Prodej nemovitostí na menším městě i v Praze – čím se liší?

prodej-nemovitosti

Chcete prodat svou nemovitost nebo uvažujete o kariéře realitního makléře? Za úspěchem nestojí pouze snaha, ale také lokalita, ve které plánujete nemovitost prodávat.

Jaké jsou největší rozdíly mezi jednotlivými městy a jak nemovitost prodat co nejlépe, ať už je kdekoliv?

Prodej na malých městech je výzva – budete potřebovat hlavně trpělivost

Pojďme začít u toho nejtěžšího. Pokud chcete prodávat nemovitosti na malém městě (pod 30 000 obyvatel), budete se muset obrnit notnou dávkou trpělivosti. Také je potřeba počítat s tím, že si na menších městech nepřijdete na tolik peněz.

Nemovitosti v Praze a Brně se prodávají samy za čím dál tím vyšší ceny, a přestože nárůst cen se nevyhýbá ani dalším lokalitám, stále se jedná o velmi zásadní rozdíl.

Co všechno vám při prodeji nemovitosti na menším městě pomůže?

Kromě zmíněné trpělivosti je potřeba věnovat ještě o něco větší péči samotnému bytu a jeho prezentaci. Zaujměte už na první pohled – pokud se zájemce zamiluje do nemovitosti při prvním pohledu na fotku či video, vaše šance se rapidně zvýší.

Nemovitost byste měli upravit tak, aby zaujala co nejvíce lidí, k čemuž vám pomůže nejen samotná úprava bytu, ovšem také kvalitní fotografie a videa.

Další věcí je marketing. Soustředíte se na obyvatele města, kde prodáváte? To může být chyba. Zaměřte své cílení i na větší města. Spousta lidí se chce vyhnout městskému chaosu, ale přitom nemusí toužit zrovna po vesnici – a právě takoví lidé mohou být vaší ideální cílovkou.

Specifika prodeje nemovitosti v Praze, Brně a větších městech

Opačnou stranou jsou pak velká města. Pokud prodáváte nemovitost v Praze, Ostravě, Brně nebo dalším velkém městě, moc dlouho na zájemce čekat nebudete. To se týká i okrajových lokací, a dokonce většinou nezáleží ani na stavu nemovitosti – rozhodně v případě, že máte zkušeného realitního makléře.

Přesto byste prezentaci neměli podcenit. Speciálně ve větších městech je možné prodat téměř cokoliv, musíte však umět myslet pozitivně, a i tu největší nevýhodu proměnit v zajímavost, která v lidech vzbudí zájem.

Byt v původním stavu před rekonstrukcí se tak může stát ideálním místem, ze kterého si může nový majitel udělat bydlení svých snů. Horší občanská vybavenost může být klidnou lokalitou skvělou například pro dlouhé procházky a rozjímání v přírodě. Dokonce i lehce nepraktická dispozice se dá proměnit ve výhodu, stačí použít jen trochu fantazie.

Prodej nemovitosti je náročná činnost, která dovede být i úžasně kreativní. Nebojte se obrátit na zkušeného realitního makléře, který vám s prodejem pomůže – a získejte ještě mnohem víc, než jste očekávali.

Zajímavosti o bydlení v Praze

Praha, hlavní město České republiky, je úžasně krásné město plné úchvatné architektury, živé umělecké scény a jedinečných kulturních zážitků. Toto úchvatné město však skrývá mnohem víc, než se na první pohled zdá. Zde je 12 zajímavých faktů o životě v Praze:

 • V Praze se nachází největší hradní komplex na světě! Pražský hrad, postavený v 9. století, tvoří řada paláců, kostelů, nádvoří a zahrad.
 • Praha je neuvěřitelně přátelské a pohostinné město – Češi jsou známí svou pohostinností a vstřícností ke všem návštěvníkům!
 • Praha je překvapivě cenově dostupné město pro život. Díky nižším životním nákladům ve srovnání s jinými evropskými městy – včetně nákladů na potraviny, bydlení a veřejnou dopravu – můžete v českém hlavním městě získat více peněz za své peníze.
 • Noční život v Praze je fantastický; najdete zde spoustu hospod, klubů a hudebních podniků, které můžete prozkoumat.
 • Praha má vynikající systém veřejné dopravy, který je nejen levný, ale také snadno ovladatelný a vysoce efektivní.
 • Jedním z nejunikátnějších zážitků v Praze je plavba po slavné řece Vltavě. Plavba vás provede po malebné trase města a nabídne vám úchvatné výhledy na jeho pamětihodnosti.
 • Praha je známá svým vynikajícím pivem! Není divu, že se jí říká „hlavní město piva“ Evropy.
 • Praha je skvělým místem pro výuku jazyka. Ve městě je několik jazykových škol a čeština se dá poměrně snadno naučit.
 • V Praze se nachází nejslavnější orloj na světě – Staroměstský orloj na Staroměstském náměstí.
 • Praha je nejnavštěvovanějším městem ve střední Evropě a je skvělým místem pro nakupování, stravování, noční život a prohlídku památek.
 • Praha je jedním z nejromantičtějších měst, ideální pro páry. Ať už je to večer na rušném Staroměstském náměstí nebo útulný oběd podél řeky, v Praze si každý najde něco pro sebe!
 • A konečně, Praha je obklopena krásnou krajinou, jako je Šumava a půvabné vesničky. Ať už se rozhodnete pro jednodenní výlet do Českého Krumlova, nebo pro víkendovou túru po Šumavě, v okolí je tolik úžasných míst k prozkoumání!

Bydlení v Praze může být opravdu nevšední zážitek. Díky úžasné architektuře, přátelským místním obyvatelům a spoustě zajímavých aktivit je Praha skutečně jedinečnou destinací, kterou můžete prozkoumat a užít si ji!

Zajímavosti o bydlení v Brně

Uvažovali jste někdy o návštěvě České republiky nebo o životě v této živé a vzrušující zemi? Pokud ano, měli byste dát Brnu šanci. Brno se nachází v centru Moravy v jihovýchodní části České republiky a je druhým největším městem v zemi. Je také známé jako centrum technologického sektoru, kde se každoročně konají různé mezinárodní konference a veletrhy. Abyste se v tomto městě lépe orientovali, přinášíme vám několik zajímavých faktů o životě v Brně!

 • Historie Brna

Brno bylo poprvé založeno ve 13. století a stalo se hlavním městem moravského regionu. Je to staré město, které si však dokázalo po celá léta uchovat své staleté kulturní dědictví, a to navzdory válkám a přírodním katastrofám. Část staré kultury můžete stále poznat díky bohaté architektuře, dlážděným ulicím, historickým památkám a starým pozůstatkům opevnění.

 • Noční život

Brno je známé svou rušnou noční scénou, kde si každý najde něco pro sebe. Můžete si vybrat z řady místních barů a hospůdek nebo se vydat do některého z větších městských klubů. Ať už je váš vkus jakýkoli, ve městě určitě najdete něco, co vás zaujme!

 • Hudební festivaly

Brno je známé také jako centrum hudebních festivalů a kulturních akcí. Pokud budete mít štěstí, možná se vám podaří navštívit některý z mnoha brněnských jazzových, klasických, divadelních a filmových festivalů. Určitě se tu bude něco dít v každém ročním období!

 • Vzdělávání

Pokud uvažujete o bydlení v Brně, pak byste měli vzít v úvahu také vynikající vzdělávací možnosti města. V Brně sídlí jedny z nejlepších univerzit v České republice, včetně Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického. Tyto univerzity navíc nabízejí skvělé programy pro zahraniční studenty.

 • Kuchyně

Další skvělou věcí na životě v Brně je místní kuchyně. Najdete zde nejrůznější tradiční česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni různých kultur. Brno je také známé svými Gran Winy a místně vařenými pivy, které najdete téměř v každém baru nebo restauraci ve městě.

To jsou jen některé ze zajímavých informací o životě v Brně. Město je plné zajímavých a vzrušujících věcí k prozkoumání a objevování, takže pokud hledáte nové dobrodružství, zvažte, zda dát Brnu šanci!

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang