Dodavatelé energie – nadstandardní služby – v čem je háček, zkušenosti

Slevy na lístky do kina, nákupy v supermarketech nebo turistické zájezdy, bezplatné řemeslnické práce, virtuální kancelář. Co chtějí dodavatelé elektřiny a plynu na oplátku za nadstandardní služby? Kdy požadují prodloužení smlouvy? Vyplatí se vůbec jejich bonusy?

Kvůli každé formalitě už není třeba se trmácet do kamenné pobočky dodavatele, ani čekat na telefonické spojení. Všichni dominantní dodavatelé a někteří alternativní umožňují zákazníkovi, aby spravoval svůj osobní internetový účet online.

Slevové bonusy na spotřební zboží, cestování, kulturu i sport nabízejí například společnosti innogy (dříve RWE), E.ONPražská plynárenská. Pojištění proti havárii a následnou opravu zajišťují E.ON, Pražská plynárenská. Jaké podmínky si dodavatelé kladou a požadují po odběrateli finanční spoluúčast?

innogy: Kolik stojí české filmy a lyžování po slevě?

V innogy online servisu lze najít smluvní údaje, náhled na každou vystavenou fakturu, seznam záloh i případné upomínky. Lze také měnit svoje kontaktní údaje, platební podmínky, výši záloh nebo případně podat reklamaci.

Při registraci do online servisu je potřeba uvést svoje zákaznické číslo a zvolit si uživatelské jméno. Na zadanou e-mailovou adresu následně přijde heslo, kterým bude osobní účet chráněn.

Zákazník dostane zároveň innogy Kartu. innogy Karta je pro všechny zákazníky, kteří mají rádi film, lyžování a pravidelně jezdí s rodinou na dovolenou.

Každý držitel karty může užívat vysokých slev při lyžování ve všech 13 partnerských areálech innogy, kupovat si vstupenky na české filmy levněji nebo ušetřit při pořizování dovolené.

U vybraných partnerů lze získat získat slevu až 20 %. Slevy na skipasy nabízí třeba Špindlerův Mlýn, Horský resort Dolní Morava, Ski areál Lipno nebo Skiareál Klínovec. 20% sleva se poskytuje na jednodenní skipas pro dospělého.

Sleva 40 Kč platí při nákupu vstupenek na české filmy do sítě multikin CineStar a ‍Golden ‍Apple ‍Cinema.

Slevu obdrží také zákazníci innogy při pořízení zájezdů s CK FISCHER, s CK NEV-DAMA a EXIM tours.

Pražská plynárenská: Přeplatky jsou úročeny o 1,1 %

Požádat o připojení k distribuční síti, změnit zálohy nebo způsob platby může přes internetový účet také klient Pražské plynárenské. Online si objedná i zákaznickou kartu, která zajišťuje slevy v rozmezí 10 – 30 % na vstupenky do některých pražských divadel, na pobyty s vybranými cestovními kancelářemi nebo na plynové spotřebiče.

Kartu lze získat při osobní návštěvě obchodních kanceláří Pražské plynárenské, a. s., nebo pomocí formuláře, který se zasílám poštou na adresu sídla společnosti..

„Pokud prodlouží smlouvu s naší společností, má zákazník nárok na bezplatné opravy, servis a montáže spotřebičů a plynových zařízení,“ řekl tiskový mluvčí společnosti.

Pražská plynárenská si neklade podmínky, pokud chce odběratel zapůjčit detektor úniku plynu. Společnost také úročí přeplatky za plyn, ovšem pouze 1,1 %, což činí bonus 11 Kč z tisícikoruny.

Slevy na kulturu lze využít např. v Divadle Kalich, Na zábradlí nebo ve Švandově divadle v Praze. Slevy na ubytování a cestování lze využít u renomovaných kanceláří jako je Čedok, EXIM tours nebo Blue Style.

ČEZ: Drahý kotel má hodně ušetřit

ČEZ zprostředkovává 20-ti procentní slevu na kondenzační plynové kotle, díky kterým je podle výrobce vytápění o čtvrtinu levnější. Bonusem je také čtyřletá záruka.

Odradit může výsledná cena přístroje, která i po slevě činí 45 950 Kč bez DPH. Kondenzační kotle lze přitom sehnat i za 28 000 Kč. Podobně i solární sestava na ohřev vody vyjde po 20procentní slevě na 63 950 Kč bez DPH.

Pražská energetika – sleva za spotřebu

Rovněž společnost PRE aktuálně nabízí svým zákazníkům bonusy. Ovšem pouze těm zákazníkům, kteří sníží svou spotřebu energií. PRE svým zákazníkům z faktury odečte až 3 000 korun.

Domácnosti, které elektřinou pouze svítí a mají ji na běžnou spotřebu, mohou při snížení úspor získat slevu z vyúčtování až 1 500 Kč. Ty, které elektřinou i ohřívají vodu a topí až 3 000 Kč.

PRE bude porovnávat spotřebu z minulé topné sezóny a té současné. Snížení spotřeby bude zjišťovat pomocí samoodečtu. Zákazník musí doložit fotku elektroměru před začátkem a po konci topné sezóny.

Kdo neví, jak ušetřit za vytápění, se může inspirovat v článku na tomto webu.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang