Počítání procent a úroků z půjček pro dlužníky

Na půjčkovém trhu je mnoho spotřebitelských úvěrů. Jedná se o půjčky od bank, o nebankovní půjčky, dále jsou na trhu krátkodobé půjčky, dlouhodobé půjčky, půjčky pro každého, cizinecké půjčky nebo třeba půjčky pro dlužníky.

Každý typ úvěru má svá specifika, podmínky, případně poplatky a nemusí se jednat o půjčku pro každého. Jak si spočítat úroky z půjček pro každého a jakým způsobem využít výpočet procent?

Půjčky pro každého

Půjčkový trh je tak bohatý, že se najde půjčka pro každého potenciálního klienta. Každý člověk se nachází v jiné životní i finanční situaci, má rozdílné příjmy, výdaje i požadavky na bydlení, automobil, oblečení atd. Proto není možné říci, že dlouhodobá půjčka je vhodná půjčka pro každého. Pokud někdo potřebuje rychlé peníze, které dokáže splatit jednou půjčkou, bude pro něho lepší krátkodobá půjčka.

Většina dnešních spotřebitelských úvěrů nabízí kompletní sjednání online a klient si může zažádat o půjčku online bez toho, aniž by opouštěl svůj domov. Je však důležité najít přijatelnou půjčku pro každého, která bude ušitá na míru potřebám klienta.

SMS půjčka ihned úplně každému nese svůj název z minulosti, kdy bylo možné zažádat o úvěr pomocí SMS zprávy. Dnes je SMS půjčka ihned úplně každému běžnou online půjčkou a řadí se spíše do krátkodobých půjček.

Okamžitá půjčka pro dlužníky je určena lidem, kteří mají exekuci nebo insolvenci. Půjčky pro dlužníky není snadné získat, protože pro poskytovatele je klient rizikový a hrozí riziko, že tuto půjčku pro dlužníky nesplatí.

Mezi dlouhodobé půjčky se řadí především hypotéky na bydlení, případně různé půjčky pro každého s možností půjčení většího obnosu peněz. Jestliže si klient půjčí dva miliony korun, s největší pravděpodobností si zvolí delší dobu splatnosti v řádech měsíců nebo let.

Okamžité půjčky pro dlužníky

Půjčky pro dlužníky mají určitá specifika a pro klienta není vždy jednoduché je získat. Okamžitá půjčka pro dlužníky s exekucí má i jiný název, který je všeříkající, půjčka pro problémové klienty. Problémový klient je zde chápán zejména pro poskytovatele okamžité půjčky pro dlužníky. Jestliže se jedná o člověka, který má exekuci na plat nebo dluží další peníze, nemusí být vždy snadné od takového klienta získat pravidelné splátky.

Půjčky pro dlužníky patří obecně k nejdražším spotřebitelským úvěrům a mnohdy k těm nejrizikovějším i pro klienta. Za půjčkami pro dlužníky se mohou skrývat nelegální lichvářské půjčky nebo úvěry, které mají úrokové sazby pohybující se v obrovských číslech. Lichvářská půjčka má vedle vysokých úroků například podmínku zástavy auta, domu nebo bytu.

Výpočet procent, úroků a RPSN sazby ještě před podepsáním úvěrové smlouvy může zachránit klienta od potenciálních finančních potíží. Spočítat si, kolik ve finále daná půjčka stojí, je důležitý krok při hledání nejlepší půjčky pro každého v jakékoliv situaci.

Výpočet procent a úroků z půjčky

Úroková sazba se udává v procentech jako roční (p.a.) nebo méně často měsíční (p.m.) úroková sazba. Jak použít počítání procent a úroků u výběru spotřebitelského úvěru? Výpočet procent se bude hodit, když budete chtít zjistit, kolik procent z rodinného rozpočtu půjde na splátku půjčky pro dlužníky či kterékoliv jiné půjčky.

Výpočet procent se dá použít i v případě porovnání, například o kolik procent více přeplatíme půjčku u poskytovatele A ve srovnání s půjčkou u poskytovatele B. 

Počítání procent je učivo ze základní školy, přesto může někdy potrápit mozek. Naštěstí jsou na internetu online kalkulačky na počítání procent. Pro výpočet úroků z půjčky se používá vzorec, pro něž je nutné znát tři údaje.

Jsou jimi čas (doba splatnosti), sazba (tedy roční úroková sazba) a celková částka, kterou si chce klient půjčit. Částka úroku, kterou klient platí, nezůstává neměnná po celou dobu splácení půjčky. Proto se počítá výpočet denního úroku.

Úroková sazba se vynásobí celkovou částkou půjčky a následně se vydělí počtem dnů v daném měsíci. Je potřeba myslet i na to, že únor nemá 31 dní. Podobně jako u počítání procent je omnoho rychlejší využít úvěrovou kalkulačku, která bývá na stránkách poskytovatele úvěrů. Do úvěrové kalkulačky stačí zadat celkovou výši půjčky a počet splátek (dobu splatnosti). Výsledek se ukáže během jednoho kliknutí.

Jak na výběr vhodné půjčky pro každého?

Vhodná a dostupná půjčka pro každého je jistě taková, která nezatíží rodinný rozpočet klienta, případně ho nedostane do ještě větších potíží než v jakých byl před sjednáním okamžité půjčky pro dlužníky. Pro usnadnění výběru levné půjčky může pomoci použití online kalkulačky půjček nebo srovnání půjček.

Online kalkulačky půjček jsou k nalezení na mnoha webových stránkách a na stránkách poskytovatelů spotřebitelských úvěrů. Kalkulačka půjčky klientovi ukáže výši úroků, výši měsíčních splátek a kolik celkově zaplatí za půjčení peněz.

Srovnání půjček je velice užitečné a ušetří klientovi hodně času. Srovnání půjček je přehledné porovnání více půjčkových produktů od několika různých poskytovatelů. Klient vidí na jednom místě, jaké úroky nabízí jednotliví poskytovatelé, kolik peněz za měsíc by musel platit u banky nebo třeba u nebankovní instituce.

Přes webové stránky, kde se nachází srovnání půjček, je často možné danou půjčku také sjednat kompletně online.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang