Nejsem investor do nemovitostí

V Olomouci se konala konference na téma Realita investičních realit. Co proběhlo, co se povedlo a o co přišli všichni ti, kteří neseděli v sále? Partnerem akce byla společnost Tycoon Enterprise SE. 

„Nejsem investor do nemovitostí. Děkuji za pozornost.“ Taková byla poslední přednáška Petra Sluky, na kterou se všichni nejvíce těšili. Už od ranních hodin se do Olomouce sjížděly desítky lidí z celé republiky, aby se zúčastnili konference.

Je s podivem, že na podobnou akci dorazí lidé z druhého konce republiky, ale jen několik místních Hanáků. Snažili jsme se zjistit, čím to, ale nedobrali jsme se k žádnému výsledku. Ráno začalo vlažně přednáškou na téma investice do půdy.

Miroslav Somr dokázal účastníky zaujmout a snažil se ukázat, proč je právě půda zajímavou formou investic. Zajímavou informací byla ta, že se jedná o mravenčí práci a z tisíců oslovených potenciálních prodávajících získáte jen několik jednotek odpovědí. Každopádně přednáška měla svůj přínos. Některé účastníky od půdy odradila, jiné navnadila.

Pan Somr ale ukázal, že ví o čem hovoří. A to měli společné všichni speakeři sobotní akce. S výhodami Home Stagingu nás seznámil Ivo Dočekal. Účastníci se dozvěděli, proč a kdy je vhodné zvelebit svou nemovitost při prodeji či pronájmu a co přesně jim to může přinést.

Je pravda, že pokud homestaging dokáže pozvednout alespoň kvalitou fotografií na realitních serverech, bude na internetu na co koukat. 

V dnešní době se mnoho investorů snaží získat nemovitosti z exekucí. Jak na to poradil Luboš Vojkůvka, který i ukázal pravou tvář exekucí a dražeb. Ne vždy to znamená pro kupujícího výhodný byznys a jsou i případy, kdy lze velmi jednoduše na celé věci prodělat.

Suma sumárum – je to byznys jako jakýkoliv jiný a je třeba být velmi obezřetný. Hvězdou dne byla mladá investorka do bytů Nela Kubasová. Ta ve svém příspěvku ukázala všem přítomným, jak správně postupovat, pokud chcete investovat do nemovitostí.

Díky jejímu vystoupení všichni zúčastnění dostali jednoduchý návod a nemělo by je nic zaskočit. Její přednáška byla hodnocena jako velmi přínosná a ve vysoké frekvenci doslova pálila jednu informaci za druhou takovou kadencí, že by i soudruzi z černých baronů měli problém ji překonat. 

Na závěr akce přišel hlavní speaker Petr Sluka. Díky rozhovoru s ním, který byl zveřejněn pár dní před seminářem, jsme čekali mistra v oboru investic do realit. Možná právě proto jsme byli šokováni, stejně jako celý sál, když jeho první věta zněla: „Nejsem investor do nemovitostí.“ Ovšem co poté následovalo, nás utvrdilo v tom, že o investicích do nemovitostí ví opravdu hodně.

Pracoval s praktickými příklady, upozorňoval na úskalí, ale hlavně hovořil řečí srozumitelnou i pro laiky. O to méně jsme chápali, proč o sobě prohlásil, že není investorem do nemovitostí.

Z rozhovoru s ním po skončení akce jsme zjistili, že nechce a brání se být škatulkován jako investor do nemovitostí, protože to není jeho hlavní specializace (má jen asi 25 % portfolia v nemovitostech, pozn. aut.) a že se zaměřuje spíše než na investice do nemovitostí na investice v širším spektru (papírová aktiva, podíly ve společnostech).

Pokud jsou pro něj nemovitosti pouze okrajovou záležitostí, nedokáži si představit, jak zběhlý musí být v oblastech, které jsou jeho hlavním zaměřením. Každopádně i u nemovitostí dokázal vyvolat úžas ve všech zúčastněných naprosto nestandardním a přitom tak jednoduše logickým přístupem k nemovitostnímu byznysu.

Po závěřečné přednášce následoval večerní networking, kde díky hře jsme měli získat co nejvíce hypoték od zúčastněných. Vítězné pořadí této networkingové hry bylo Petr Sluka (závěrečný speaker), Zdeněk Salvet (pořadatel Cashflow Klubů na jižní Moravě) a na třetím místě Tomáš Zdražil (hlavní pořadatel celé akce).

I tato jednoduchá hra ukázala, že lidé, kteří se na semináři podíleli, hovoří z praxe. Suma sumárum to byl příjemně strávený den plný nových poznatků, zkušeností a informací a velmi dobře investovaných 1 500 Kč každého z účastníků. Informace, které si odnášejí, mají cenu zlata.

Jaké nemovitosti jsou nejlepší investice

Jedním z důvodů, proč jsou komerční nemovitosti považovány za jeden z nejlepších typů investic do nemovitostí, je možnost vyššího cash flow. Investoři, kteří se rozhodnou pro komerční nemovitosti, mohou zjistit, že představují vyšší potenciál příjmů, delší dobu pronájmu a nižší míru neobsazenosti než jiné formy nemovitostí.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang