientů využívá úvěr překlenovací neboli meziúvěr, který má sice méně výhodné podmínky, zato může být poskytnut kdykoliv.

Podmínky a parametry dostupných meziúvěrů pomůže zjistit kalkulačka překlenovacího úvěru. Peníze z překlenovacího úvěru musí být využity na stejné účely jako finance z úvěru řádného.


img_a311725_w1992_t1522782615-4967594

Je důležité mít stále na paměti to, že úvěr ze stavebního spoření může být použit jen na potřeby, které se týkají domu či bytu. To, co spadá pod bytové potřeby, stanovuje zákon.

TIP: Tento článek poradí, jak investovat do podílových fondů.

Způsob splácení bývá anuitní, což znamená, že klient splácí v měsíčních intervalech. Výše samotné splátky bývá udána ve smlouvě a průměrně činí 0,5 % z celkové částky. Případné mimořádné splátky jsou stavebními spořitelnami přijímány bez sankcí.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang