Svíčkové grafy a formace – technická analýza

svickove-grafy-2

Svíčkové grafy vznikly v Japonsku a pravděpodobně patří k nejstarším, ale také nejrozšířenějším typům grafů. Trochu se podobají sloupcovým grafům, růst a pokles ceny jsou však rozlišeny barevně. Co je vlastně technická analýzy grafů?

Technická analýza je určitý způsob náhledu na grafy, který se snaží předpovědět budoucí vývoj cen či kurzů a nákupu akciíkurzy kryptoměn, komodit a měnových párů. Technická analýza pracuje s grafy kurzů a cen těchto aktiv a na základě jejich vyhodnocení se snaží předpovědět jaká bude jejich budoucnost.

Technická analýza je velmi oblíbená u obchodníků a to hlavně kvůli jejímu snadnému použití a dosažení poměrně dobrých výsledků.

Podobně jako u sloupcového grafu mají svíčky  jeden hlavní svislý sloupec představující časovou jednotku (např. 1, 5, 10 minut), ale místo čárek po pravé a levé straně mají „tělo“, jehož barva závisí na změnách ceny. Vzrůst ceny je obvykle znázorněn bílou nebo modrou či zelenou barvou, zatímco pokles představuje barva černá nebo červená.

technicka-analyza-svickovy-graf-9766789

Knoty, nebo také stíny, svíček představují nejnižší a nejvyšší úroveň ceny za stanovenou časovou jednotku a jsou tenčí než tělo. Svíčky tedy zdůrazňují vztah mezi zavírací a otevírací cenou.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang