Nejvýhodnější půjčka – jaký je nej úvěr

nejlepsi-a-nejvyhodnejsi-broker

Jak se vyznat v tak široké nabídce, jakou poskytuje trh půjček? Jaká je ta nejvýhodnější půjčka? Na co se zaměřit při výběru, aby to byla nejlepší půjčka a třeba nejlevnější půjčka? V tomto článku zodpovíme otázky a přehled půjček obecně popíše některé z nabízených typů půjček.

Dnešní trh půjček je téměř přesycený všemožnými druhy půjček. Jaká je však ta nejvýhodnější půjčka právě pro mě?

Trh půjček

Jistě, každá z jednotlivých půjček se tváří jako nejlepší půjčka, nejvýhodnější, nejlevnější půjčka atd. Mezi nejčastější produkty obecně patří půjčka online, ta je nabízena vesměs nebankovními i bankovními institucemi.

Půjčka online by mohla nést právem přívlastek nejlepší půjčka právě pro možnost sjednání a vyřízení z pohodlí domova. U půjček online naprosto odpadá povinnost chodit na kamenné pobočky institucí k podepisování mnohastránkových smluv.

Nejlevnější půjčka může být pro jednoho člověka taková a pro druhého zase jiná. Každý jednotlivý případ a situace daného člověka je individuální. Dá se říci, že půjčky s vysokými úrokovými sazbami a RPSN sazbami nejsou moc oblíbené.

Někdy však nezbývá nic jiného, než přijmout drahou půjčku, to záleží vždy na aktuální situaci potenciálního klienta. Například půjčka pro cizince patří k těm dražším typům. Nejlevnější půjčka je taková, jejíž úroky, poplatky a RPSN jsou přívětivé a nezatíží rodinný rozpočet klienta.

TIP: Jak taková půjčka pro cizince funguje? Lze totiž uzavřít i bez trvalého pobytu.

Jaké existují typy půjček

Půjčky jsou nabízené nebankovními institucemi a bankovními společnostmi, kdy každá z půjček má své výhody i nevýhody na základě toho, kdo ji poskytuje. Kupříkladu bankovní půjčky s sebou přináší zdlouhavý proces schvalování a poměrně přísné požadavky, které je nutné splnit pro kladné vyřízení půjčky.

Trh půjček obsahuje krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé půjčky. Znamená to délku splácení – krátkodobé půjčky mohou být na 30 dní a dlouhodobé i na více než 10 let.

Jednou dlouhodobě z nejvýhodnějších mikropůjček na našem trhu je Zaplo půjčka, která nabízí úvěr až do 30 000 Kč a první půjčku ihned zdarma. Jaké jsou recenze Zaplo půjčky zdarma?

Přehled půjček – možnosti na trhu

Nyní se podíváme na obecný přehled půjček. Ten může pomoci v lepší orientaci úvěrů, jež nabízí trh půjček. „Půjčka online“ se bude řadit k velké většině zmíněných typů úvěrů. Na úvod bychom uvedli, že pro každého jedince může znamenat nejvýhodnější půjčka něco jiného.

Stejně tak jako nejlepší půjčka a nejlevnější půjčka. Článek má za cíl informovat o možnostech, které nabízí internet (půjčka online). Každý jednotlivý případ a životní příběh je individuální a stejným způsobem by se mělo nahlížet na to, jaká je nejvýhodnější půjčka právě pro něj.

Půjčka pro cizince

Půjčka pro cizince je určena lidem bez trvalého pobytu na území České republiky, mezi které patří i Slováci, pro které jsou určené půjčky pro Slováky. Většinou se jedná o nebankovní půjčky, protože banky požadují právě trvalý pobyt žadatele o půjčku.

Tento typ půjčky s sebou přináší vyšší úroky a RPSN, aby tím pokryla zvýšené riziko, které hrozí, kdyby se klient vrátil zpět do země, odkud pochází, a nesplatil řádně své závazky.

Půjčka na směnku online

Půjčka na směnku online se řadí mezi nebankovní půjčky a funguje tak, že vypůjčené finance se splatí jednorázově v den domluvené splatnosti. Může to být 6, 12 nebo 36 měsíců. Každá společnost poskytující půjčky na směnku má svá vlastní pravidla a vlastní dobu splatnosti.

Půjčka bez registru

Půjčku bez registru nabízí pouze nebankovní společnosti, pro které není překážkou negativní záznam v registrech dlužníků. Mnohé instituce do registrů vůbec nenahlížejí. Půjčka bez registru je určená zejména žadatelům, kterým banka žádost o půjčku zamítla.

Půjčka bez doložení příjmu

Při žádosti o půjčku není nutné dokládat výplatní pásky a není překážkou ani nepravidelný příjem. Půjčka bez doložení příjmu má za to vyšší úroky a RPSN. Existuje i expres půjčka bez doložení příjmů, peníze má pak žadatel téměř ihned. Peníze ihned se hodí zejména pro vyřešení náhlé finanční tísně.

P2P půjčky

P2P půjčky jsou půjčky od lidí pro lidi. To bylo vemi jednoduše řešeno – peer to peer nebo také jinak person to person je vlastně půjčka pro rovného s rovným. Jakéhosi prostředníka mezi žadatelem o půjčku a investorem zastupuje právě P2P společnost.

Půjčka před výplatou

Půjčky před výplatou jsou krátkodobé půjčky původně určené k přečkání výplaty. Půjčky před výplatou jsou drahým způsobem půjčování. Nikdy se nevyplatí vzít si půjčku před výplatou, pokud si žadatel není jistý, že ji můžete splatit včas a v plné výši – jinak se náklady mohou brzy vymknout kontrole.

SMS půjčka

SMS půjčka je dalším pohodlným produktem, kdy ke sjednání stačí mobilní telefon, tablet nebo počítač a samozřejmě přístup k internetu. Není zapotřebí chodit na kamenné pobočky a podepisovat smlouvy o několika stranách. Vyřízení SMS půjčky je velice jednoduché a zvládne to každý.

Slovo závěrem

Jak jsme uvedli výše, každá situace je jedinečná a není možné říci, že nejvýhodnější půjčka je půjčka na směnku online nebo že nejlevnější půjčka je půjčka pro cizince. Vždy doporučujeme klientům, aby si před závazným podpisem smlouvy řádně pročetli podmínky daných produktů.

Velmi vhodným pomocníkem mohou být srovnávače půjček, které jsou k nalezení na internetu. Také je dobré nahlédnout do internetových diskusí a recenzí, jež hovoří o konkrétních společnostech a jejich produktech.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang