Dokonalý svět bez dluhů

svet-bez-dluhu

Jak by podle Vás vypadal dokonalý svět? Všichni by se měli rádi, respektovali by se, měli by zaměstnání a bydlení podle svých představ a jezdili by každý rok na dovolenou. Byl by to svět, kde by nebyly nemoci, nouze, dluhy ani půjčky. Jenže toho nelze dosáhnout. Proto je, zvláště pokud jde o půjčky, nutná velká dávka obezřetnosti.

Je známo, že Češi si půjčují hodně peněz. Jsou pověstní tím, že si půjčují na věci, které nejsou až tak důležité. Pokud už si musíte půjčit peníze, je třeba pečlivě zvážit, zda je to opravdu nezbytně nutné. Také byste se měli vyhnout tomu brát si několik půjček dohromady. Splaťte své pohledávky, než si vezmete nové. Je velmi snadné spadnout do dluhové pasti, proto si počínejte zodpovědně.

Buďte zodpovědní

Dříve byly banky mnohem přísnější. Velmi přísně hodnotily možnosti žadatelů o půjčky, což mělo své opodstatnění. Dnes je zajímá, zda nejste v registru dlužníků. Nebankovní společnosti pak často nezajímá ani to.

Je zarážející, že finanční domy půjčí peníze sotva plnoletým studentům, i když je zřejmé, že nebudou mít peníze na to, aby své pohledávky platili. V exekuci a insolvenci proto končí už velmi mladí lidé.

Pokud už si musíte brát půjčky, měli byste volit takovou, u které příliš mnoho nepřeplatíte. V současné době jsou čím dál populárnější tzv. půjčky od lidí. Zveřejníte svou poptávku po penězích (například chci si koupit nový vůz, chci zafinancovat rozjezd podnikání) a lidé vám půjčí.

Vy splácíte podle toho, jak jste si sami navrhli. Tento model je výhodný, protože neplatíte příliš vysoké úroky. To vše díky tomu, že odpadá složitá administrativa, která je typická pro banky.

Ujistěte se, že věřitel má dobrou pověst

Existuje spousta online věřitelů, kteří nabízejí nejrůznější atraktivní osobní půjčky. Existuje však i mnoho nepoctivých půjček, včetně půjček před výplatou, které jsou špatným nápadem. V řadě případů taková půjčka může skončit problémem a v krajním případě i exekucí a insolvencí.

Tím se žadatel dostane do problémů, protože velká část poskytovatelů finančních služeb o takové klienty s problémy nemá zájem. Na trhu se nabízejí půjčky pro žadatele po insolvenci, ovšem jejich problém je cena, která je mnohem vyšší díky úrokům a poplatkům. Poskytovatelé takových půjček si nechají zaplatit za riziko, které podstupují vzhledem k profilu žadatelů o tuto půjčku.

Zvažte výhody a nevýhody osobních půjček

Osobní půjčka může pomoci rychleji splatit dluhy. Například konsolidace dluhů může pomoci snížit úrokovou sazbu a snížit měsíční splátky. Může také pomoci pokrýt velké výdaje, jako jsou účty za vybavení domácnosti nebo náklady na opravu automobilu, který je potřeba pro dojíždění do práce.

Před podáním žádosti však zvažte výhody a nevýhody osobních půjček, udělejte si průzkum, projděte si čísla a zjistěte, co pro bude nejlepší řešení. Určete si, co si skutečně můžete dovolit, a vytvořte si plán, jak půjčku co nejrychleji splatit.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang