Air Bank půjčka a hypotéka – zkušenosti, kalkulačka

nabidka-hypoteky-u-air-bank-2

Už nechcete bydlet u cizích a platit svými penězi podnájem a nemít žádné jistoty? Rozhodli jste se investovat své ušetřené peníze do koupě své vlastní nemovitosti? Váháte, ke které bance v České republice zamířit pro hypotéku? Pojďme se podívat na to, co nabízí hypotéka od Air Bank.

Air Bank je známá pro jedny z nejvyšších spořicích úroků. Co nabízí v oblasti úroků u hypoték?

Největším strašákem u hypoték je fixace, výše úroku a poplatek za vedení úvěru. U Air Bank si můžete vybrat ze dvou typů úroků:

  • Pohyblivá sazba se stropem – banka vám chce nabídnout nízké sazby a přitom vás nevystavit riziku. Alespoň tak proklamují tuto sazbu. V současnosti je Air Bank jedinou bankou nabízející tento typ sazby. Sazba se mění každý měsíc v závislosti na aktuální hodnotě peněz (naší měny) na trhu. Banka zároveň ujišťuje své zákazníky, že sazba nikdy nepřekročí strop, který je stanoven pevně na pět let dopředu. Aktuálně je sazba stanovena na 1,89 % a strop pak na 2,39%.
  • Pevná sazba – klasická sazba, jak ji znáte u ostatních nabídek bank. Její výhodou je jistota, že se nebude měnit. Pokud patříte mezi opatrné jedince, pak je právě pro vás, nejste vystaveni žádnému riziku. Pevná sazba je fixována vždy na pět následujících let dopředu, nyní (rok 2016) je stanovena na 1,89 %.

Jak je to s placením za vedení AirBank hypotéky? Potěšující zprávou je, že zde za vedení neplatíte – je zdarma. A co víc, banka nabízí zdarma i následující služby:

  • změnu splátky
  • mimořádnou splátku
  • čerpání úvěru
  • vedení běžného účtu

U AirBank myslí i na to, že ne vždy budete schopni splátku zaplatit. Můžete si u nich hypotéku přizpůsobit vaší aktuální finanční situaci. Tj. potřebujete-li peníze akutně někde jinde, prostě si hodnotu splátky snížíte na minimum. Jste-li zrovna při penězích, navýšíte splátku zpátky, nebo dokonce pošlete nějaké peníze navíc. Hypotéku můžete také rovnou celou splatit bez paušalizací.

Aby si zákazník vytvořil přehled o splátkách, může vyzkoušet úrokovou kalkulačku. Díky ní bude vědět, o kolik přeplatí na hypotéce a s jakou finanční rezervou musí počítat.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang