Revolut – recenze moderního bankovnictví

Revolut je digitální bankovní platforma, která nabízí širokou škálu finančních služeb, včetně běžných účtů, směnárenských služeb, investičních nástrojů a pojištění. Uživatelé si mohou otevřít účet přímo ve svém mobilním telefonu během několika minut a ihned začít využívat všechny funkce, které Revolut nabízí.

Služba je známá svou transparentností, nízkými poplatky a vysokou úrovní bezpečnosti, což jsou aspekty, které bývají často zmiňovány v recenzích na Revolut. Ale co se skrývá za titulkem „karta Revolut vás připraví o peníze“? Tento fenomén se objevuje v recenzích a online diskuzích, ale jedná se skutečně o běžný jev?

Obsah článku

Revolut: Co to vlastně je?

Revolut recenze: Zkušenosti a hodnocení

Připraví vás karta Revolut o peníze?

Karta Revolut: Výhody a funkce

Recenze karty Revolut: Zkušenosti uživatelů

Revolut kurz: Jaké výhody přináší?

Jedním z hlavních lákadel Revolutu je možnost vést účet v několika různých měnách, což je ideální pro lidi, kteří často cestují nebo provádějí mezinárodní transakce. Revolut rovněž umožňuje okamžité převody peněz mezi uživateli a nabízí konkurenční kurzy při směně měn. Díky těmto vlastnostem je Revolut často doporučován jako efektivní finanční nástroj pro globálně orientované uživatele.

Revolut: Co to vlastně je?

Revolut se řadí mezi tzv. neobanky, což jsou digitální banky bez tradičních poboček, nabízející své služby převážně prostřednictvím mobilních aplikací. Od svého založení rozšířil Revolut své služby do více než 30 zemí a získal přes 15 milionů uživatelů. Poskytuje účty v různých měnách, umožňuje okamžité notifikace o transakcích, nabízí rozsáhlé možnosti zabezpečení účtu a přizpůsobitelné rozpočtové nástroje.

Revolut také nabízí investiční služby, včetně nákupu akcií a kryptoměn. V roce 2021 získala společnost bankovní licenci v několika evropských zemích, což umožňuje nabízet ještě širší portfolio bankovních služeb, jako jsou úvěry nebo vkladní účty s úročením.

Společnost Revolut neustále rozšiřuje své služby, aby vyhověla rostoucím požadavkům svých klientů. V oblasti platebních možností nabízí Revolut virtuální karty, které jsou ideální pro online nákupy, a také možnost generovat jednorázové karty pro zvýšení bezpečnosti transakcí.

Pro cestovatele je velkým přínosem funkce výběrů z bankomatů po celém světě bez poplatků nebo s velmi nízkými poplatky a výhodné směnné kurzy bez skrytých přirážek.

Jedním z klíčových rysů, který Revolut odlišuje od tradičních bank, je jeho uživatelsky přívětivá aplikace s intuitivním rozhraním, která umožňuje uživatelům snadno spravovat své finance, plánovat rozpočet a sledovat své výdaje pomocí analytických nástrojů. Aplikace také umožňuje okamžité mezinárodní převody peněz bez poplatků mezi uživateli Revolutu a konkurenceschopné poplatky pro převody do jiných bank.

Přehled základních informací o Revolutu:

 • Revolut byl založen v roce 2015 Nikolayem Storonskym a Vladem Yatsenkem.
 • Původně byl zaměřen na poskytování služeb pro zahraniční směnu bez poplatků.
 • Aplikace umožňuje uživatelům držet, směňovat a převádět peníze ve více než 150 měnách za mezibankovní směnné kurzy.
 • Nabízí také bankovní služby včetně běžných účtů, debetních karet, přímých debetů a převodů peněz.
 • Uživatelé mohou využívat funkce rozpočtování a analytiky výdajů, které jim pomáhají sledovat a spravovat své finance.
 • Revolut nabízí i další finanční produkty, jako jsou kryptoměny, akcie, komodity a pojištění.
 • Poskytuje prémiové účty s dalšími výhodami, jako jsou vyšší limity pro bezplatné směny měn, pojištění cestování a přístup do letištních salonků.
 • Revolut má licenci pro elektronické peníze a je regulován Finančním úřadem ve Spojeném království (FCA).
 • Společnost expandovala do mnoha zemí a nabízí své služby na různých mezinárodních trzích.
 • Revolut je známý svým inovativním přístupem k bankovnictví a rychlým růstem uživatelské základny.

Revolut recenze: Zkušenosti a hodnocení

Jednou z oblastí, kde se Revolut snaží neustále zlepšovat, je zpětná vazba od svých zákazníků. V tomto ohledu jsou recenze Revolut velmi důležitým zdrojem informací. Společnost pečlivě monitoruje hodnocení a recenze na různých platformách, jako jsou Trustpilot, Google Play a App Store, aby pochopila potřeby svých klientů a mohla na ně adekvátně reagovat. Výsledkem je, že funkce a služby aplikace jsou pravidelně aktualizovány a vylepšovány na základě těchto recenzí.

Vzhledem k rostoucí konkurenci v oblasti fintech a digitálních bankovních služeb je pro Revolut důležité udržet si pozitivní pověst a dobré recenze, které přitahují nové klienty a upevňují důvěru stávajících. Proto je společnost otevřená jakékoliv konstruktivní kritice a snaží se o transparentní komunikaci s uživateli ohledně řešení případných problémů a neustálého zlepšování služeb.

Recenze od uživatelů a odborníků často hovoří o vysoké míře uživatelského komfortu a o možnostech, které tato platforma nabízí. Uživatelé oceňují především snadné rozhraní aplikace, rychlé transakce a možnost získat okamžité notifikace o všech aktivitách na účtu. Dále je často zmiňována výhoda absence poplatků za běžné bankovní operace, což je v kontrastu s mnohými tradičními bankami.

Na druhé straně, některé recenze Revolutu poukazují na omezení, jako je například absence fyzických poboček, což může být pro některé uživatele nevýhodou. Navíc, ačkoli zákaznická podpora je dostupná 24/7, někteří uživatelé si stěžují na pomalejší reakce nebo na obtížnost komunikace při složitějších problémech.

Nejčastěji zmiňované výhody a nevýhody Revolutu dle uživatelských recenzí:

 • Výhody Revolutu:
  • Nízké nebo žádné poplatky za běžné operace.
  • Snadný přístup k mezinárodním platbám a převodům peněz bez skrytých poplatků.
  • Inovativní bezpečnostní funkce, jako je možnost okamžitého zamknutí a odemknutí platební karty přímo v aplikaci.
  • Vícejazyčná podpora a snadná dostupnost služeb.
  • Flexibilní směnárenské služby s výhodnými kurzy.
 • Nevýhody Revolutu:
  • Absence fyzických poboček, která může být omezující.
  • Možné pomalejší reakce zákaznické podpory.
  • Problém s přijímáním nebo posíláním větších částek peněz vedoucí k dočasnému zamrznutí účtu z bezpečnostních důvodů.
  • Omezení v určitých finančních službách ve srovnání s tradičními bankami.

Připraví vás karta Revolut o peníze?

Tvrdit, že karta Revolut vás připraví o peníze, by bylo nepřesné a neodráželo by to celkové uživatelské zkušenosti. Přesto existují ojedinělé případy, kdy uživatelé mohou narazit na problémy, které mohou vést k nečekaným výdajům.

Například pokud uživatelé nebudou pozorně sledovat limity pro bezplatné výběry z bankomatů, mohou být zpoplatněni za překročení stanovených limitů. Také v případě nesprávného používání karty v zahraničí mohou vzniknout poplatky, které nebyly předem očekávány.

Dalším důvodem, proč by mohlo dojít k nedorozuměním, jsou nejasné podmínky u některých služeb, které mohou být přehlédnuty. Je tedy důležité důkladně prostudovat všechny podmínky a být si vědom všech možných poplatků spojených s používáním karty Revolut. Většina uživatelů však hlásí, že pokud se vyhnou těmto chybám, karta Revolut jim poskytuje výhody bez jakýchkoli skrytých nákladů.

Karta Revolut: Výhody a funkce

Revolut karta je jedním z klíčových prvků služby a nabízí uživatelům pohodlný způsob, jak platit za nákupy doma i v zahraničí. S touto kartou je možné vybírat hotovost z bankomatů po celém světě, často bez poplatků, a provádět bezkontaktní platby.

Karta Revolut je dostupná ve více verzích, včetně virtuálních karet, které lze použít pro online nákupy, a prémiových karet, které přinášejí další výhody, jako je cestovní pojištění nebo lepší směnné kurzy.

Využití karty Revolut je často spojeno s aplikací, kde si uživatelé mohou snadno zkontrolovat své výdaje, nastavit si rozpočet nebo zamknout kartu v případě ztráty či krádeže. Bezpečnostní prvky karty, jako je 3D Secure, přidávají další vrstvu ochrany proti podvodným transakcím. Karta Revolut tedy nabízí moderní a bezpečný způsob, jak spravovat osobní finance.

Recenze karty Revolut: Zkušenosti uživatelů

Recenze Revolut karty obvykle zmiňují její univerzálnost a příjmání po celém světě. Uživatelé oceňují možnost využití karty v mnoha obchodech a službách bez nutnosti přemýšlet o směnných poplatcích. Karta je také oblíbená mezi cestovateli, kteří díky ní mohou snadno platit v lokálních měnách bez skrytých nákladů. Recenze také často zmiňují rychlé zpracování plateb a intuitivní správu karty prostřednictvím aplikace.

Nicméně, i přes mnoho pozitivních recenzí, někteří uživatelé zaznamenali problémy, jako jsou náhodné zamítnutí transakcí nebo potíže při aktivaci karty. Tyto problémy jsou však obvykle rychle řešeny prostřednictvím zákaznické podpory Revolutu. Přesto je důležité si přečíst různé recenze karty Revolut, aby si potenciální uživatelé mohli udělat informované rozhodnutí.

Revolut kurz: Jaké výhody přináší?

Revolut kurz nabízí jednu z nejvýraznějších výhod pro uživatele, kteří potřebují směnit měnu. Platforma používá mezibankovní směnné kurzy, což jsou kurzy, za které si banky navzájem směňují peníze, a tyto kurzy jsou obvykle výhodnější než kurzy nabízené tradičními bankami nebo směnárnami. Díky tomu mohou uživatelé Revolutu ušetřit peníze při cestování nebo při provádění mezinárodních transakcí.

Kromě toho směnný kurz Revolutu poskytuje transparentnost, protože uživatelé mohou v reálném čase sledovat kurzy a rozhodnout se pro směnu peněz, když je to pro ně nejvýhodnější. Tato funkce je obzvláště užitečná v době vysoké volatility na měnových trzích.

Revolut také umožňuje nastavit si automatické výměny měn při dosažení určitého kurzu, což je funkce, kterou uživatelé ve svých recenzích na Revolut kurz často chválí.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang