Žatecký pivovar: Vyšší produkce, širší nabídka

Žatecký pivovar, který před několika dny oznámil, že se stal kořistí akvizičních plánů skupiny Carlsberg, zveřejnil zprávu o svém hospodaření za minulý rok. Vyplývá z ní, že se pivovaru i nadále daří zvyšovat produkci v době, kdy již několik let v ČR klesá spotřeba piva. Ziskem se bohužel nepochlubil.

Žatecký pivovar zvýšil výstav piva v roce 2013 na 34 453 hl, což je ve srovnání s předchozím rokem růst o více než 1,1 %. Tržby za vlastní výrobu dosáhly v témže období výše téměř 54,2 mil Kč, což je ve srovnání rokem 2012 nárůst o 5,6 %. Podíl sudového piva činil 53 % z celkové produkce, lahvového piva byl 41 %, zbylých 6 %  tvořily cisterny či pětilitrové soudky. Pivo v PET láhvích Žatecký pivovar nevyrábí. V současné době pivovar, po uvedení CELIA DARK, vaří celkem 11 druhů a značek piv. Nejprodávanějším výrobkem bylo, stejně jako v předcházejících letech, pivo Žatec Premium, jedenáctistupňový světlý ležák, který tvoří přes 60 % výstavu. Podíl speciálů na celkové produkci roku 2013 tvořil 2,5% objemu. Zbytek tvoří výčepní pivo a dvanáctistupňový ležák. Pivo je z 86 % vyráběno pro domácí trh, export se na celkovém prodeji podílel 14 %. Vyváží se do 17 zemí 4 kontinentů.

„Za poslední čtyři roky produkce žateckého pivovaru vzrostla o téměř 14 %, což v době, kdy tuzemský trh piva spíše stagnuje, považujeme za dobrý výsledek. Je to především díky tomu, že dlouhodobě  investujeme do nových technologií a současně věnujeme velkou pozornost kvalitě piva i surovinám, ze kterých naše piva vaříme,“ uvedl Martin Kec, jednatel Žateckého pivovaru spol. s r. o. „Růst zájmu o naše piva je dán i jejich širokým portfoliem, kterým  vycházíme vstříc vyvíjejícím se požadavkům zákazníků,“ dodal Martin Kec.

Nejčerstvější novinkou v nabídce piv Žateckého pivovaru je tmavé pivo pro celiaky CELIA DARK. Je to  tmavý originální speciální ležák uvařený z žatecké vody, českého ječného, bavorského, barevného a karamelového sladu a žateckého chmele. Doplňuje velmi úspěšné pivo CELIA, které je na trhu od roku 2010 a rychle si získalo oblibu na domácím i na zahraničních trzích.

Základní kámen současného pivovaru byl položen 20.6.1798 na místě zaniklého královského hradu, vedle kasáren. Již v roce 1801 uvařili Žatečtí 840 sudů (42.000 l) piva. Novodobá historie se začala psát s nástupem nového majitele, britského podnikatele Rolfa Mundinga. Ten zahájil proces investování do výrobního zařízení, stejně jako do nově se tvořící obchodní politiky společnosti Žatecký pivovar spol. s r. o.

TIP: Tento článek poradí, jak na aktivaci karty Crypto.

Tolik tisková zpráva. Nezbývá než pivovaru popřát hodně úspěchů s novým majitelem a vyjádřit naději, že Žatecký pivovar bude i nadále vařit pivo chutné a kvalitní. Konkurentů, jejichž výrobky mají obdobnou kvalitu, je v dnešní době již docela dost, nemluvě o skvělých produktech některých minipivovarů.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang