Fondee – investice, recenze, zkušenosti

Pokud chce člověk začít s investováním a neví jak, Fondee je tu právě pro něj. Investiční platforma Fondee nabízí klientům pohodlné a jednoduché zhodnocení peněz bez starostí a nutnosti dlouhého studování investičních strategií. Fondee mohou využít jak investoři zkušení, tak i začátečníci.

Investice nemusí být vždy doprovázené rizikem ztráty. Investice Fondee jsou spolehlivé a investor může být naprosto v klidu, protože jeho investice jsou automaticky hlídané. Není potřeba se obracet na mnohdy předražené banky či fondy.

SHRNUTÍ ČLÁNKU

Fondee je prověřená investiční platforma, na kterou dohlíží Česká národní banka

S Fondee lze investovat min. 1 000 Kč až do 5 portfolií zároveň. Každý měsíc dochází k automatickému rebalancování portfolia

Hlavním produktem platformy Fondee je „Investice na míru“

Poplatky činí 0,9 % ročně z hodnoty portfolia

Fondee má webovou platformu i mobilní aplikaci

Srovnání Portu a Fondee – kterou investiční platformu si vybrat?

A jak Fondee doopravdy funguje?

Investiční platforma Fondee – parametry

Účet na Fondee si lze založit během několika minut. Stačí jen poslat peníze a jejich zhodnocení může začít. Jedná se o bezpečné a spolehlivé investice zprostředkované platformou, na kterou dohlíží sama Česká národní banka.

Co je dobré vědět o investiční platformě Fondee?

 • minimální vklad – 1 000 Kč
 • možnost až 5 porfolií zároveň
 • peníze na účtu za 3 dny
 • rebalancování portfolia každý měsíc
 • 11 000 + klientů ze 3 zemí
 • poplatky – 0,9 % z investice ročně
 • mobilní aplikace Fondee

Fondee má ve své nabídce celkem 4 produkty. První je Investice na míru, která je vhodná pro každého investora, Udržitelné investice, Dětské investiční účty a Investice na důchod – dlouhodobý investiční produkt.

Fondee je spolehlivá a přehledná platforma, která nabízí jistý výnos.
Začít investovat již od 1 000 Kč lez právě zde >

Jak fungují investice Fondee – přihlášení

Fondee investice má velmi jednoduchý průběh. Klient na platformu vloží peníze a za ně se nakoupí podíly v několika ETF fondech, které již obsahují mnoho akcií a dluhopisů. V tomto momentě je již pro klienta o vše postaráno. Takže pokud má člověk zájem spíše o aktivní formu investice, tak pro něj investiční platforma Fondee není.

Jak probíhá Fondee investice v několika krocích:

 1. Fondee přihlášení
 2. Vyplnění dotazníku
 3. Volba portfolia
 4. Uskutečnění vkladu
 5. Samotná investice
 6. Výběr prostředků

Vstupní dotazník slouží k tomu, aby mohlo Fondee s určitou přesností analyzovat investiční cíle klienta a jeho postoj k riziku. Jedná se o velmi jednoduchý a přehledný dotazník, klient se nemá čeho bát, nejedná se o osobní informace.

Fondee na základě výsledků z dotazníku vytvoří návrh investičního portfolia a vhodný typ investiční strategie pro klienta. Ihned po zvolení portfolia investor může poslat investiční částku, za kterou se následně nakupují ETF. Fondee zároveň samo hlídá, aby portfolio dodržovalo rozložení, které si klient zvolil. Celý proces lze sledovat na webu nebo v aplikaci Fondee přes svůj účet.

Fondee portfolio hlídá a v případě potřeby každý měsíc rebalancuje. Jak to funguje?

Fondee – přihlášení

První přihlášení Fondee zabere člověku jen pár minut a je možné ho uskutečnit na tomto odkazu. Jedná se o velmi rychlou a snadnou registraci. Po registraci je jen potřeba počkat, než proběhne bankovní převod a ověří se identita klienta.

Dokumenty, které jsou nutné k Fondee přihlášení a registraci, jsou občanský průkaz, řidičský průkaz nebo pas a číslo bankovního účtu. Ověření identity během registrace zároveň bude vyžadovat fotku, tudíž je potřeba mít počítač, či chytrý telefon s kamerou.

Investice na míru

Hlavní produkt platformy Fondee „Investice na míru“ je jednoduchá, rychlá a bezpečná cesta ke zhodnocení svých finančních prostředků. Investovat lze s nízkými poplatky již od 1 000 Kč a na výběr má klient ze 7 nabízených portfolií:

 • Konzervativní investor (70-90 % dluhopisy, 10-30 % akcie, 0-5 % peněžní prostředky na účtu)
 • Obezřetný investor (60-80 % dluhopisy, 20-40 % akcie, 0-5 % peněžní prostředky)
 • Rozvážný investor (45-65 % dluhopisy, 35-55 % akcie, 0-5 % peněžní prostředky)
 • Vyvážený investor (30-50 % dluhopisy, 50-70 % akcie, 0-5 % peněžní prostředky)
 • Smělý investor (20-40 % dluhopisy, 60-80 % akcie, 0-5 % peněžní prostředky)
 • Nebojácný investor (75-95 % akcie, 5-25 % dluhopisy, 0-5 % peněžní prostředky)
 • Odvážný investor (85-100 % akcie, 0-15 % dluhopisy, 0-5 % peněžní prostředky)

Celkové poplatky činí 0,9 % ročně z hodnoty portfolia. Klient ale získává mnoho výhod, mezi které patří například měsíční rebalancování, které lze vypnout, zpracování příchozích dividend, měnové konverze EUR-CZK, neomezený prodej a nákup ETF a v neposlední řadě vklady a výběry v neomezeném množství.

Zároveň klient může využít zákaznické podpory a jsou mu připraveny všechny potřebné daňové podklady. Vše je také možné sledovat jak na webu, tak v mobilní aplikaci Fondee, která je dostupná na Android i iOS.

Dá se říct, že „Vyvážený investor“ je ve Fondee investicích „zlatá střední cesta“.

Udržitelné investice

Produkt „Udržitelné investice“ přináší klientovi jak výnos, tak dobrý pocit, že přispívá pro lepší budoucnost. V rámci tohoto programu mohou vybírat klienti ze stejných 7 portfolií s tím rozdílem, že se jedná o ESG portfolia.

Co jsou ESG portfolia?

ESG je systém hodnocení firem v oblastech společenské odpovědnosti a ekologické udržitelnosti. Zkratka ESG znamená doslova „Environment (životní prostředí), social (sociální prostředí, governance (řízení společnosti)“. Zkrátka při tomto investování se bere ohled na to, jak firma přistupuje k životnímu prostředí, jaký má sociální dopad a jaké jsou principy jeho řízení.

Investice pro děti

Další produkt investiční platformy Fondee „Investice pro děti“ lidem umožňuje zhodnotit peníze, které by jinak leženy v bance ladem a ztrácely by tam hodnotu. Zde mohou rodiče dětem uložit peníze dětem se sníženým poplatkem a tím si vytvořit určitou finanční rezervu, kterou jejich dítě může v budoucnu potřebovat.

Spoření pro děti nabízí Fondee s výrazně nižším poplatkem.
Vytvořit dětem finanční rezervu >

I v tomto případě může klient vybírat ze 7 různých portfolií. Jedná se stále o portfolia, která se liší procentuální částí investice do dluhopisů a akcií. Zároveň ale klient může vybrat, jestli chce zprostředkovat investici do klasických ETF nebo do ESG fondů.

Poplatek Fondee je ale u Investice pro děti mnohem nižší. Fondee poplatek je zde pouhých 0,2 % s tím, že samotné ETF si účtují drobné poplatky – cca 0,15 % ročně. Celkové náklady tak činí 0,35 % ročně a klient nezaplatí nic navíc, pokud bude investici držet do 18. narozenin dítěte.

Proč zvolit právě Fondee investici pro děti?

Fondee dlouhodobý investiční produkt

Další možností investice Fondee je dlouhodobý investiční produkt (DIP). Jde o alternativu penzijnímu spoření a soukromému životnímu pojištění. Prostřednictvím DIP lze investovat do různých finančních produktů, které nabízejí potenciálně vyšší zhodnocení.

DIP je navíc podporovaná státem. Kdo si sjedná dlouhodobý investiční produkt Fondee, bude mít možnost si odečíst výši vkladu od daňového základu až do výše 48 000 Kč za rok. Další výhodou DIP je možnost příspěvku zaměstnavatele až do výše 50 000 Kč ročně.

Kromě daňového zvýhodnění a příspěvků zaměstnavatele nabízí Fondee navíc zvýhodněný poplatek 0,5 % ročně. Je však třeba myslet na to, že peníze si lze vybrat nejdříve v 60-ti letech a zároveň po 10. výročí smlouvy.

Fondee – zkušenosti

Uživatelé, kteří již mají s Fondee zkušenosti, kladně hodnotí bezstarostnou a spolehlivou cestu k úspěchu. Výhodou je hlavně to, že klient opravdu nemusí být v žádném směru znalý investičních strategií, protože Fondee se o vše postará. Někteří však uvádějí, že reální výnosy byly menší, než očekávali.

Platforma Fondee je opravdu pohodlný nástroj a uživatelé, co mají s Fondee zkušenosti, se shodují v tom, že by Fondee rozhodně doporučili ostatním, hlavně začínajícím investorům. Nejvíce se platforma hodí pro investice malých částek.

Fondee recenze

Z Fondee recenzí vyplývá, že se jedná o skvělý nástroj pro investory, kteří nemají příliš času na to, aby investice stále sledovali.

Co recenze Fondee nejvíce chválí?

Jaké má platforma Fondee nevýhody?

 • Nelze zasahovat do složení portfolia
 • Potenciálně nižší výnos

Obecně, dle Fondee recenzí, se investice na Fondee vyplatí. Z hlediska transparentnosti a klientské vstřícnosti platformě nelze téměř nic vytknout.

Portu a Fondee – co je Portu?

Portu je možná a velmi oblíbená alternativa k platformě Fondee. Portu je investiční platforma, která nabízí několik produktů.

Investice na Portu jsou následující:

 • Portfolia na míru
 • Odpovědné investování
 • Dětské účty
 • Investiční rezerva
 • Vlastní strategie
 • Tematické strategie
 • Crypto
 • Portu DIP

Obě dvě platformy, Portu a Fondee, v základu nabízí sestavení portfolia na míru. Nicméně pro ty, kteří se rozhodují mezi Portu nebo Fondee, může hrát výraznou roli fakt, že na Portu lze zároveň investovat do kryptoměn nebo si vybrat tematické strategie. To vše pomocí jednoho účtu.

S investiční platformou Portu se zároveň pojí další dva kreativní projekty – Portu Gallery a opPORTUnity. Skrze Portu Gallery může člověk investovat do sběratelských předmětů a na opPORTUnity naopak do jedinečných příležitostí.

Na Portu je možné uskutečnit několik různorodých investicí.
Registrace na Portu je možná hned zde >

Portu, nebo Fondee?

Když se člověk rozhoduje, zda pro své investování zvolí platformu Portu, nebo Fondee, musí zvážit mnoho faktorů. Obě platformy jsou založené na základním produktu – portfolia vytvořená na míru, fungují na stejném principu a liší se pouze v maličkostech.

Které otázky si klást při vybírání platformy Portu nebo Fondee?

 • Plánuji rozšířit své investice i do dalších směrů?
 • Chci za vyšší poplatky vyšší výnosnost, která se pojí s vyšší rizikovostí?
 • Rád bych si portfolio upravil podle sebe?

Toto jsou tři základní otázky, které je potřeba si zodpovědět při porovnávání Portu a Fondee. Jestli člověk plánuje v budoucnu rozšířit své investice například do oblasti kryptoměn, sběratelských předmětů nebo jiných, je pro něj lepší Portu. Fondee totiž nenabízí další funkce kromě portfolia na míru.

Pokud člověk chce radši jistější, nicméně nižší výnos za nižší poplatky, bude volit pravděpodobně Fondee. Portu má totiž poplatky mírně vyšší a nabízí sice rizikovější, ale zato výnosnější varianty investic.

V případě, že člověk chce zasahovat do složení svého portfolia, tak musí volit Portu. Fondee totiž neumožňuje klientům skládat si vlastní portfolia.

Portu a Fondee jsou velmi podobné investiční platformy. Každý začínající investor by měl ale pečlivě zvolit, na jaké platformě chce investovat a tedy by měl dbát na všechny detaily a dopředu prozkoumat všechny podmínky obou platforem.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang