Cestovní pojištění v těhotenství

cestovni-pojisteni-v-tehotenstvi-2

Těhotenství je zásadní změnou v životě, která se okrajově dotýká také cestování. Mohou budoucí maminky cestovat bez omezení? Jak je to s cestovním pojištěním v tomto období?

Pokud jste se někdy o tuto problematiku zajímali, pak určitě víte, že drtivá většina pojišťoven, která cestovní pojištění poskytuje, nevyžaduje potvrzení o zdravotním stavu. Těhotné ženy by však před každou cestou měly navštívit svého lékaře a výjezd do zahraničí s ním konzultovat.

Už při samotné cestě je žena chtě nechtě vystavena zátěži. Aby byl průběh hladký, je dobré dodržovat pár pravidel, mezi která můžeme zařadit pravidelné přestávky, pohodlí, hydrataci a podobně.

Pojišťovny pojišťují těhotné ženy zejména do 7. měsíce těhotenství. Po 30. týdnu totiž těhotenství s sebou přináší mnohem vyšší rizika. Patří mezi ně například i předčasný porod.

Nejlepší čas pro cestování je během 4. a 7. měsíce, kdy ženy už netrpí ranními nevolnostmi, které takové cestování dokáže velmi znepříjemnit.

Na světě existuje opravdu velké množství destinací, kam by se určitě každá z nás chtěla podívat. V období těhotenství je ale dobré vynechat ty destinace, do kterých je nutné speciální očkování. Některá z nich totiž nejsou doporučována těhotným ženám.

Pokud jde o letecké cestování, je dobré si předem prostudovat přepravní podmínky společnosti. Mohou se totiž značně lišit.

U každého pojištění je důležité hledět i na výši limitů. I když o tom mnozí ani netuší, i u takového cestovního pojištění existuje mnoho výluk. Je proto opravdu důležité si pořádně všechno prostudovat.

TIP: Do čeho investovat peníze? V tomto článku je zmíněna celá řada zajímavých tipů.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang