Proč si pořídit nábytek na míru?

nabytek

Nábytek na míru jen stěží pořídíte levněji než sériové výrobky z velkoobchodu. Investice do kvalitní práce se vám ale může vyplatit.

Přečtěte si, jaké jsou výhody nábytku na míru a kdy byste po něm měli sáhnout.

1. Vsadíte na kvalitu

Když už si lidé připlácejí za nábytek na míru, je pochopitelné, že od dražších kousků očekávají odpovídající kvalitu. Výrobci nábytku na míru proto zpravidla používají kvalitní materiál, ať už jde o dřevo, kov, nebo velmi důležitý spojovací materiál, díky kterému může nábytek přežít i několik generací.

2. Ušetříte

Protože se vám kvalitní skříně, stoly či židle po pár letech používání nerozpadnou, nebudete muset kupovat nové. Z tohoto pohledu může ve finále i zdánlivě vyšší investice do nábytku na míru vyjít jako ekonomicky výhodnější varianta.

3. Budete zaručeně originální 

Doplňky toho spraví hodně. Komoda, která stojí v obývacím pokoji dalším tisícům lidí, ale skutečně originální nikdy nebude. Pokud toužíte po neokoukaném domově, jehož vybavení vám bude závidět každá návštěva, tou pravou cestou je právě nábytek navržený přímo na míru pro vás.

4. Vyřešíte zařízení atypických místností

Aby se malé nebo atypicky řešené prostory staly příjemným místem k životu, vyžadují při zařizování paradoxně mnohem více práce. V některých případech ale se sériovým nábytkem ani po úmorném plánování a zkoušení ideální prostředí zkrátka nevykouzlíte. Nechcete-li dělat kompromisy, řešením bude nábytek na míru. 

S čím při koupi nábytku na míru počítat?

Zařizování domova nábytkem na míru není otázka jednoho víkendu. Než vám vaše jedinečné kousky vyrobí, může uplynout i několik týdnů. Proto návrhy a objednání nábytku zajistěte včas.Zároveň si ověřte, zda finální cena zahrnuje i montáž, aby se vám zdánlivě výhodná nabídka nakonec neprodražila.

Smontování nábytku na míru za použití speciálního spojovacího materiálu totiž často vyžaduje zkušeného truhláře, který si za svou práci nechá patřičně zaplatit.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang