Investiční skupina Natland expanduje na trhu s módou – kromě Zootu nyní vlastní i Urban Store a Bibloo

Investiční skupina Natland výrazným způsobem posílí svoje postavení v rámci segmentu online prodeje módy. Členská společnost této skupiny Company New (provozující e-shopy Zoot a Different) totiž podepsala dohodu o odkupu stoprocentního podílu ve společnosti Digital People. Ta je provozovatelem internetových obchodů Bibloo a Urban Store.

Investiční skupina Natland je jedním z klíčových hráčů na trhu s investicemi v České republice a stále se rozvíjejícím regionu střední a východní Evropy. Její působnost není omezena pouze na jeden sektor, a spíše se zaměřuje na diverzifikaci portfolia a investuje do různých odvětví, včetně nemovitostí, financí, technologií a maloobchodu.

Firma se stala známou zejména díky svým úspěšným investicím do odvětví maloobchodu, přičemž se zaměřuje na moderní trendy a inovativní přístupy k podnikání.

Jedním z hlavních aktiv skupiny je Zoot, přední online obchod s módou v České republice a na Slovensku, který nabízí široký sortiment oblečení, obuvi a doplňků pro muže, ženy i děti.

Investiční skupina Natland se stává významným hráčem na trhu s online módou.

Kdo je Natland

Skupinu Natland v roce 2002 založil Tomáš Raška s původním zaměřením na fúze a akvizice. Postupně se však transformovala do investičního boutique, kde začala spolupracovat na co-investicích s tehdejšími klienty zabývajícími se fúzemi a akvizicemi.

Během času se Natland začal specializovat na investice do středních firem a v roce 2010 prodal svou poradenskou část managementu.

Roku 2014 se Natland rozšířil o nemovitostní segment akvizicí podílu ve společnosti M & K Real Estate. Tím se zrodila Natland Real Estate, která se specializuje na developerské projekty rezidenčních a multifunkčních nemovitostí.

Skupina investuje do developmentu prostřednictvím Natland investičního fondu SICAV, a.s. a jeho podfondu Natland nemovitostní.

V současné době jsou partnery skupiny Natland Karel Týc, David Manych a Jana Sečkářová. Tato dynamická skupina podnikatelů se angažuje v různých odvětvích, od finančních investic až po nemovitosti, a aktivně rozvíjí své investiční portfolio s cílem dosáhnout dlouhodobého růstu a úspěchu.

Na co se Natland zaměřuje?

Jejich strategickým zaměřením jsou energetika a nemovitosti, a jejich hlavním cílem je dosáhnout stabilního růstu. Do firem a projektů, které se stávají součástí portfolia, přináší kvalitní finanční řízení, správu a optimalizaci využití aktiv, což v konečném důsledku vede k vyššímu tržnímu zhodnocení.

V počáteční fázi investic financují z vlastních zdrojů, aby zajistili stabilitu a kontrolu nad projekty. Až po jejich stabilizaci a potvrzení jejich dlouhodobého potenciálu zvažují možnost financování prostřednictvím bankovních úvěrů nebo jiných finančních institucí.

Při hodnocení potenciálních firem a projektů zkoumají jak hodnotu samotných společností, tak i potenciální přínos pro investory. Jsou oddáni maximálnímu zhodnocení jak kapitálu vlastního, tak i kapitálu investorů, a to prostřednictvím efektivního finančního řízení a aktivního přístupu k jejich investicím.

Působnost trhu

V nedávné době Natland rozšířil svou působnost na trhu s módou akvizicí dalších značek. Kromě Zootu nyní vlastní také Urban Store a Bibloo, což naznačuje rostoucí angažovanost skupiny v tomto odvětví a snahu o rozšíření svého tržního podílu.

Bibloo a Urban Store se spojily v roce 2019 a v současné době vykazují značný růst. Za rok 2020 zaznamenaly tyto internetové obchody tržby v hodnotě 1,4 miliard Kč. Meziroční nárůst tak činil dvaatřicet procent. Bibloo a Urban Store působí v deseti státech.

Urban Store je zaměřen na mladé lidi a milovníky moderního a městského stylu. Jeho sortiment zahrnuje širokou škálu oblečení, obuvi a doplňků, které reflektují aktuální módní trendy a urban lifestyle.

Bibloo je dalším významným hráčem na trhu s módou, který se specializuje na online prodej oděvů, obuvi a doplňků pro celou rodinu. Jeho široký sortiment a důraz na kvalitu a trendy ho činí oblíbenou destinací pro nakupování módy online.

Zoot se v poslední době potýkal s finančními potížemi a prošel si výraznou reorganizací. Nicméně, vše nasvědčuje tomu, že se i pro tohoto prodejce módy blýská na lepší časy. Součástí skupiny Natland se Zoot stal několik let zpátky. V současnosti láká Zoot nové zákazníky například na slevové kupony.

Rozvoj Natlandu

Rozvoj Investiční skupiny Natland na trhu s módou je indikátorem dynamiky a proměnlivosti moderního podnikání. Jejich strategie diverzifikace portfolia a investice do různých odvětví naznačují schopnost přizpůsobit se tržním trendům a hledat nové příležitosti pro růst a rozvoj.

Natland se tak stává významným hráčem na trhu s investicemi, a důležitým aktérem ve světě módy, který aktivně ovlivňuje a formuje tamní tržní prostředí. S jeho růstem a expanzí lze očekávat další inovace a změny v tomto dynamickém odvětví.

Investiční skupina Natland v poslední době také projevila zájem o odkup tuzemské módní značky Kara. Podle Tomáše Rašky, zakladatele skupiny Natland, by úzká spolupráce v online segmentu mohla představovat pro nedávno zkrachovalou firmu významnou podporu.

Po dokončení fúze se rozroste působnost módních e-shopů skupiny Natland na celkem čtrnáct světových trhů. V jejich nabídce bude zboží 350 značek pro 200 milionů potenciálních zákazníků. Investiční skupina tak bude dobře připravena na konkurenční boj na poli online prodeje módy.

Na českém trhu jsou v současnosti jejími nejvýznamnějšími soupeři e-shopy About You a Zalando.

Čtenáři, kteří se zajímají o nakupování v Číně, v zahraniční i v České republice, se dozví veškeré potřebné informace na portálu Slevove.cz, kde na ně čeká spousta informacemi nabitých článků.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang