Družstevní bydlení od developerské společnosti FINEP

1-finep-druzstevni-bydleni

Sháníte vlastní bydlení, máte dostatečné příjmy, ale nejste pro banku bonitní? Popřemýšlejte o družstevním bytě. Budete mít jistotu svého bydlení a nemusíte řešit hypotéku, tu si bere celé družstvo a vy jim budete splácet svůj podíl. Časem si můžete družstevní byt převést do osobního vlastnictví. 

Družstevní bydlení v Praze

Družstevní bydlení v Praze i České republice má silně zabudovanou tradici. První zmínky sahají až do 19. století. V období první republiky měla družstva nejen profesní charakter, ale působila i společensky a kulturně. Po revoluci docházelo k privatizaci bytů a družstva se pomalu rozpouštěla. 

V posledních letech ale zažívá Praha boom družstevního bydlení, kvůli rostoucím hypotékám. Developerská společnost FINEP zrealizovala nové družstevní byty v krásných lokalitách Prahy 9 – Prosek, Prahy 10 – Štěrboholy a Prahy 5 – Barrandov. Nabízí tak nové přístupné bydlení s vysokým standardem a vybaveností. 

Jaké jsou výhody družstevního bydlení

Výhody družstevního bydlení plynou především z toho, že nemusíte bance prokazovat bonitu. Není nutné žádné daňové přiznání, žádné potvrzení příjmu. Abyste si takový byt mohli pořídit, musíte nejprve vstoupit do družstva, poté získáte na svůj byt družstevní podíl, který družstvu splatíte najednou nebo postupně. 

Pokud se rozhodnete byt prodat, snadno převedete svůj družstevní podíl na nového majitele. Představenstvo nerozhoduje o převodu, stačí jim změnu oznámit. 

V případě, že máte dostatek financí a budete schopni byt doplatit, můžete si jej časem převést do osobního vlastnictví

2-finep-druzstevni-bydleni-vyhody

Družstevní bydlení přináší větší kultivovanost společných prostor a klidu v domě, než tomu bývá u domu s byty v soukromém vlastnictví. Družstvo má větší práva vůči družstevníkům a dokáže tak zajistit větší pořádek a lepší soužití. 

Jednou z dalších výhod u družstev v novostavbách je fakt, že jeho družstevníci jsou ve většině případů naklonění možnostem podnájmu, což je ekvivalent pronájmu u osobního vlastnictví, který považují za dnes již běžný a kultivovaný způsob bydlení. A tak nebývá problém byty podnajímat.

Nevýhody družstevního bydlení, které u FINEPU neplatí

V neprospěch družstevního bydlení hraje, že nemáte ihned zaručené úplné vlastnictví. FINEP svým členům družstva odkup do osobního vlastnictvím časem umožňuje.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang