Polské potraviny, jídlo a máslo – zkušenosti, ceny

Polské jídlo je proslulé svou chutí a kvalitou, a to zejména při nákupu v polských supermarketech. Nákup v polských obchodech je skvělým způsobem, jak získat čerstvé, chutné a zdravé potraviny.

Polské obchody mohou nabídnout všechny druhy masa, ryb, zeleniny, ovoce a dalších produktů v široké škále cen.

 • Polské jídlo je obecně známé pro svou výživnou chuť a kvalitu.
 • V polských supermarketech je možné nakupovat kvalitní potraviny, které jsou mnohdy levnější než v jiných obchodech.
 • Polské obchody nabízí širokou škálu výrobků, které obsahují tradiční polskou stravu, jako jsou knedlíky, zelná polévka, kapusta a různé druhy masa.
 • V polských obchodech je možné najít i širokou škálu produktů, které jsou pro tradiční polskou stravu typické, například jablečnou omáčku, špenát, krupicové knedlíky nebo domácí buchty a koláče.
 • V polských obchodech je možné získat i čerstvé produkty, jako jsou ryby, zelenina a ovoce.
 • V polských obchodech je také možné zakoupit různé typy polských pokrmů, jako jsou knedlíky, zelné polévky, guláše a polská klobása.

Polské potraviny zahrnují klasickou polskou kuchyni, jako je bigos (polský hovězí guláš), pierogi (plněné knedlíky), kotlet schabowy (plátek vepřového masa), gołąbki (plněné zelné lusky) a zapiekanki (grilovaný chléb plněný sýrem a zeleninou).

Dalšími oblíbenými polskými potravinami jsou klobásy, boršč (polská borščová polévka), czernina (kachní polévka s ovocnou příchutí) a paczki (sladké ovocné knedlíky). Nejdůležitějším aspektem nákupu potravin v polských obchodech je kvalita. Polské obchody jsou známé pro poskytování vysoké kvality potravin.

Potraviny, které jsou nabízeny v polských obchodech, jsou často čerstvé, chutné a plné živin. Pro ty, kteří jsou zdraví a dbají o své stravování, je to skvělý způsob, jak získat kvalitní potraviny rychle a snadno.

Obchody v Polsku

Polské obchody nabízejí také širokou škálu potravin. Kromě masa, ryb, zeleniny, ovoce a dalších potravin, které jsou zde k dispozici, slze vybrat z široké škály polských specialit. Toto zahrnuje polské klobásy, slaninu, paštiky, sýry, knedlíky a mnoho dalších.

Polské obchody jsou také skvělým místem pro nákup čerstvých bylinek, koření a dalších ingrediencí, které jsou nezbytné pro vaření polských jídel. V Polsku jsou obchody s potravinami, jako například supermarkety, obchody typu „hypermarket”, prodejny potravin, tržiště s potravinami, trh s potravinami, kavárny, restaurace, obchody se zeleninou, pekárny, cukrárny, rybí trhy a obchody s masem.

Kromě kvality a široké škály potravin, nákup v polských obchodech je také velmi cenově dostupný. Polské potraviny jsou cenově dostupné a lze je získat za mnohem nižší cenu než ve velkých řetězcích. Také je třeba zdůraznit, že polské obchody mají obvykle větší výběr než jiné obchody, takže si člověk může vybrat z většího množství potravin.

Ať už hledá člověk čerstvé maso, ryby, zeleninu nebo polské speciality, nákup v polských obchodech je skvělým způsobem, jak získat kvalitní potraviny za dobrou cenu. Polské jídlo je známé svou chutí a kvalitou, a nákup v polských obchodech je skvělým způsobem, jak získat ty nejlepší potraviny.

Jak se liší ceny za potraviny v polských a českých supermarketech

Potraviny jsou běžnou součástí každodenního života ve většině zemí po celém světě a ceny se liší v závislosti na lokalitě. V tomto článku se podíváme na to, jak se liší ceny potravin v polských a českých supermarketech:

 • rozdíly v cenách potravin mezi Polskem a Českem jsou často poměrně výrazné
 • polské potraviny obecně stojí mnohem méně než české
 • české potraviny jsou však obecně kvalitnější a čerstvější
 • polské potraviny jsou často vyráběny v Polsku nebo v jiných zemích Evropské unie, přičemž mnozí výrobci používají suroviny z Polska
 • české potraviny jsou obecně vyrobeny z českých surovin
 • polské potraviny mohou být více procesované než české
 • české potraviny mohou být dražší, protože jsou často certifikované jako ekologické nebo biologické
 • české potraviny obecně obsahují méně konzervačních látek, ale mohou být i dražší

Jak je všeobecně známo, Polsko je levnější země než Česká republika, a to platí i pro ceny potravin. Většina potravin je v Polsku dostupná za nižší ceny než v Česku. Například:

 • máslo je v Polsku obvykle o 30 až 40 procent levnější než v Česku
 • ceny za kuřecí prsa a vepřové maso jsou obvykle o 20 až 30 procent nižší
 • ovoce a zelenina jsou také obecně levnější v Polsku než v Česku

Navíc, nákup potravin v Polsku může být dalším způsobem, jak ušetřit. Polské supermarkety jsou plné slev, které mohou ušetřit spotřebiteli až 50 procent na nákupu potravin. Mnoho polských supermarketů také prodává potraviny po jednom, takže se nemusí člověk obávat nakupovat příliš mnoho věcí naráz.

V závěru, potraviny jsou obecně levnější v Polsku než v Česku. Potraviny jsou také k dispozici s některými slevami a existují další způsoby, jak ušetřit peníze při nákupu potravin. Takže pokud hledá člověk levnější potraviny, měl by se podívat do polských supermarketů.

Jak je kvalitní polské ovoce a polská zelenina v polských supermarketech

V posledních letech Polsko zaznamenalo významný nárůst kvality a dostupnosti zdravých potravin. Supermarkety a obchůdky po celé zemi jsou plné lahodného polského ovoce a zeleniny.

 • V polských supermarketech je ovoce a zelenina vynikající kvality.
 • Nabídka je velmi široká, nabízí se ovoce a zelenina z celého světa.
 • Ovoce a zelenina jsou čerstvé, čisté a kvalitní.
 • Ovoce a zelenina jsou k dispozici za velmi nízkou cenu.
 • V polských supermarketech je k dispozici velké množství organických produktů.
 • Supermarkety zaručují spolehlivost a kvalitu produktů.
 • Supermarkety mají kvalitní systém skladování a distribuce.
 • Polské ovoce a zelenina jsou připravené pro prodej v polských supermarketech.
 • Ovoce a zelenina jsou dodávány ze skladeb, které mají certifikaci kvality.

Polské ovoce a zelenina jsou velmi ceněny pro svou čistotu, chuť a vůni. Nejčastěji jde o jablka, hrušky, třešně, jahody, borůvky, maliny, rybíz, bezinky, bobule, broskve a mnoho dalšího. Jakmile se ovoce dostane do supermarketů, je okamžitě prodáváno. Nejenže je kvalitní, ale je také velmi levné.

Polská zelenina je také velmi populární. Čerstvé zeleninové produkty jsou běžnou součástí každého polského jídelníčku a jsou také používány pro přípravu oblíbených polských jídel. Nejčastěji jde o mrkev, kedlubnu, česnek, cibuli, rajčata, brambory, květák, papriky a další. Zelenina je velmi čerstvá, voňavá a chutná.

Díky své kvalitě a dostupnosti je polské ovoce a zelenina velmi oblíbené. Je to zdravá a chutná volba pro každého, kdo hledá vysoce kvalitní potraviny.

Jak je kvalitní polské jídlo a polská kuchyně

Polské jídlo je známé po celém světě pro svou kvalitu, originalitu a chuť. Tento regionální kuchyňský žánr je bohatý na bylinky a koření a využívá sezónní produkty, aby se co nejlépe vyjádřila chuť a kvalita jídla.

 • Polské jídlo je plné chutí a barev.
 • Většinou se skládá z čerstvých, domácích ingrediencí.
 • Polské jídlo je založeno na tradičním a domácím vaření, které se předává po generace.
 • Je bohaté na bílkoviny a sacharidy, které dodávají energii po celý den.
 • Polské jídlo je bohaté na zeleninu a obiloviny, které jsou velmi zdravé.
 • Mnoho polských jídel je vysoce kalorických, takže jíst je ve správném množství je důležité.
 • Polské jídlo je bohaté na tuky, takže by se mělo jíst s mírou.

Nejčastěji konzumovaná polská jídla jsou kotlety vepřové, pierogi (plněné knedlíky) a kapusta. Tradiční omáčky, jako je smetanovo-česneková omáčka, se často přidávají k těmto jídlům. Polské jídlo je často velmi mastné a tučné, což vyžaduje kombinaci s lehčími přílohami, aby se zajistilo vyvážené jídlo.

Polské jídlo je také známé pro svou variabilitu a kreativitu. Mnoho polských tradičních jídel je vytvářeno z produktů, které jsou v sezóně k dispozici, a kuchyně je obohacena stovkami originálních receptů východní Evropy.

Klasické polské jídlo je často vyrobeno ze surovin, které jsou k dispozici v regionu. To znamená, že maso je často čerstvé a místní, a zelenina je často čerstvá a sezónní. To je důvod, proč je polské jídlo tak kvalitní. Je vyrobeno z čerstvých produktů, které jsou zpracovány jednoduše, aby se zachovala jejich přírodní chuť a vůně.

Polské jídlo je také známé svou kreativitou s přílohami. Mnoho tradičních polských jídel se podává s rýží, bramborami, knedlíky, těstovinami nebo pečenou zeleninou. Stručně řečeno, polské jídlo je skvělou kombinací chutí a textur, které poskytují komplexní a vyvážený příběh.

Názor blogera: Polské jídlo je kvalitativně srovnatelné s českým, ceny stejné nebo nižší

Polské jídlo bývalo pro český lid obecný synonymem nepříliš kvalitního jídla. Bezpočtu kauz vévodil případ posypové soli v potravinách z Polska. Reakce Poláků jsou odmítavé, podle nich je polské jídlo kvalitní, jedná se o jednotlivé případy a aféry jsou zbytečně nafouknuté.

Polská novinářka Barbara Sierszula, žijící v ČR, v interview na DVTV hovořila v prosinci 2014 o tom, že si ráda kupuje polské jídlo i u nás. Jako příklad uvedla polské máslo „s kytičkou“. Naneštěstí nedlouho poté zjistila inspekce, že kontrolovaná šarže obsahovala pouze 67% mléčného tuku, zatímco výrobek označovaný jako máslo musí obsahovat minimálně 82%.

Nejmenovaný řetězec s holandskými vlastníky pak urychleně „máslo s kytičkou“ vyprodával za 15 Kč za kus. Vnímání polských potravin v ČR nenapravila i nepřesvědčivá kampaň Já miluji polské jídlo.

Přesto se občas ozývají i české hlasy, že polské jídlo je přinejmenším stejně kvalitní jako to naše, akorát tuzemské řetězce požadují tak nízké nákupní ceny, že se za ně kvalitní potraviny vyrobit prostě nedají. Okřídleným úslovím je třeba „nečekejte, že v jogurtu za 5 Kč najdete ovoce“.

Kde je tedy pravda? Nejlepším rozsouzením nemůže být nic jiného než praktická zkouška. V tomto případě opakované nákupy v běžné polské samoobsluze. Ty se provedli v posledním půlroce čtyřikrát v supermarketu Biedronka v polském Porajówě. Zaměřeno bylo na potraviny, které jsou levnější než u nás a výsledek byl překvapující.

Polské potravinářství

Pravdu totiž mají obhájci polského potravinářství. Ovoce a zelenina je kvalitativně srovnatelná s naší, cenově se pohybuje na stejné nebo nižší úrovni, i když bychom podle starších testů očekávali ceny ještě nižší. Přesto například dobrá jablka za 15-20 Kč za kilogram potěší.

Poslední dobou se vyplatí v Polsku nakupovat i toastový chléb. Zatímco u nás cena za běžný typ vyšplhala na 20 Kč, v Polsku je k mání za 13,50 Kč a sofistikovanější (čtyř-zrnný), který se u nás prodává za 30 Kč, jsme pořídili za 14,80 Kč.

Opravdová síla a atraktivita polského potravinářství však spočívá v mlékárenství. Podařilo se nám dokonce koupit chuťově slušný hruškový jogurt cca za 3 Kč, kde jsme dokonce našli i kousky ovoce. Jaký to rozdíl oproti nejmenovanému výrobku renomované mlékárny z Ostravska za 9 Kč, jejíž smetanový jogurt ovoce viděl možná z náklaďáku.

Sýry,které jsme ochutnali, byly minimálně tak kvalitní, jako ty, co známe z tuzemska, ne-li lepší. Velmi nám zachutnala například Bystřická roláda, sýr typu oštiepok.

Ceny některých výrobků jsou až absurdně nízké. Třeba slušně chutnající sýr cottage (serek wiejski) vychází v přepočtu na 9,20 Kč. Výhodný je též řecký jogurt polské provenience za 8, 70 Kč, gramáží i chutí zcela srovnatelný se svým dvakrát dražším českým „kolegou“.

Abychom ale nebyli jednostranní. Chuť čerstvého plnotučného mléka zůstala jednoznačně za naším očekáváním. Zde je lepší si připlatit za české, i když je cena lákavá (12,40 Kč).

Polské či české potraviny?

Závěrem tedy vyvstává zjevná otázka. Co tedy stojí za vysokými cenami některých českých potravin a nekvalitou importu z Polska? Již léta někteří čeští zemědělští odborníci upozorňují na dva zásadní momenty. Prvovýroba (čili zemědělci) jsou dostatečně efektivní.

Kdo naopak má efektivitu na polovině západní konkurence, je zpracovatelský průmysl. Další problém, který nutně vyplývá z cenového srovnání německých a polských supermarketů s těmi tuzemskými, je určitá „nenažranost“ českých řetězců, lépe řečeno českých poboček zahraničních maloobchodních molochů.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang