Vždy připraven – pojištění domácnosti a nemovitosti

pojisteni-domacnosti-a-nemovitosti-3

Pojištění týkajících se nemovitostí existuje několik druhů. Pokud již máte nějaké uzavřené, tak se raději znovu podívejte, co vše vám pokrývá a hradí a čeho se přesně týká.

Zloděje ani živelnou katastrofu si nikdo z nás nepřeje a každý doufá, že ho něco podobného mine. Nicméně může se stát, že právě k vám se někdo vloupe, nebo vás postihnou záplavy v oblasti, kde posledních 100 let žádné nebyly.

Cesty osudu jsou opravdu nevyzpytatelné a vždy je lepší být připraven a krýt možná rizika a ztráty vhodným pojištěním.

Jak vybrat pojištění?

Záleží na pojišťovně, se kterou budete pojištění uzavírat, jaký konkrétní produkt vám nabídne. Každá to má sestavené trochu jinak a v nabídce bývají i výhodné balíčky komplexního pojištění, kam spadá třeba i pojištění osobních věcí nebo pojištění odpovědnosti za škodu. Nejdříve se dobře informujte a srovnejte si ceny vícero pojišťoven, případně se obraťte na tu, se kterou již máte dobré zkušenosti.

img_a308102_w1728_t1519234583-5979538

Ne na každou pojišťovnu je pak v rámci pojistné události spoleh. Některé se snaží vymlouvat a protahují vyplacení odškodného. Proto se doporučuje pročítat také recenze na internetu a dát na doporučení ostatních.

Pojištění domácnosti

U pojištění domácnosti záleží na hodnotě vašeho majetku, vaší spoluúčasti a také na lokalitě, ve které žijete. Některé jsou více a jiné méně rizikové. Podle toho se odvíjí cena.

img_a308102_w1728_t1519234592-6425371

Pojištění by mělo pokrýt a snížit náklady na opětovné pořízení ztraceného nebo zničeného majetku v případě živelných katastrof, výbuchu, krádeže, vandalismu a dalších neočekávaných pohrom.

Pojištění nemovitosti

Jedno z nejstarších pojištění, kdy kromě domu nebo bytu můžete pojistit třeba garáž, chatu, chalupu, související objekty na pozemku nebo třeba stavební materiál. Může se týkat škod způsobených požárem, vodou, větrem, pádem letadla, vloupáním, sněhem, zemětřesením, povodní apod. Vždy záleží na pojistné smlouvě.

TIP: Pojištění se platí mnohem snáz, když člověk ví, do čeho investovat.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang