První český kamenný obchod přijímá bitcoiny. Má to ale háček

Tímto prvním obchodem v Česku je prodejna luxusní pánské obuvi v Újezdu. Má to ale háček. Totiž se značnou volatilitou bitcoinu, která představuje značné riziko, se obchod vypořádává následovně.

Jak se s platbou bitcoinem vypořádává majitel obchodu, to popisuje takto: „Pro nákupy přes bitcoin máme bitcoinovou peněženku, do které zadáme cenu bot, systém vygeneruje cenu v bitcoinech dle aktuálního kurzu a zákazník může provést QR platbu pomocí QR kódu. Utržené bitcoiny okamžitě vyměníme za koruny nebo eura. Tím se zamezí případným ztrátám vzniklým při výkyvech kurzu.“

TIP: Jak těžit bitcoin? Vše, co je potřeba vědět, je dopodrobna rozebráno zde.

Jak tedy vidíte, důvěra v kurz bitcoinu má svoje limity. Majitel obchodu je okamžitě smění a nechce mít bitcoiny na účtu. Rizika jsou jasná. Jde zejména o „šílenou“ volatilitu kurzu bitcoinu a také riziko, že je hackeři odcizí. Bitcoiny mají do důvěryhodné měny stále ještě velmi daleko.

Přesto se však stal Salvador první zemí, která zavedla bitcoin jako oficiální měnu. Podle prezidenta Nayiba Bukeleho mohou díky němu Salvadorci ročně ušetřit až 400 milionů USD na poplatcích za převody peněz ze zahraničí.

Stát Střední Ameriky Salvador zavedl bitcoin jako oficiální měnu v září 2021 a tím se nesmazatelně zapsal do světa bitcoinu.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang