Jak získat nejlevnější povinné ručení a kalkulačka

proc-az-70-ridicu-zbytecne-preplaci-sve-povinne-ruceni

Cena povinného ručení se rok od roku mění a většina řidičů se snaží získat optimální pojištění za rozumnou cenu. Ne vždy je jednoduché se v cenách povinného ručení vyznat a zvolit správnou variantu. Proto až 70 % řidičů zákonné pojištění zbytečně přeplácí. Jak získat nejlevnější povinné ručení v roce 2023?

Při vybírání nejlevnějšího povinného ručení je zásadní použít kalkulačku pojištění auta. Kalkulačka dokáže vyhledat a sjednat nejlevnější pojištění auta na trhu. Řidič navíc vše vyřídí během několik minut z pohodlí domova a výrazně ušetří čas i energii.

Online kalkulačka vybere z široké nabídky zákonného pojištění ten nejvýhodnější produkt.
Srovnat zákonné pojištění auta >

Co je povinné ručení

Povinné ručení neboli zákonné pojištění auta je pojištění povinné pro každého vlastníka motorového vozidla. Je to pojištění odpovědnosti za škodu, kterou může řidič způsobit jiné osobě. Bez povinného ručení nelze používat motorové vozidlo na veřejných komunikacích.

Dokladem o zákonném pojištění auta je tzv. zelená karta, která platí i v dalších zemích Evropské unie. Řidič ji musí mít vždy u sebe. Pokud majitel auta nemá sjednané povinné ručení, hrozí mu pokuta až 40 000 Kč. Povinné ručení je nezbytné pro všechna motorová vozidla včetně čtyřkolek a motocyklů.

Zákonem stanovená minimální výše krytí je 35 milionů korun. Pojišťovny však nabízejí i vyšší pojistné limity sahající až na 200 milionů korun. V případě vyššího krytí však stoupají i roční poplatky za povinné ručení.

Zákonné pojištění auta hradí pouze škody způsobené druhé osobě, nehradí škody způsobené na majetku pojištěnce. Proto by měl mít řidič sjednané i havarijní pojištění, které není ze zákona povinné.

Havarijní pojištění pokrývá škody, způsobené při nehodě na vlastním vozu. Zároveň havarijní pojištění pokrývá škody vzniklé v důsledku vandalismu, krádeže a přírodních vlivů.

Jak se počítá cena povinného ručení

Cenu povinného ručení ovlivňuje několik faktorů. K důležitým kritériím pro stanovení ceny patří tyto:

  • objem nebo výkon motoru
  • typ, značka nebo modelová řada vozidla
  • způsob použití vozidla
  • věk a místo bydliště majitele
  • typ subjektu, který figuruje jako majitel
  • délka bezeškodního období majitele

Z těchto kritérií vychází také kalkulačka povinného ručení. Řidič zadá do online formuláře povinné údaje a během několika sekund uvidí všechny vhodné nabídky.

Nabídky jednotlivých pojišťoven jsou řazeny vzestupně. Nahoře se zobrazí cenově nejvýhodnější nabídky, níže pak nabídky dražší. Vyšší cena samozřejmě nabízí vyšší krytí i větší rozsah služeb spojených s povinným ručením.

Vypočítání zákonného pojištění auta na míru zabere jen pár minut.
Přejít na kalkulačku povinného ručení >

Srovnávač vyhledá nejlevnější povinné ručení

Výhodou kalkulačky povinného ručení je, že lze použít zcela zdarma a s minimálním úsilím z pohodlí domova. Formulář pro výpočet ceny povinného ručení je navíc naprosto nezávazný. Princip tohoto online formuláře funguje stejně jako například podrobná hypoteční kalkulačka.

Záleží na majiteli vozidla, nakolik si pak prostuduje jednotlivé nabídky a kolik času věnuje výběru nejlepšího produktu. Samotný výpočet nejnižší možné ceny povinného ručení pro dané vozidlo a řidiče je dostupný téměř okamžitě.

Nejlevnější povinné ručení za pár minut

Pokud se řidič rozhodne vybrané povinné ručení ihned uzavřít, může mít vše hotovo za několik minut. Není potřeba osobně navštívit pobočku vybrané pojišťovny. Stačí jen kliknout na vybraný produkt a smlouvu uzavřít online. Pojišťovna odešle Zelenou kartu obratem na email klienta.

Online sjednání povinného ručení výrazně šetří čas i peníze řidiče. Pojišťovny při online sjednání povinného ručení obvykle poskytují slevu ve výši několika procent. Nejčastěji se jedná o slevu 10 %, může však být i vyšší.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang