Sazba D01d – až o čtvrtinu levnější elektřina

Mnoho domácností v České republice si neuvědomuje, že můžou platit za elektřinu mnohem méně. Sazba D01d, určená pro nízké spotřebitele, nabízí ceny až o 25 % nižší než běžné sazby. Pokud máte malou spotřebu elektřiny, může vám přechod na D01d přinést značné úspory.

Sazba D01d je určena pro domácnosti s roční spotřebou elektřiny do 1 600 kWh. To odpovídá průměrné spotřebě jednočlenné nebo dvoučlenné domácnosti, která nepoužívá elektřinu k vytápění nebo ohřevu vody.

Výhody sazby D01d:

  • Nižší cena: Hlavní výhodou sazby D01d je nižší cena elektřiny. Cena silové elektřiny v této sazbě je obvykle o 10-25 % nižší než u běžných sazeb.
  • Jednoduchý tarif: Sazba D01d má jednoduchý jednosazbový tarif, tzn. že cena elektřiny je stejná po celý den i noc. To je vhodné pro domácnosti, které nemají možnost regulovat spotřebu v závislosti na čase.
  • Žádné poplatky za rezervovaný příkon: U sazby D01d se neplatí poplatky za rezervovaný příkon, tzn. za maximální výkon, který může domácnost v daný okamžik odebírat z distribuční sítě.

Jak přejít na sazbu D01d?

Přechod na sazbu D01d je poměrně jednoduchý. Stačí kontaktovat svého dodavatele elektřiny a požádat o změnu tarifu. Dodavatel vám pak zašle formulář, který je nutné vyplnit a podepsat. Po schválení žádosti bude sazba D01d aktivována od následujícího měsíce.

Je sazba D01d pro vás vhodná?

Pokud máte malou spotřebu elektřiny a nepoužíváte ji k vytápění nebo ohřevu vody, sazba D01d pro vás může být ideální volbou. Může vám přinést značné úspory na poplatcích za elektřinu a zjednodušit vám fakturaci.

Tipy pro nízké spotřebitele:

  • Vypínejte světla a spotřebiče, když je nepoužíváte.
  • Vyměňte žárovky za LED žárovky.
  • Používejte úsporné spotřebiče.
  • Snižte spotřebu teplé vody.
  • Větrejte efektivně.
  • Zvažte investici do chytré domácnosti.

Dodržováním těchto tipů a přechodem na sazbu D01d můžete dosáhnout značných úspor na poplatcích za elektřinu a šetřit tak peníze i životní prostředí.

Abyste získali srovnání cen individuálně na míru, svoji spotřebu zadejte do naší kalkulačky elektřiny. O změnu distribuční sazby požádáte svého dosavadního nebo nového dodavatele. Ať už si vyberete D01d nebo D02d, mělo by jít pouze o formalitu, protože nemusíte splňovat žádné speciální podmínky.

Sazba D01d nabízí nízko spotřebitelům elektřiny možnost ušetřit značné peníze. Díky nižší ceně a jednoduchému tarifu může být pro tyto domácnosti ideální volbou. Pokud máte malou spotřebu elektřiny a nepoužíváte ji k vytápění nebo ohřevu vody, zvažte přechod na sazbu D01d a začněte šetřit.

Kromě výše uvedených tipů pro nízké spotřebitele je důležité zmínit i význam energetické efektivity. Investice do energeticky úsporných spotřebičů a zateplení domu vám pomohou dále snížit spotřebu energie a ušetřit tak ještě více peněz.

Společně můžeme dosáhnout zodpovědného nakládání s energiemi a zajistit energetickou dostupnost pro všechny.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang