Malé investice

male-investice-2

Pokud své peníze chcete nechat vydělávat, vložte je do penzijního spoření, spoření stavebního nebo například do fondu. Je to sice na déle, nicméně peníze se vám do budoucna zhodnotí.

Jak velkého zhodnocení peněz lze pomocí jednotlivých druhů spoření dosáhnout?

  • u spořícího účtu bude výdělek asi nejmenší, třeba 4 000 Kč za pět let
  • u stavebního spoření to může být třeba 14 000 Kč za pět let
  • nejvýhodnější variantou je penzijní spoření, po šesti letech můžete vydělat třeba 17 000 Kč

Tohle všechno však za předpokladu, že nebudeme příliš riskovat. Míra risku totiž vždy odpovídá zisku. Aniž bychom vás chtěli nabádat k riskování, pravdou je, že ten, kdo riskuje více, může také více vydělat. Kdo se bude držet při zemi, nic moc neprodělá, ale také vydělá mnohem méně.

Sladká investice

Pokud byste chtěli investovat do něčeho, čemu rozumíte, také je to možnost. Pokud rozumíte čokoládám, můžete investovat právě do nich. Ony akcie známé čokoládovny opravdu nemusejí být k zahození.

Zlato je nejvíc

Investovat můžete také do zlata jako takového, zlatých slitků nebo do zlatých mincí a medailí.

Víte, co je ale ze všeho nejdůležitější? Jen tak nesedět a nečekat, že se něco stane. Investování se určitě nebojte. Nemusíte být zrovna génius na čísla, stačí vám selský rozum, podpořený například radou zkušenějšího kamaráda nebo odborníka, který se v této branži pohybuje.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang