Prodej nemovitostí na menším městě i v Praze – čím se liší?

prodej-nemovitosti

Chcete prodat svou nemovitost nebo uvažujete o kariéře realitního makléře? Za úspěchem nestojí pouze snaha, ale také lokalita, ve které plánujete nemovitost prodávat.

Jaké jsou největší rozdíly mezi jednotlivými městy a jak nemovitost prodat co nejlépe, ať už je kdekoliv?

Prodej na malých městech je výzva – budete potřebovat hlavně trpělivost

Pojďme začít u toho nejtěžšího. Pokud chcete prodávat nemovitosti na malém městě (pod 30 000 obyvatel), budete se muset obrnit notnou dávkou trpělivosti. Také je potřeba počítat s tím, že si na menších městech nepřijdete na tolik peněz.

Nemovitosti v Praze a Brně se prodávají samy za čím dál tím vyšší ceny, a přestože nárůst cen se nevyhýbá ani dalším lokalitám, stále se jedná o velmi zásadní rozdíl.

Co všechno vám při prodeji nemovitosti na menším městě pomůže?

Kromě zmíněné trpělivosti je potřeba věnovat ještě o něco větší péči samotnému bytu a jeho prezentaci. Zaujměte už na první pohled – pokud se zájemce zamiluje do nemovitosti při prvním pohledu na fotku či video, vaše šance se rapidně zvýší.

Nemovitost byste měli upravit tak, aby zaujala co nejvíce lidí, k čemuž vám pomůže nejen samotná úprava bytu, ovšem také kvalitní fotografie a videa.

Další věcí je marketing. Soustředíte se na obyvatele města, kde prodáváte? To může být chyba. Zaměřte své cílení i na větší města. Spousta lidí se chce vyhnout městskému chaosu, ale přitom nemusí toužit zrovna po vesnici – a právě takoví lidé mohou být vaší ideální cílovkou.

Specifika prodeje nemovitosti v Praze, Brně a větších městech

Opačnou stranou jsou pak velká města. Pokud prodáváte nemovitost v Praze, Ostravě, Brně nebo dalším velkém městě, moc dlouho na zájemce čekat nebudete. To se týká i okrajových lokací, a dokonce většinou nezáleží ani na stavu nemovitosti – rozhodně v případě, že máte zkušeného realitního makléře.

Přesto byste prezentaci neměli podcenit. Speciálně ve větších městech je možné prodat téměř cokoliv, musíte však umět myslet pozitivně, a i tu největší nevýhodu proměnit v zajímavost, která v lidech vzbudí zájem.

Byt v původním stavu před rekonstrukcí se tak může stát ideálním místem, ze kterého si může nový majitel udělat bydlení svých snů. Horší občanská vybavenost může být klidnou lokalitou skvělou například pro dlouhé procházky a rozjímání v přírodě. Dokonce i lehce nepraktická dispozice se dá proměnit ve výhodu, stačí použít jen trochu fantazie.

Prodej nemovitosti je náročná činnost, která dovede být i úžasně kreativní. Nebojte se obrátit na zkušeného realitního makléře, který vám s prodejem pomůže – a získejte ještě mnohem víc, než jste očekávali.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang