6 akcií, které jsou zralé k nákupu

Následujících šest firem, s výjimkou jedné, nejsou žádné malé firmičky. Prakticky všechny sleduji léta. S některými jsem měl úspěch již dříve a některé již dříve se ziskem prodal. O nákupu těchto šesti titulů nyní velmi uvažuji a jsou vybrány vlastně z celého světa. Současně se nejedná o nějaké riskantní akcie, pokud tak lze o akciích vůbec hovořit. Riziko v sobě mají akcie jaksi zakódované. Je pravdou, že se většinou poohlížím po titulech, které jsou momentálně v nějakých potížích nebo stranou zájmu. Alespoň prozatím. Jinak nejde o žádnou analýzu, okomentuji je pouze jednou dvěma větami. Upozorňuji, že toto není nějaké investiční doporučení, ale vyjádření mých aktuálních preferencí a osobních názorů na akcie.

6 akcií, které sleduji a vybírám k nákupu

AVG – Nyní se již obchoduje na americké burze. Věnují se především antivirům a považuji to za velmi perspektivní oblast. Navíc ocenění růstové firmy, kdy p/e je 16, považuji za velmi konzervativní. Tento titul by měl jít časem výrazně nahoru. 

Daimler AG – Dividenda 4,6%. Růst tržeb v posledních čtyřech letech každý rok. Očekávaný i letos.  

Deutsche Bank AG – S Deutsche Bank to vypadá podobně jako s Erste – stále výrazně pod cenami před krizí. Přesto, je to silná, vlastně největší německá banka. Letos p/e 11, příští rok se očekává 6. Dividenda 1,6%. Výnos na akcii v roce 2014 je již odhadován na úrovni roku 2009. Deutsche Bank je přesně ten typ banky, kdy pokud by vznikl nějaký větší problém, stát ji okamžitě pomůže, protože si nemůže dovolit, aby největší banka v zemi měla potíže, když je na ní polovina země závislá. Podobná situace jako Citi či Bank of America.  

Embraer – Embraer je brazilský producent špičkových letadel. Mám s ním dlouhodobé zkušenosti. (Létají s nimi i někteří čeští miliardáři.) Přitom ho stále považuji za relativně nízko oceněný. Je to typický růstový titul. Jednak roste celosvětově produkce jetů. Dále Embraer má velmi dobrý poměr výkon/cena – tím myslím jeho letouny. Navíc roste výrazně Brazílie jako země, takže roste i domácí prodej. A aby toho bylo více, tak se věnuje i vojenské produkci.  

Barrick Gold – Tohle je sázka na to, že cena zlata po korekci z 2000 až na 1300 půjde zase nahoru. Tento těžař zlata a jeho kurz jde ruku v ruce právě s cenou zlata. Alternativou by byla investice do dalšího velkého těžaře zlata a je to vlastně stejný příběh – Gold Corp. Doporučuji podívat se na graf, který jde přesně podle poklesu cen zlata v posledním půlroce. Navíc dividenda 4%. Viz také články na IP: 

Rio Tinto – Jeden z největších světových těžařů. Po výrazné korekci. Dividenda přes 4%. Doly po celém světě. Hliník, bauxit, měď, zlato, stříbro, molybden, diamanty, železo, uran atd.. Čína, Japonsko, Austrálie, Asie, USA, Británie, Kanada.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang