Homestaging prodá byt rychleji a za vyšší cenu

co-je-homestaging

Cílem homestagingu je udělat nemovitost co nejatraktivnější pro co největší počet zájemců.

Prodá se v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu.

Co znamená homestaging?

Homestaging je příprava nemovitosti k nafocení fotografem a na prohlídku. Byt či dům se upraví tak, aby případní zájemci viděli, co prostor nabízí a mohli si představit, jak by se jim v něm žilo. Nemovitost musí vzbudit emoce, musí se líbit a případní kupci se v ní musí cítit dobře.

Čím více se bude líbit, tím větší o ni bude zájem a vy utržíte více peněz. Je rozumné před prodejem do nemovitosti investovat – čas i peníze. Cena zaplacená za homestaging se vám většinou několikanásobně vrátí.

Kdo připraví nemovitost na prodej?

Existují firmy, které se specializují na úpravu bytů či domů před prodejem. Profesionální realitky či zkušení makléři s interiérovými designéry spolupracují a často je homestaging už započítán do jejich provize z prodeje.

Pokud si nechcete přizvat hned profesionála, dá se homestaging zvládnout i vlastními silami. Připravili jsme pro vás pár jednoduchých rad:

1 Odstraňte největší nedostatky a vytvořte více prostoru

Každá nemovitost, ve které se bydlelo, potřebuje něco opravit či vyměnit. Vyplatí se nově vymalovat, vyčistit koberce a obnovit spáry u obkladů a dlažby. Většina kupujících chce prostorné a světlé bydlení.   Toho dosáhnete odstraněním všech věcí běžné spotřeby a také většiny doplňků.

homestaging-nemovitost-byt

Přeplácaný prostor působí stísněně, naopak odstranění úplně všeho může působit neútulně a nevlídně. Je tedy nutné udělat kompromis a několika vhodnými doplňky vytvořit útulný, ale čistý interiér.

2 Zorganizujte nábytek a přiveďte do místností světlo

Odstraňte všechen nepotřebný nábytek a ponechte pouze ten, který má v pokoji svoji funkci. Obecně platí, že příliš velké kusy nábytku prostory zmenšují, doporučujeme tedy menší sedací soupravy a křesílka.

Důležité je nezapomenout na okna. Odstraňte veškeré zastínění a použijte pouze lehké elegantní záclony i závěsy. Závěsy odhrňte na stranu, aby do interiéru proudilo světlo. 

3 Vylaďte detaily, přidejte barvy a vytvořte moderní prostor

Detaily můžou dělat zázraky. Do čistého prostoru můžete přidat barevný prvek, který prostor zútulní a prozáří.V kurzu jsou živé jasné barvy. Může to být třeba červené prostírání, žluté květiny ve váze či barevný obraz na stěně. Stačí pouze jeden detail na místnost. Interiéru dodá na svěžesti i zeleň. Svěží zdravá rostlina v květináči působí přirozeně.

Na prohlídky budou chodit zájemci s různým vkusem a vaším cílem je vytvořit prostor, který se bude líbit co nejvíce zájemcům. Zapomeňte na osobní preference a vytvořte moderní univerzální prostor, který bude vypadat světle, prostorně a dokáže v každém vyvolat pozitivní emoce.

4 U domů nezapomeňte na úpravu okolí

Pokud prodáváte dům, první dojem si kupující udělá už před vstupem dovnitř. Upravte tedy i jeho okolí tím, že posečete trávu, uklidíte vše kolem vchodu a na zahradě, umyjete dlažbu a naaranžujete hezkou květinu či posezení. 

5 Také virtuální homestaging může pomoci

Pokud prodáváte nevybavenou nemovitost a nemůžete udělat skutečný homestaging, můžete ho nahradit virtuálním homestagingem. Jednoduše se vezme skutečná fotografie reálného stavu a přímo do ní se udělají úpravy a zvizualizuje se budoucí stav.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang