Investice v USA

Americké úřady rozhodly o uzavření finančního ústavu First NBC Bank, náklady na její očištění se odhadují na jednu miliardu USD (24,6 miliardy Kč).

Turecko zablokovalo přístup k Wikipedii – volně přístupné encyklopedii na internetu. Důvodem je obsah, který prezentuje Turecko jako zemi podporující teror. Zakladatel internetové encyklopedie Wikipedia Jimmy Wales vytváří zpravodajskou platformu Wikitribune, která bude kombinovat práci profesionálních novinářů a dobrovolníků.

K poklesu přispěla slabá zpráva o růstu americké ekonomiky. Za celý měsíc však všechny tři indexy díky příznivým hospodářským výsledkům vzrostly. Diskutované a sledované jsou tweety amerického prezidenta Donalda Trumpa, od jehož nástupu do prezidentské funkce uplynulo dnes 100 dní.

Forex analytici Bank of America Merrill Lynch upozorňují, že pozornost investorů na devizových trzích se po druhém kole prezidentských voleb ve Francii přesune zpět k politice centrálních bank. Výkonný ředitel Tesla Inc., Elon Musk na TED konferenci mluvil o novém konceptu tahače na elektrický pohon a stavbě dalších továren na baterie.

Americký prezident Donald Trump na výroční konferenci Národní asociace držitelů zbraní (NRA) v Atlantě ujistil tuto vlivnou zbraňovou lobby o jeho bezvýhradné podpoře.

Analytici Macquarie snižují svůj rating pro akcie U.S. Steel již po dvou dnech od posledního zvýšení. Analytické týmy Stifel Nicolaus, Susquehann, FBR Capital a další se blíže zaměřily na akcie Under Armour.

Akcie aerolinek SkyWest posilují o 8,61 % na 37,85 USD poté, co společnost pozitivně překonala svými výsledky za Q1 odhady analytiků jak na straně tržeb, tak zisku.

Společnost Foxconn dodávající polovodičové součástky například pro Apple plánuje v USA stavbu továrny na výrobu displejů. Harris (HRS -1,2 %) oznámila, že ukončila prodej své divize IT služeb pro veřejný sektor v USA společnosti Veritas Capital.

Analytik Goldman Sachs, Jan Hatzius tvrdí, že zrychlující se tempo ekonomického růstu mezd v USA přinutí FED k brzkému zvýšení svých úrokových sazeb.

Americký prezident Donald Trump vydal nařízení otevřít těžbě ropy a zemního plynu rozsáhlé oblasti v amerických vodách, včetně těch, jejichž rozvoj jeho předchůdce Barack Obama krátce před svým odchodem z funkce zakázal.

Úřad pro vyšetřování závažných podvodů ve Velké Británii potvrdil, že zahájil vyšetřování dceřiné společnosti KBR v zemi pro podezření z úplatků a korupce. Sněmovna reprezentantů Spojených států schválila federální vládě peníze na týden jejího chodu, aby tak odvrátila hrozící sobotní pád do platební neschopnosti.

Evropská měna na devizovém trhu posiluje. Euru pomáhají příznivé údaje o inflaci, které obrátily zájem investorů k možnosti zpřísnění měnové politiky v eurozóně.

Akcie Radius Health (RDUS +10,5 %) výrazně posilují při čtyřnásobku průměrného obchodního objemu poté, co FDA povolila lék Tymlos (abaloparatide).

Analytici Argus se ve své poslední zprávě klientům blíže zaměřili na akcie hračkářského giganta Mattel.

Světové ceny ropy v závěru týdne oživily ze čtvrtečních měsíčních minim, za duben ale klesly druhý měsíc po sobě.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang