FlixBus: Expanze „Zeleného moru“ v ČR postupuje

Česká republika je země známá svou bohatou historií, živou kulturou a úchvatnou krajinou. Od historických uliček Prahy až po pohádkové zámky v Českém Krumlově – je toho tolik, co můžete prozkoumat. A pokud jde o cestování po České republice, společnost FlixBus se stala oblíbenou volbou jak pro místní obyvatele, tak pro turisty.

FlixBus je přední poskytovatel dálkových autobusových služeb, který nabízí cenově dostupné a pohodlné možnosti cestování po celé Evropě. Díky své rozsáhlé síti, pohodlným autobusům a uživatelsky přívětivé rezervační platformě se FlixBus stal oblíbenou volbou pro ty, kteří chtějí objevovat krásy České republiky.

Jedním z hlavních lákadel společnosti FlixBus je její cenová dostupnost. Cestování autobusem je často cenově výhodnější variantou ve srovnání s jinými druhy dopravy, jako jsou vlaky nebo lety. FlixBus nabízí konkurenceschopné ceny, zejména pokud si je rezervujete s předstihem nebo využijete jejich akčních nabídek. To z něj činí ideální volbu pro nízkorozpočtové cestovatele nebo ty, kteří chtějí ušetřit na nákladech na dopravu.

FlixBus navíc jezdí na různých trasách v rámci České republiky a spojuje velká města a oblíbené turistické destinace. Ať už chcete navštívit Prahu, Brno, Ostravu nebo jiné město, FlixBus poskytne spolehlivý a efektivní způsob, jak se tam dostat. Díky více odjezdům během dne si můžete flexibilně zvolit jízdní řád, který vám nejlépe vyhovuje.

Společnost FlixBus se odlišuje svým důrazem na pohodlí cestujících. Autobusy jsou vybaveny moderním zařízením, včetně prostorných sedadel, bezplatného Wi-Fi, elektrických zásuvek a palubních toalet. To zajišťuje příjemnou a pohodlnou cestu, při které můžete odpočívat, dohánět pracovní resty nebo se jen kochat malebnými výhledy při cestě Českou republikou.

Společnost FlixBus klade velký důraz také na ekologickou udržitelnost. Autobusy jsou navrženy tak, aby byly šetrné k životnímu prostředí, využívají účinné motory a dodržují přísné emisní normy. Pokud si pro své cesty vyberete autobus FlixBus, přispějete tím ke snížení uhlíkové stopy spojené s dopravou, což z něj činí ekologicky odpovědnou volbu.

Dalším klíčovým aspektem, který společnost FlixBus upřednostňuje, je bezpečnost. Společnost dbá na to, aby její řidiči byli zkušení a vyškolení profesionálové, kteří upřednostňují bezpečnost a pohodlí cestujících. Všechny autobusy jsou navíc pravidelně kontrolovány a udržovány tak, aby splňovaly nejvyšší bezpečnostní standardy.

Flixbus

Flixbus je německý start-up, který vznikl teprve před dvěma lety. Mezi akcionáře patří i firma Daimler, vyrábějící autobusy Mercedes-Benz a Setra, nebo investiční společnost General Atlantic.

Po vzoru kdysi ostře nastupujícího dopravce z Brna, který byl konkurencí nazýván „Žlutý mor“ byl s velkou nadsázkou nazvaný Flixbus „Zeleným morem“. Student Agency byla totiž kvůli nečekané konkurenci z Německa donucena výrazně snížit jízdné na trasách do bývalé NDR.

Tento týden totiž německý dopravce oznámil výraznou expanzi v České republice. FlixBus českým zákazníkům nabídne spoje z Prahy do Liberce, Hradce Králové či Českých Budějovic. Společnost uvažuje i o Brně a Ostravě.

Pavel Steiner, ředitel společnosti Umbrella, jež je smluvním partnerem Flixbusu, uvedl pro média, že na jaře 2016 začne provozovat linky do Paříže a Bruselu a v létě i spojení do Chorvatska. Pražská dopravní společnost Umbrella provozuje jako první český FlixBus partner větší počet linek z Prahy.

Spolupráce začala v roce 2014 s osmi autobusy, které pokryly více přeshraničních linek v směru do Německa. V létě se toto číslo zdvojnásobilo na 16 zelených autobusů.

Pavel Steiner k tomu uvádí: „Velká poptávka a úspěch dosavadních linek nás přesvědčil k tomu, abychom expandovali. Právě proto jsme se rozhodli podniknout tento významný krok a do konce roku bude 23 autobusů a přibližně 80 našich řidičů na cestách pro naše zákazníky“.

Například na lince Praha – Liberec opakovaně neustála konkurenční boj ČSAD Liberec, společnost Hotliner raději po čase zvolila ústup ze scény a soustředila se na linku z Prahy do Jablonce nad Nisou, kterou ale také nakonec opustila a nyní již žádnou autobusovou dopravu neprovozuje.

Před třemi lety hodil na lince ručník do ringu Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ). To ukazuje tvrdost autobusového byznysu.

Podle Steinera má FlixBus dvakrát dražší autobusy než Student Agency. Na druhé straně nabízí dvoupatrové zelené autobusy zhruba o 20 míst více. FlixBus ale nebude mít další výhodu žlutých autobusů. Nebudou živou reklamou na jiný byznys firmy. 

Jančura své autobusy vědomě používal i jako reklamní nosič na propagaci původně jádrového byznysu firmy (au-pair a jazykové pobyty), kde realizoval vyšší zisky než z autobusů. Nyní se této výhody částečně zbaví rebrandingem na RegioJet. Přesto však nápis Student Agency z autobusů úplně nezmizí. Konec konců jej najdeme i u žlutých vlaků.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang