Karta Crypto.com – jak funguje, recenze, vyplatí se?

karta-crypto-3

Kryptoměny se stávají stále populárnějším cílem investorů a je jistě potřeba zvážit, zda není na čase vložit část svých finančních prostředků do těchto alternativních platidel. Zajímavý způsob, jak obchodovat s kryptoměnami, nabízí společnost Crypto.com se svou debetní kartou. Co tato karta je, jak funguje a vyplatí se ji používat?

Karta Crypto.com funguje podobně jako běžná debetní karta. Je sice primárně zaměřená na ukládání kryptoměn, avšak lze pomocí ní platiti i v eurech. Debetní kartu Crypto.com zprostředkovává Visa.

Výhody a nevýhody karty Crypto.com

Karta od společnosti Crypto.com je skvělou volbou z důvodu, že podporuje širokou škálu kryptoměn. Nabízí podporu 90 kryptoměn a více než dvaceti fiat měn (CZK, EUR a další).

Výhody

 • Podporuje více než 90 kryptoměn
 • Žádné transakční ani měsíční poplatky
 • Slevy na streamovací služby (Spotify, Netflix)

Nevýhody

 • Nutnost zakoupit tokeny CRO společnosti Crypto.com
 • Karty s lepšími výhodami vyžadují více vložených peněz

Úrovně výhod a odměn

Různé úrovně karet přinášejí různé výhody. Společnost Crypto.com vytvořila velmi užitečný přehled, který ukazuje výhody každého z typů karet. Seznam karet a jejich pobídek je uveden na obrázku níže.

Karta (a odměny) závisí na výši vkladu CRO. CRO je kryptoměna vytvořená společností Crypto.com.

Staking znamená, že investor vloží peníze společnosti Crypto.com a zamkne je a nemůžete je získat zpět dříve, než uplyne doba stakingu. Hodnota tohoto vkladu (sázky) se může zvýšit nebo snížit.

crypto-com-vyhody

V rámci vstupní úrovně získá zájemce kartu zdarma a 1 % cashback.

Pro ostatní úrovně je potřeba vložit a zamknout částku CRO na dobu minimálně 6 měsíců. Po uplynutí 6-ti měsíční lhůty si může investor vložené peníze ponechat a zachovat si výhody nebo svůj vklad stáhnout a získané výhody se sníží.

1 až 8 % cashback

Karta od Crypto.com nabízí také něco velmi zajímavého – funkci cashback. Pokaždé při použití karty získá uživatel procento z toho, co kartou zaplatí. Tento cashback se uživateli převede zpět ve formě CRO-tokenů.

Cashback platí pro všechny nákupy a je poskytován jako CRO. Následně uživatel karty může:

 • Ponechat si cashback jako CRO
 • Převést CRO na fiat měnu (např. EUR, GBP, USD)
 • Převést CRO na jinou kryptoměnu

Procento ve formě cashbacku se pohybuje v rozmezí 1-8 % v závislosti na tom, kolik CRO-tokenů uživatel zamkl na kartě.

Poplatky za karty Crypto.com Visa

Karta Crypto.com Visa Card si účtuje mimořádně výhodné poplatky.

 • Neplatí se žádný poplatek za vydání.
 • Neexistuje žádný měsíční poplatek.
 • Vlastně není ani žádný poplatek z útraty.

To znamená, že při nákupu svetru za 800 Kč se sníží zůstatek na kartě o 800 Kč.

Neexistuje ani žádný maximální nebo minimální vklad. Velmi výhodné podmínky!

Jediný poplatek (srovnatelný s jinými kartami) je poplatek za výběr z bankomatu. Výběry 200-1.000 EUR měsíčně jsou zdarma (podle typu karty). Poté je účtován 2 % poplatek z výběru z bankomatu.

Existuje šest typů karet (počínaje nejméně exkluzivními), přičemž nejvýhodnější nabídku získá uživatel u těch nejexkluzivnějších. Pod pojmem „deal“ rozumíme vyšší limit pro bezplatné výběry z bankomatů a větší cashbacky.

 • Midnight Blue (nevyžaduje nákup/podíl na CRO tokenech) – 1 % cashback z nákupů
 • Ruby Steel (vyžadován nákup/podíl CRO tokenů za 350 EUR – nutno držet nejméně 6 měsíců) – 100% sleva na Spotify + 2 % cashback z nákupů
 • Jade Green/Royal Indigo (nákup CRO tokenů za 3.500 EUR – nutno držet nejméně 6 měsíců) – 100% sleva na Spotify a Netflix, přístup do letištního salónku + 3 % cashback z nákupů
 • Icy White/Frosted Rose Gold (nákup CRO tokenů za 35.000 EUR nutno držet nejméně 6 měsíců) – 100% sleva na Spotify, Netflix a Amazon Prime a 10% sleva z útraty za Expedia, Airport Lounge Access + 5 % cashback z nákupů
 • Obsidian Black (nákup CRO tokenů za 350.000 EUR – nutno držet nejméně 6 měsíců) – všechny výhody z výše uvedené úrovně plus některé exkluzivní luxusní výhody, například služby soukromého letadla + 8 % cashback z nákupů

Po šesti měsících si lze vybrat uzamčené CRO. Nejsou navždy ztraceny. Pokud jsou CRO odemčeny, získá investor nižší sazbu cashbacku a ztratí přístup k některým výhodám karty.

Jak funguje Crypto.com

Platforma Crypto.com se zaměřuje na směnu kryptoměn, nákup kryptoměn a na platbu s kryptoměnami. Kromě zmíněné karty poskytuje i další zajímavé služby jako například vlastní kryptoměnovou burzu.

Dalším produktem Crypta je služba Crypto.com Pay umožňující jednak platbu přímo v obchodech a jednak zprostředkování transakcí mezi jednotlivými uživateli Crypto.com.

Při využívání služeb Crypto.com lze používat vlastní kryptoměnu této společnosti. Ta nese název CRO token a je postavena na bázi ethereum blockchainu. Crypto.com ovšem umožňuje směnu za celou řadu kryptoměn včetně bitcoinu, etherea či ripplu.

Kromě cashbacku až 8 % ze všech nákupů lze díky kartě Crypto.com získat odměnu $50.
Odměnu lze získat zde

Crypto.com působí na trhu od roku 2016 a jeho služby od té doby využilo na tři miliony zákazníků.

Alternativní možností na ukládání kryptoměn je využití tzv. kryptoměnové peněženky – příkladem může být Ledger Nano S.

TIP: Kde koupit bitcoin? Existuje mnoho možností od bitcoinmatu až po burzu. Jednou z nejoblíbenějších a největších burz je Binance.

Karta Crypto

Karta Crypto je v podstatě standardní Visa debetní kartou, která ovšem přináší spoustu lákavých výhod. Mezi ty patří především cashback, jenž může dosahovat hodnoty až 8 %. Možnosti cashbacku lze v České republice využít při každém nákupu.

Mezi další výhody Crypto karty patří například možnost zdarma využívat streamovací služby jako je Netflix či Spotify. Při registraci přes tento odkaz lze navíc získat bonus, jehož výše se může vyšplhat až na $ 100.

Při využití kódu 2m16s3jq1r je možné obdržet hodnotný bonus.
Vyzkoušet Crypto.com kartu a získat $50

Crypto.com nabízí několik typů karet. Od toho, jakou kartu si zákazník zvolí, se odvíjí výše cashbacku a další výhody jako například zmíněné předplatné streamovacích služeb. Ačkoliv je obchodování s kryptoměnami anonymní, karta crypto anonymní není.

TIP: Kryptoměny lze získávat buď nákupem anebo těžbou kryptoměn.

Aktivace karty Crypto

O objednání Crypto karty je třeba požádat v Crypto.com aplikaci. Za několik málo dní je karta zákazníkovi doručena poštou. Po té se karta přes Crypto v aplikaci aktivuje.

Kartu je dále potřeba nabít pomocí kreditní či debetní karty a učinit na ni počáteční vklad v hodnotě alespoň 20 euro. Pořizovací cena za Crypto kartu se liší v závislosti na zvoleném typu, přičemž pořízení základní Crypto karty je zcela zdarma.

Netflix a Spotify zdarma a mnoho dalších výhod
více na Crypto.com

Vedle zmíněných výhod jako je až 8procentní cashback či předplatné na streamovací služby je pak příjemným překvapením vzhled karty. Karta je kovová, nikoliv plastová jako jsou běžné bankovní karty. Crypto karta tak působí velmi příjemně a elegantně.

Při objednávání Crypto karty by byla určitě škoda nevyužít možnosti obdržet odměnu ve výší $100, kterou lze získat uvedením doporučovacího kódu 2m16s3jq1r, jenž lze zadat přes tento odkaz.

TIP: Při investování do kryptoměn je třeba dát si pozor na zdanění kryptoměn.

Vyplatí se pořídit si kartu crypto.com?

Karta je v závislosti na různých úrovních členství nabitá výhodami a hodnotou, i když někdy s velmi vysokým požadavkem na vklad. Díky tomu se karta může, ale nemusí vyplatit. Je potřeba myslet také na náklady a rizika, která vzniknou, když bude mít investor v programu vázané své kryptoměnové peníze. Další rovina je obětovaná příležitost, protože tyto kryptoměnové peníze investor může investovat do jiných kryptoměn a zhodnotit také.

Je karta crypto.com zdarma?

Crypto.com nabízí kartu zdarma: neplatí se žádný měsíční poplatek, ani žádný roční poplatek.

Shrnutí

Karta Crypto představuje velmi výhodný a zajímavý způsob jak platit pomocí kryptoměn anebo s nimi obchodovat. Mimoto lze používat i jako alternativa běžné debetní či kreditní karty. Na Crypto kartě lze totiž operovat i v eurech, na které lze kryptoměnu převést.

Crypto karta nabízí mnoho výhod, a to především cashback dosahující výše až 8 % z každého nákupu. Zde lze navíc získat vysokou odměnu při zakládání karty.

TIP: Jak začít těžit bitcoin? To je popsáno zde.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang