Dividendové akcie USA

Čím jsem starší, tím více oceňuji kouzlo dividendových titulů. Je možné, že to skutečně souvisí s věkem. V těchto dnech vydala analytická společnosti 24/7 Wall St seznam deseti titulů, které jsou podle této společnosti nejbezpečnější dividendové tituly. Tak se na ně pojďme podívat. Třeba se mezi nimi najde něco zajímavého. 

1. FirstEnergy

Společnost ze sektoru utilit aktuálně nabízí 6% dividendový výnos a společnost by měla v dividendách vyplatit 73 % svého zisku. Díky očekávanému zisku na akcii ve výši 3 USD dosahuje ukazatel P/E úrovně 12,1. Aktuální cena akcie se pohybuje u 37 USD, cílová cena je odhadnuta na 40 USD.

2. AT&T

Telekomunikační společnost AT&T Inc. vyplácí 5,3% dividendový výnos a očekávaný ukazatel P/E pro letošek dosahuje 13,7. Cena akcie se pohybuje kolem 34 USD, cílová cena je 37,42 USD. Společnost by měla vyplatit v dividendách 73 % svého zisku.

3. Entergy

Výrobce a distributor elektřiny Entergy Corp. vyplácí svým akcionářům 5,2% dividenový výnos. Ukazatel P/E pro rok 2013 je 12,9. Vyplacené dividendy představují 67 % zisku a akcie této společnosti nabízí podle analytiků 5,8% růstový potenciál.

4. Reynolds American

Společnosti Reynolds American se podařilo v rámci „bezpečných dividendových titulů“ porazit tabákového konkurenta – firmu Altria Group – jelikož Altria vyplácí více než 80 % svého zisku v dividendách, kdežto Reynolds pouze okolo 78 %. Cílová cena akcie je stanovena na 49,67 USD, současná cena se pohybuje okolo 49 USD. Očekávaný ukazatel P/E společnosti je 15,2.

5. Southern Company

Další společnost ze sektoru utilit, Southern Company, nabízí dividendový výnos ve výši 4,9 %, přičemž by měla na dividendách vyplatit 74 % ze zisku. Ukazatel P/E pro tento rok dosahuje hodnot 15,1, cílová cena je 45,88 USD.

6. American Electric Power

Energetická společnost American Electric Power nabízí dividendový výnos 4,5 % a oproti současné ceně akcie těsně pod 44 USD její cílová cena dosahuje 49,35 USD. Ukazatel P/E je na úrovni 13,9

7. ConocoPhillips

Co se týče dividendy, je ConocoPhillips králem mezi těžaři ropy a zemního plynu. Aktuální dividendový výnos dosahuje 3,9 %, což představuje pouze 48 % vyplacených zisků. Cena akcie se aktuálně pohybuje u cílové ceny, ukazatel P/E je 11,9.

8. Intel

Akcionáři technologického giganta získávají 3,9% dividendový výnos, dividendy tvoří pouze 48 % zisku společnosti. Ukazatel P/E je na přiměřeně nízkých hodnotách 12,2 a cílová cena akcie je odhadnuta na 23,69 USD.

9. Eli Lilly

Farmaceutická společnost Eli Lilly představuje nejbezpečnější dividendový titul v rámci svého sektoru a nabízí 3,9% výnos. Ukazatel P/E je 12,2 a cílová cena analytiků 57,56 USD. Na dividendách by měla odhadem vyplatit 71 % zisku.

10. Merck

Dalším farmaceutickým dividendovým titulem je společnost Merck a to s 3,6% dividendovým výnosem. Titul se obchoduje nad 48 USD na akcii, cílová cena analytiků dosahuje 51,79 USD. Společnost na dividendách vyplatí zhruba 49 % ze svého zisku a její P/E dosahuje hodnoty 14. 

Co si vybrat a proč

Osobně jsem z těchto deseti titulů v minulosti úspěšně investoval do společnosti ConocoPhillips. To je dobrá firma. Vidíte, že z hlediska P/E si ty firmy stojí dobře. Je zde ovšem jedna věc, která je spíše pro zasmání. A to jsou cílové ceny. Neberu je vůbec vážně. Už jsem v životě zažil tolik neskutečných veletočů s cílovými cenami a to i od těch nejrenomovanějších firem. Příklad: jeden rok je cílová cena u titulu 100 usd, aby sotva po dvanácti měsících byla třeba jenom 2 usd. Prostě a jasně, cílové ceny neberte moc vážně. Nelze se jimi ani trochu řídit. Naopak P/E říká docela hodně. Stejně jako dividendový výnos za posledních třeba 5 let.

© 2021 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang