Akcie Apple – vývoj a cena, výhled do budoucna

Apple Inc. není potřeba dlouze představovat. Tato americká technologická společnost, založená v roce 1976, se stala synonymem pro inovativní produkty a silnou značku. Od legendárního iPhone a iPadu po počítače Mac a nositelná zařízení Apple Watch si produkty Applu získaly srdce milionů uživatelů po celém světě.

Samotná Apple zařízení nabízejí celou řadu doplňujících služeb, než je pouze telefonování nebo posílání zpráv. V jejich obchodě Apple, tzv. App Store, je možné stáhnout celou řadu aplikací, jako je například aplikaci na rozpoznávání hub nebo aplikace, které je možné využít k práci nebo studiu.

Nejen z toho důvodu jsou produkty společnosti Apple tak oblíbené a také vysoce hodnocené. Jak je to s jejím historickým vývojem nebo budoucností?

Historický vývoj a cena akcií

Akcie Applu (AAPL) se obchodují na burze Nasdaq od roku 1980. Cena akcií v průběhu let výrazně kolísala, od minima 0,26 USD v roce 1983 až po maximum 179,99 USD v roce 2021. Vývoj ceny akcií byl ovlivněn řadou faktorů, včetně uvedení klíčových produktů, finančních výsledků společnosti a celkového stavu ekonomiky.

Aktuální výkonnost a finanční metriky

V roce 2023 Apple vykázal tržby 365,8 miliardy USD a čistý zisk 94,7 miliardy USD. Společnost má silnou bilanční pozici s hotovostí a ekvivalenty hotovosti ve výši 124,0 miliardy USD. Apple je známý svými štědrými dividendami a v roce 2023 vyplatil investorům 23,0 miliardy USD.

Výhled do budoucna

Apple má před sebou slibné vyhlídky. Očekává se, že rostoucí poptávka po iPhonu, iPadu a dalších produktech a službách povede k trvalému růstu tržeb a zisků. Společnost také investuje do nových oblastí, jako je virtuální a rozšířená realita, které by mohly v budoucnu dále podpořit růst.

Investování do akcií Apple

Investování do akcií Apple má svá rizika i potenciální odměny. Investoři by měli zvážit celkovou investiční strategii, toleranci k riziku a individuální investiční cíle, než se rozhodnou pro koupi akcií Apple.


Akcie Apple jsou atraktivní investiční příležitostí pro investory, kteří hledají dlouhodobý růst a stabilní dividendový výnos. Společnost má silnou pozici na trhu, inovativní produkty a zkušené vedení. Investoři by však měli před investováním do akcií Apple zvážit i rizika.

Zajímavou možností je pak pří nákupu akcie využít finanční páku.

Konkurenční prostředí

Apple čelí na trhu s chytrými telefony silné konkurenci ze strany společností Samsung, Huawei a Xiaomi. V oblasti počítačů je Apple v přímé konfrontaci s firmou Microsoft a na trhu s nositelnými zařízeními s firmami Fitbit a Garmin. Konkurenční tlak může ovlivnit marže a růst Applu, a proto je důležité sledovat vývoj v těchto oblastech.

Apple produkty, nebo také neoriginální příslušenství je možné zakoupit také na eBay internetovém obchodě, nebo na Datart e-shopu.

Dopad makroekonomických faktorů

Akcie Apple mohou být ovlivněny makroekonomickými faktory, jako je globální růst, měnové kurzy a úrokové sazby. Slabší ekonomika může vést k nižší poptávce po produktech Apple, zatímco silnější ekonomika může podpořit růst. Investoři by měli sledovat globální ekonomické trendy a jejich potenciální dopad na akcie Apple.

Strategie dividend

Apple má historii vyplácení dividend investorům. V roce 2023 společnost vyplatil 23,0 miliardy USD dividend. Dividendová politika Applu může být atraktivní pro investory, kteří hledají stabilní příjem z dividend. Investoři by však měli zvážit také růstové vyhlídky společnosti a celkovou finanční stabilitu, než se rozhodnou pro investování na základě dividend.

Sentiment investorů a analytiků

Sentiment investorů a analytiků ohledně akcií Apple je obecně pozitivní. Mnoho analytiků věří, že Apple má před sebou slibné vyhlídky a že jeho akcie mají potenciál růst v dlouhodobém horizontu. Investoři by však měli sledovat i negativní sentimenty a zvážit různé perspektivy, než se rozhodnou pro investování.


Akcie Apple představují atraktivní investiční příležitost pro investory, kteří hledají dlouhodobý růst a stabilní dividendový výnos. Společnost má silnou pozici na trhu, inovativní produkty a zkušené vedení. Investoři by však měli před investováním do akcií Apple zvážit i rizika a provést vlastní průzkum.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang