Skrill – recenze, poplatky

skrill-3

Skrill je online elektronická peněženka, která umožňuje převádět finanční prostředky v tuzemsku i v zahraničí. Tato platforma je často považována za nejbližšího konkurenta elektronické peněženky PayPal nebo Revolut. Před založením účtu se vyplatí vědět, jak systém funguje, především z pohledu poplatků a možných rizik. Jak si vytvořit na Skrill účet? A jak probíhá Skrill platba?

Služba Skrill byla spuštěna v roce 2001 a stala se jednou z prvních online elektronických peněženek, které umožňují platby mezi internetovými uživateli. Cílem používání peněženky Skrill je převést finanční prostředky online jinému uživateli. Platforma Skrill však nyní nabízí řadu dalších služeb, například výběry z bankovních účtů a předplacené karty.

Skrill peněženka – co je Skrill?

Co je Skrill? Společnost byla původně známá jako Moneybookers. V roce 2011 se však přejmenovala na Skrill. V roce 2015 ji koupila společnost Paysafe Group spolu s konkurenční elektronickou peněženkou Neteller. Skrill a Neteller tak spadají pod jednu společnost.

Peněženku Skrill podle vyjádření společnosti nyní využívá více než 40 milionů uživatelů po celém světě. Platforma v současné chvíli podporuje 200 zemí a více než 40 měn.

skrill-platba
Skrill umožňuje založení účtu jednoduše online na svém webu.

Kromě tradičnější služby převodu peněz je nyní Skrill přijímán u velkého množství online obchodníků. Poslední odhady hovoří o tom, že více než 120 000 obchodníků po celém světě umožňuje platby přes Skrill. Platební bránu Skrill využívají například eBay nebo Facebook.

Ačkoli společnost Skrill nabízí své platební brány v celé řadě odvětví, jedním z jejích hlavních trhů je trh online hazardních her a forexových brokerů.

Výhody Skrill účtu

Hlavní výhodou, proč uvažovat o službě Skrill, je snadnost odesílání, přijímání plateb z celé řady zemí. Zdá se, že Skrill je hnacím motorem mezinárodních transakcí. Podnikatelům v nestabilních zemích a oborech proto nezbývá nic jiného než pro transakce zvolit právě Skrill.

Jedním z hlavních důvodů, proč se mnozí podnikatelé uchylují ke Skrill platbám, je skutečnost, že konkurenční PayPal zakazuje využívat své služby pro online casina a odvětví online hazardních her. Naopak společnost Skrill tato omezení nezavedla.

Výhodou Skrillu tedy je, že na sebe bere větší riziko než jiní zpracovatelé plateb. Může si to dovolit, jelikož je známý vynikajícími bezpečnostními opatřeními, která vysoké riziko kompenzují.

Tento typ rizika má však svou cenu. Služby a produkty jsou ve srovnání s konkurencí v podstatě stejné, takže uživatel nezíská nic navíc. Naopak ceny a poplatky jsou zde vysoko nad konkurencí, takže cena za používání Skrill je vysoká. To pravděpodobně souvisí s rizikem, které na sebe Skrill bere.

Návod Skrill – přihlášení

Pokud chce uživatel Skrill používat, musí si v první řadě založit účet. Na oficiální domovské stránce skrill.com stačí kliknout na tlačítko „Zaregistrovat se„, které se nachází v pravé horní části obrazovky.

Poté do formuláře zadat:

  • celé jméno
  • e-mailovou adresu
  • zemi a měnu účtu
  • silné heslo

Před kliknutím na tlačítko „Zaregistrovat se“ je ještě potřeba si přečíst a přijmout obchodní podmínky.

Na další stránce pak zvolit platební metodu, kterou je zájem používat ke Skrill vkladu peněz. Poté bude uživatel vyzván k zadání dalších osobních údajů.

skrill-prihlaseni
Přihlášení probíhá klasicky pomocí emailu a hesla.

Návod Skrill – jak ověřit účet?

Pro pohodlné používání Skrillu je nutné ověřit totožnost. Jak ověřit Skrill účet? Pro ověření totožnosti a zvýšení limitů účtu je potřeba přejít na stránku nastavení. K ní se uživatel dostane přes lištu na levé straně. Poté klikne na možnost „Ověření“.

Pro potvrzení své totožnosti bude muset nahrát kopii průkazu totožnosti. Může to být buď cestovní pas, řidičský průkaz či občanský průkaz.

Pokud se nový uživatel rozhodne provést tento úkon prostřednictvím stolního počítače, může dokument nahrát přímo ze svého zařízení. Bude také muset přiložit selfie, na kterém drží ručně psanou poznámku s aktuálním datem. Pokud se rozhodne ověřit svou totožnost prostřednictvím mobilní aplikace, může svůj průkaz totožnosti jednoduše vyfotit.

Platba Skrill – jaké metody podporuje?

Po nastavení nově vytvořeného účtu Skrill se zobrazí řada platebních možností. Patří mezi ně tradiční bankovní převod, debetní a kreditní karta. Podporu mají také alternativní metody, jakou jsou například kryptoměny. Platba je tedy možná například Bitcoinem.

Zde je úplný seznam podporovaných možností vkladu Skrill:

  • Bankovní převod
  • Debetní/kreditní karta
  • Neteller
  • Bitcoin a Bitcoin Cash
  • Paysafecard
  • Trustly
  • Klarna

Pokud jde o bankovní převod, zobrazí se údaje o běžném bankovním účtu, na který je třeba převést finanční prostředky. Zobrazí se také jedinečné referenční číslo zákazníka.

Je nutné při provádění bankovního převodu vložit zákaznické referenční číslo, jinak by Skrill mohl mít problémy s propojením převodu s uživatelským účtem. V naprosté většině případů se vklad bankovním převodem objeví na účtu Skrill do 2-3 pracovních dnů.

Další možností je vklad debetní nebo kreditní kartou. To je zdaleka nejjednodušší možnost, protože prostředky budou na účet Skrill připsány okamžitě.

Je také možné provést vklad některou z výše uvedených alternativních platebních metod.

Vklady Skrill – jaké jsou poplatky?

Jedním z nejdůležitějších faktorů, při rozhodování se o založení účtu u Skrill, jsou poplatky. Ty se netýkají pouze poplatků za převod, ale také nákladů spojených s vkladem a výběrem peněz a poplatků za směnu měn.

Níže uvedený výčet poplatků ukazuje, že Skrill není levná služba. Je to především z toho důvodu, že Skrill na sebe bere riziko, protože podporuje také obchodníky, kteří nemohou využívat službu PayPal či podobné společnosti.

Poplatky za vklad

Bez ohledu na použitou platební metodu k vložení prostředků na účet Skrill budou účtovány poplatky. Všechny platební metody jsou zpoplatněny 1 % z výše vkladu. Jednoduše řečeno, pokud je na účet vloženo 5.000 korun, bude účtován poplatek 50 korun.

Tato částka se odečte od vložené hrubé částky. Na stejném příkladu jako výše z vkladu 5.000 korun získá uživatel 4.950 korun.

Poplatky za výběr

Za výběr finančních prostředků zpět na svůj bankovní účet zaplatí uživatel poplatek ve výši 5,50 EUR, nebo ekvivalent v měně účtu.

Pořídit si lze také předplacenou kartu Skrill.

Ve srovnání se službou PayPal je tato služba skutečně velmi drahé. Pro uživatele z Česka je výběr prostředků z účtu PayPal zpět na svůj český bankovní účet zdarma.

Pro výběr prostředků z účtu Skrill zpět na debetní/kreditní kartu Visa naúčtuje Skrill 7,5 procenta. To znamená, že za výběr 1.000 korun uživatel zaplatí navíc 75 korun.

Poplatky za převod

Pokud jde o samotný převod peněz, Skrill naúčtuje 1,45 % z částky převodu. Tedy, pokud uživatel chce převést 4.000 korun, zaplatí 58 korun na poplatcích.

Ve srovnání s konkurenční elektronickou peněženkou PayPal je Skrill téměř o polovinu levnější, protože PayPal si v průměru účtuje 2,90 % (liší se dle regionu).

Dále je důležité si uvědomit, že při převodu prostředků osobě, která využívá jinou měnu (například dolary nebo libry) bude uživatel muset zaplatit poplatky za směnný kurz. Bohužel to je situace, kde se může začít Skrill opět trochu prodražovat.

Poplatky za službu Skrill

Služba Skrill si k aktuálnímu kurzu pro převod zahraniční měny účtuje dalších 3,99 % navíc. Když se to připočte k již zmíněnému poplatku za převod ve výši 1,45 %, může výsledný poplatek sahat až k 5,44 %.

Na druhou stranu Skrill nikdy neúčtuje poplatky za příjem platby, což je rozhodně plusový bod. Naopak služby jako PayPal poplatky při příjmu peněz účtují.

Mobilní aplikace Skrill – recenze

Obě peněženky, Skrill a Neteller nabízejí mobilní aplikaci. Aplikace je podporována na zařízeních s operačním systémem Android i iOS. Uživatelům je umožněn přístup ke všem funkcím účtu, které jsou přístupné také na webové stránce Skrill.

To zahrnuje možnost kontrolovat zůstatky, převádět prostředky, vkládat a vybírat peníze, nakupovat a prodávat kryptoměny a další. Celkové uspořádání je uživatelsky hodnoceno jako velmi přívětivé. Nejsou žádné problémy s navigací z jedné sekce do druhé a peníze je možné snadno převádět.

Hodnocení aplikace od konkrétních uživatelů potvrzují, že aplikace funguje bez větších problémů. Pouze jednotky uživatelů si stěžovali na problémy se serverem při používání aplikace prostřednictvím zařízení se systémem Android.

Skrill cryptocurrency – nákup kryptoměn

Společnost Skrill vstoupila do oblasti kryptoměn tím, že registrovaným uživatelům umožňuje nakupovat a prodávat kryptoměny prostřednictvím jejich účtu. Jedná se tak o jednoduchý, ale poměrně rizikový způsob, jak zhodnotit peníze.

Při nákupu kryptoměn prostřednictvím služby Skrill ve skutečnosti uživatel nekupuje podkladové aktivum. Místo toho nakupujete produkty podobné CFD (Contract-for-Difference).

To znamená, že uživatel pouze spekulujete na to, zda cena kryptoměny poroste nebo klesne. V důsledku toho nemůže mince ve skutečnosti vybrat do externí peněženky mimo webové stránky Skrill. Nejedná se tak o klasickou burzu, kde lze uskutečnit nákup bitcoinů, jako je například Binance.

Služba Skrill cryptocurrency podporuje několik desítek různých kryptoměn, mezi které patří:

Co se týče poplatků při nákupu nebo prodeji kryptoměny za USD nebo EUR, zaplatí uživatel na každém konci transakce 1,5 %. Pokud používá alternativní měnu, například koruny nebo GBP, pak se tento poplatek zvyšuje na 3 %. Nejenže jsou tyto poplatky poměrně drahé, ale Skrill ani jasně neuvádí, jakým způsobem importuje své ceny pro kryptoměny.

K nákupům kryptoměn se mnohem častěji využívá digitální banka Revolut, která umožňuje přístup k obchodům s kryptoměnami přímo v aplikaci.

Skrill také umožňuje použít bitcoin jako platební metodu.

Recenze Skrill vs Paypal

Jak je již v tomto článku zmíněno, základní funkce Skrillu jsou poměrně podobné funkcím PayPalu. Obě platformy fungují jako online peněženka a zpracovatel plateb u obchodníků. Uživatel může posílat nebo přijímat peníze od svých známých nebo má možnost odesílat či přijímat platby pro své podnikání.

Bohužel se však pojí s poměrně vysokými poplatky. Mnoho spotřebitelů rizikovějších produktů a služeb si na tyto poplatky zvyklo, ovšem pro běžné spotřebitele nejsou takové poplatky akceptovatelné.

Sazebník poplatků Skrill bohužel není úplně transparentní, některé poplatky téměř nelze dohledat na internetu. Ohledně poplatků pro majitele businessu nebo podnikání je dokonce potřeba kontaktovat obchodní tým, protože tyto poplatky nejsou na webu uvedené.

Co je možné od služby Skrill očekávat?

Jaké jsou výhody služby Skrill?

  • Podpora zajímavých platebních metod – podporováno je 20 místních platebních metod a 80 přímých bankovních spojení
  • Možnost platby jedním kliknutím – podobně jako při nakupování na Amazonu
  • Podpora opakovaných plateb
  • Rozesílání plateb mnoha lidem – díky tomu si lze vybrat velkou skupinu lidí a poslat platby všem najednou
  • Drobné transakce pro aplikace – možnost zákazníkům posílat mikroplatby uvnitř aplikace pro chytré telefony.

Nespornou výhodou je také integrace s mnoha platformami pro elektronické obchodování. Tato možnost je však zavedena také u konkurence. Skrill má aplikace a podporu pro platformy jako Shopify, Magento, WooCommerce a mnoho dalších.

Zákaznická podpora Skrill

Pro pomoc s účtem Skrill se vždy vyplatí nejprve nahlédnout do sekce nejčastějších dotazů. Většinu dotazů lze vyřešit přečtením nabízených návodů. Pokud je potřeba mluvit přímo s týmem Skrill, je k dispozici několik možností.

Skrill lze kontaktovat telefonicky, přičemž platforma nabízí řadu místních placených čísel. Před hovorem je důležité připravit si zákaznické referenční číslo, aby agent podpory mohl vyhledat účet.

Případně lze poslat přímou zprávu prostřednictvím účtu Skrill. Tým obvykle odpovídá do 24 hodin. Proto pokud je potřeba okamžitá pomoc, tak je lepší se na Skrill obrátit telefonicky.

Pro členy VIP je k dispozici nepřetržitá podpora prostřednictvím speciálního telefonního čísla. Díky této možnosti se vyhnou se tak nutnosti čekání.

Závěrečné shrnutí

Skrill je užitečný nástroj pro posílání a přijímání peněz online. Bez ohledu na to, kde se druhá osoba nachází, lze peníze snadno převést. Platforma podporuje značné množství způsobů vkladu, od bankovního převodu přes debetní a kreditní kartu až po bitcoin. Platforma nabízí také alternativní možnosti, jako je Paysafecard.

Zatímco poplatky za převod ve výši 1,45 % jsou poměrně konkurenceschopné, používání služby se prodraží, pokud uživatel potřebuje převést prostředky pomocí jiné měny. To platí i v případě, že potřebuje vybrat prostředky zpět na kartu Visa, kde poplatky činí těžko uvěřitelných 7,5 %.

Jednoduchým řešením v tomto ohledu je však pořízení předplacené karty Skrill. Tímto způsobem lze vybírat peníze z účtu Skrill prostřednictvím bankomatu pouze za poplatek ve výši 1,75 %. Tato služba je užitečná zejména při cestách do zahraničí.

Vzhledem k omezeným informacím o funkcích a poplatcích online není divu, že Skrill má svůj podíl nespokojených zákazníků.

Dle recenzí na Skrill to vypadá, že hlavní důvod pro používání služby Skrill je hraní hazardních her, online sázení nebo třeba rizikové investování. Totéž by se dalo říci o společnostech v „rizikových“ zemích, které PayPal nepodporuje. Pro jiné případy nabízí konkurence jako je PayPal srovnatelnou nebo lepší službu a za menší peníze a poplatky.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang