Konec manipulace drahých kovů se rapidně blíží

drahe-kovy-2

Možná již také postupně zjišťujete, že se děje něco velmi podivného ve světové ekonomice. Podobně jako mnoho dalších investorů, trhům moc nevěříte a raději spoléháte na hotovost.

Obzvláště když centrální banky používají stále více nestandardní postupy jako je tištění peněz, negativní úrokové sazby, dokonce se mluví o rozdávání peněz lidem přímo. Odpovědí by pro Vás mohla být konzervativní alternativní investice, jíž jsou drahé kovy a hlavně investiční stříbro.

Na trhu s drahými kovy již od konce minulého roku vidíme velký zájem o investice. Některé banky v Londýně začaly v neobvykle velkém množství skupovat zlato.

Další zdroje tvrdí, že banky dnes skrytě nakupují zlato i v zájmu rekapitalizace finančního systému. To by také odpovídalo novým bankovním pravidlům Basel III, jež přisuzují zlatu statut 100 % bezpečného aktiva.

Investoři jen za toto čtvrtletí zvýšili své podíly ve zlatem krytých ETF fondech o 259 tun, což představuje největší čtvrtletní nárůst od června roku 2010.Zapomeňte na podporu ekonomiky! Jde o záchranu evropských bank

Není se čemu divit, že máme značnou poptávku po drahých kovech, když centrální banky uvažují o extrémních prostředcích na podporu hospodářského růstu.

ECB se nedávno rozhodla podpořit skomírající evropskou ekonomiku další salvou levných peněz. Zvýšila tedy objem měsíčního přímého tisku peněz (QE) o 20 miliard euro na 80 miliard eur za měsíc. ECB také snížila ještě více do záporu svoji depozitní sazbu na -0,4 procenta.

Oč v této hře centrálních bank doopravdy jde, velice přesně vystihl ve svém komentáři Yra Harris, hlavní analytik Vine Street Trading. Jde podle něj o de facto „bailout“ evropských bank.

„Toto další kolo LTRO má jediný účel – posbírat z finančního systému co nejvíce nekvalitních cenných papírů. Například jde o dluhopisy z rozvah italských bank“

Plně souhlasím s tímto vysvětlením. Všechny nestandardní kroky centrálních bank od roku 2008 byly motivovány skrytou záchranou bank.

Fond PIMCO varuje centrální banky před rozdáváním peněz lidem

Centrální banky banky však veřejně mluví o ještě drastičtějších krocích. Přední světový dluhopisový fond PIMCO vyzval centrální banky, aby v rámci snahy o podporu ekonomiky neuvažovaly o tištění peněz a jejich rozdělování přímo lidem. Takto extrémní formu uvolňování měnové politiky přirovnal již před lety známý ekonom Milton Friedman ke shazování peněz z vrtulníku.

Ano, centrální banky jsou již tak zoufalé, že mluví dokonce i o rozdávání peněz lidem, aby udržely finanční systém nad vodou. PIMCO správně varuje, že tyto takzvané vrtulníkové peníze by mohly vyvolat hyperinflaci.

Robert Kiyosaki: „Krach trhu v roce 2016 se blíží, máte drahé kovy?

Pozitivní vývoj běžných finančních komentátorů nesdílí ani autor populárních knih o osobních financích Robert Kiyosaki.

Ve své knize Proroctví z roku 2002 předpovídá na základě nejen demografických údajů, že rok 2016 přinese nejhorší krach trhů v historii. Ten zničí finanční sny většiny tzv. poválečné generace. Pokles je na dohled a investorům nezbývá než nakoupit zlato a stříbro a doufat, že Fed zpomalí pokles.

Čína spustí zlatý fix denominovaný v Juanech

19. dubna 2016 uvede do provozu Šanghajská zlatá burza (největší burza fyzického zlata na světě) nový standard. Na novém fixu bude participovat 5 bank z londýnské LBMA a 15 čínských bank.

Číňané jsou aktuálně největšími producenty, ale i největšími spotřebiteli zlata na světě. Je tedy přirozené, že se snaží získat větší vliv na světové dění i utváření ceny zlata.

Dění na Comexu a LBMA (burzách ovládaných papírovým zlatem) se stane tímto krokem téměř irelevantní, protože investoři budou moci provádět arbitráž právě skrze Šanghajskou zlatou burzu. Mluví se také o brzkém spuštění fyzické zlaté burzy v Indii.

TIP: Význam slova rentiér je důkladně popsán v tomto článku.

Konec potlačování ceny zlata a stříbra

Spuštění čínského zlatého fixu také přispěje k ukončení potlačování ceny drahých kovů. V USA se již dostala fakta o potlačování ceny drahých kovů se i do mainstreamových médií. U nás bohužel stále ticho před bouří a to nás čeká opravdový uragán.

Dokonce i ředitelka LMBA Ruth Crowell přímo uznává, že centrální banky používají „nástroje“, jako jsou leasingy a úvěry ve zlatě i zlaté swapy, k „řízení“ likvidity trhu se zlatem. To není nic jiného než Orwellovská mluva o tom, že „manipulace trhu se zlatem je podstatnou složkou manipulace ostatních měn a trhů.“

Zoufalství manipulátorů stříbra dosáhlo svého vrcholu 28. ledna, kdy londýnský stříbrný fix byl stanoven 84 centů pod svou spotovou cenou.

Potlačování cen drahých kovů si můžeme přirovnat k tlačení nafouknutého míče pod vodu. Čím je cena více vzdálena od své reálné hodnoty (míč je hlouběji pod hladinou), tím větší tlak potřebujeme k jeho udržení v této hloubce. Přestane-li najednou tlak působit, míč vyskočí vysoko nad hladinu a totéž se brzy stane s cenou drahých kovů.

Propaganda proti zlatu

Na přesun investorů od finančních aktiv do zlata reagovaly i jisté makléřské firmy a zintenzivnily již tak značnou propagandu proti zlatu. Důvody PROČ i způsob JAK probíhá propaganda proti zlatu odhalil známý komoditní investor Doug Casey.

Malé tajemství Warrena Buffeta

Tušili jste, že i slavný investor Warren Buffett, investoval do drahých kovů? Od roku 1998 do května roku 2006 držel největší historickou pozici ve fyzickém stříbře (asi 130 milionů uncí tj. přes 4000tun) Podle některých zdrojů byl NUCEN toto stříbro odprodat.

Zajímavé také je, že od té doby patří Warren Buffett mezi největší odpůrce zlata. Asi je jen značná náhoda, že v květnu 2006 otevřel své dveře dnes největší stříbrný ETF fond SLV a velice rychle se dostal objem 130 milionů uncí (což přesně odpovídá množství stříbra, které prodával Warren Buffett).

Také rádi nakupujete ve výprodeji?

Potlačování cen drahých kovů pomocí nekrytých papírových kontraktů srazilo ceny zlata a stříbra na takovou úroveň, že se pohybují dokonce pod celkovými náklady na těžbu.

U zlata se náklady pohybují někde mezi 1200 až 1450 dolary za unci. U stříbra se odhadují na 17 až 25 dolarů a to i přes to, že se aktuálně těží jen z těch nejvíce výnosných nalezišť, aby vůbec těžební společnosti přežily.

Nejsou to však jen negativní úrokové sazby a značné tištění peněz, které hrají ve prospěch drahých kovů. Za poslední 3 měsíce zlato i stříbro značně posílily a velice snadno překonaly své 200denní klouzavé průměry, takže dnes i technická analýza mluví ve prospěch dalšího růstu drahých kovů.

Kolik zlata a stříbra již máte?

Češi vlastní v průměru pouze 0,8 gramu zlata. Naopak v sousedním Německu jsou investice do drahých kovů vcelku populární – průměrný Němec má 122 g zlata!

Čím je tak velký rozdíl způsoben? Nejspíše kromě toho, že Němcům zbývá značně vyšší objem peněz na spoření a investice, Češi asi více podléhají mediální manipulaci. Kdo ví, možná že Němci více používají selský rozum.

Lépe 6 měsíců předem, než o den později

Nákup zlata bankami je signálem, že dno ve drahých kovech již nastalo. Jaká aktiva nakupujete Vy ta nadhodnocená nebo podhodnocená?

Chcete-li nakoupit drahé kovy za výhodné ceny, tak jednejte rychle. Brzy po spuštění čínského zlatého fixu bude již cena jednoznačně vyšší.

Nejlépe je nakupovat podhodnocená aktiva postupně. Časování trhu může být značně ošemetné.Abyste nakonec nezjistili, že Vám ujel Váš rychlík k prosperitě jen díky tomu, že Vaše hodinky se nesynchronizovaly při přechodu na letní čas.

Máte své hodinky (informační zdroje) správně nastaveny? Jak s těmito hodnotnými informacemi naložíte?Update 20.4.2016

Deutsche Bank potvrzuje manipulace s trhem stříbra v rámci soudního vyrovnání

Minulý týden i Deutsche Bank (DB) potvrdila manipulaci s trhem stříbra v rámci soudního vyrovnání. Také se dohodla na odhalení účasti jiných bank viz. část vyjádření právníků DB níže:

„Kromě peněžního vypořádání, Deutsche Bank se rovněž souhlasila poskytnout svoji součinnost se žalobci, včetně zpráv z instant messaging služeb a jiných elektronických komunikací, jako součást vyrovnání. Žalobci odhadují, že spolupráce ze strany Deutsche Bank výrazně pomůže žalobcům při stíhání dalších obžalovaných.“

Se zvyšujícími se teplotami venku roste i cena stříbra

Den po spuštění Šanghajského zlatého fixu v Juanech je cena stříbra o 70 centů výše a bankovní kartel brání „zuby nehty“ hranici 17 dolarů za unci. Další silná rezistence je kolem úrovně 18,29 dolarů a pak až na 21,85 a 24,08 dolarů za unci. Chcete-li tedy nakoupit výhodně, jednejte rychle. Pohyb vzhůru může být po přiznání Deutsche Bank velmi rychlý.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang