Eric Schmidt – kdo je to, majetek, Google

Eric Schmidt je jedním z nejúspěšnějších podnikatelů současnosti. V letech 2001 až 2011 byl generálním ředitelem společnosti Google a pomohl ji přeměnit z malého vyhledávače na jednu z největších technologických společností na světě.

Eric Schmidt je jedním z nejúspěšnějších podnikatelů v historii. Jeho úspěchy ve vedení Googlu, ve využití sociálních médií, ve vládních službách a ve vytváření inovačního prostředí ve Spojených státech jsou nezpochybnitelné.

Eric Schmidt je příkladný vůdce a inovátor, který významně ovlivnil technologický průmysl.

Eric Schmidt – kdo je to?

Eric Schmidt se narodil 27. června 1955 ve Washingtonu v Pensylvánii a vyrůstal v Arlingtonu ve Virginii. Vystudoval elektrotechniku na Princetonské univerzitě, kterou dokončil v roce 1979. Poté získal magisterský titul v oboru počítačových věd na Kalifornské univerzitě v Berkeley.

Po ukončení studia Schmidt pracoval v Bell Labs, poté ve společnosti Xerox Parc a následně v Sun Microsystems.

Od roku 1997 do roku 2001 byl technickým ředitelem společnosti Google. Následně se stal generálním ředitelem společnosti.

Poté odešel do Alibaby, kde se stal členem správní rady a poradcem. V současnosti je Schmidt členem správních rad několika dalších technologických společností, jako je Apple, Genentech a IBM.

Během své kariéry pracoval také pro společnost Novell. Je členem řady významných vzdělávacích a veřejných organizací. Jeho majetek se odhaduje na 8,8 miliardy dolarů.

Během svého působení ve společnosti Google vedl Eric Schmidt tým vývojářů, kteří změnili způsob, jakým lidé vyhledávají na internetu. Jeho tým také vyvinul různé nástroje, jako je Google Maps, Google Earth a Google Street View, které pomohly lidem po celém světě lépe se orientovat.

Eric Schmidt je také autorem knihy „How Google Works“, ve které popisuje, jak společnost Google funguje. Kniha je plná rad a doporučení pro podnikatele, kteří chtějí dosáhnout úspěchu.

Jeho úspěchy ve společnosti Google mu přinesly řadu ocenění, včetně ocenění Time Magazine 100 Most Influential People v roce 2010. Je také držitelem čestného titulu doktora technických věd od University of Michigan a čestného titulu doktora technických věd od Carnegie Mellon University.

Jaké má úspěchy Eric Schmidt

Eric Schmidt je bývalý CEO společnosti Google, který se stal jedním z nejúspěšnějších podnikatelů v historii. Od svého nástupu do vedení Googlu v roce 2001 do jeho odchodu v roce 2015, Eric Schmidt vedl společnost, která se stala jednou z nejúspěšnějších technologických firem na světě.

Za dobu, kdy ve vedení Googlu působil, se jeho tržní kapitalizace zvýšila až na 500 miliard dolarů.

Eric Schmidt v roce 2001 dohlížel na přechod Google od soukromé společnosti na veřejnou burzu. V roce 2004 se pod jeho vedením Google dostal do první příčky ve vyhledávání na internetu.

V roce 2007 vedl Google jako jeho CEO k akvizici společnosti DoubleClick za 3,1 miliardy dolarů.

Za jeho vedení Google vytvořil obchodní provoz pro mnoho služeb, včetně Google Maps, Google Earth, Google Books, Google AdWords a Google Apps.

V roce 2010 vedl Google k akvizici společnosti Motorola Mobility za 12,5 miliardy dolarů.

Ve svém posledním roce ve funkci generálního ředitele Alphabet Inc. (Google) v roce 2015 podílel na vybudování společnosti Google X, která se zabývá vývojem nových technologií, jako jsou satelitní internet, autonomní vozidla a bezdrátové nabíjení.

Jedním z největších úspěchů Erica Schmidta bylo vytvoření obchodní strategie pro Google, která zahrnovala přechod od konvenčního modelu podnikání ke strategii, která se zaměřovala na inovace a nové produkty.

Eric Schmidt také dovedl Google do pozice, kdy se stal jedním z nejvlivnějších technologických podniků na světě.

Schmidt také hraje důležitou roli ve vývoji sociálních médií. V roce 2008 pořídil společnost Google společnost YouTube, která byla předchůdcem moderních sociálních médií. Společnost YouTube byla první platformou, kde uživatelé mohli sdílet videa, a to se stalo klíčovou součástí internetové kultury.

Eric Schmidt má také úspěchy ve veřejném sektoru. V roce 2011 byl jmenován poradcem bývalého prezidenta USA Baracka Obamy. Schmidt také představil nový projekt, který se zaměřuje na vytvoření bezpečnějšího a efektivnějšího systému pro vládu USA.

Eric Schmidt navíc působí v řadě neziskových organizací a institucí. Působí například v Národní radě pro vědu a technologii a je také členem vlády pro vědu a technologický vývoj Spojených států.

Eric Schmidt je také vášnivým propagátorem otevřeného softwaru a inovací. V roce 2015 se stal spoluzakladatelem Národního inovačního institutu, který se zabývá zlepšováním inovačního prostředí ve Spojených státech. Tato organizace se snaží propojit vědce, podnikatele a vládní úředníky a vytvářet nové inovační projekty.

Jaký má majetek Eric Schmidt

Eric Schmidt je bývalý CEO společnosti Google, a proto je logické, že vlastní velké množství majetku. Odhaduje se, že jeho majetek se odhaduje na více než 11 miliard dolarů.

Jeho majetek pochází z jeho investic do akciií Google a jiných technologických společností, stejně jako z jeho odměn a dividend.

Eric Schmidt také vlastní luxusní rezidenci v Kalifornii, která má odhadovanou hodnotu 35 milionů dolarů.

Má také sbírku luxusních aut, včetně McLarenu P1, Audi R8 a Mercedes-Benz SLS AMG.

Největší část jeho majetku tvoří akcie společnosti Google. V současné době vlastní Eric Schmidt akcie v hodnotě asi 8,4 miliardy dolarů. Kromě toho disponuje akciemi v Alphabetu, což je nadřazená společnost Google, v hodnotě 1,7 miliardy dolarů.

Kromě akcií společností Google a Alphabet vlastní Eric Schmidt také velké množství nemovitostí po celém světě. Kromě rezidence v Kalifornii vlastní např. také dům v New Yorku a dva další v Kalifornii.

Eric Schmidt má také velký vliv na charitu. Za posledních několik let věnoval více než 500 milionů dolarů na mnoho charitativních účelů.

Vzhledem k tomu, že Eric Schmidt je bývalý CEO společnosti Google a v současné době je významným členem představenstva společnosti Alphabet, je jasné, že jeho majetek je obrovský.

Akcie v těchto dvou společnostech činí většinu jeho majetku. Jeho rezidence a další nemovitosti také přispívají k jeho obrovským jmění. Kromě toho se Eric Schmidt také velmi angažuje v charitě.

Názor blogera: Eric Schmidt prodává polovinu svých akcií Google

Generální ředitel Google Eric Schmidt bude v průběhu roku prodávat 3,2 milionu svých akcií Google. Jedná se zhruba o 2,5 miliardy dolarů. 

Kdo vlastní největší podíly v Google:

  • Larry Page – 8,7%
  • Sergey Brin – 8,5%
  • Eric Schmidt – 2,3%

Takové zprávy jistě akcionáře extra nepotěší, i když akcie na to poklesem zatím nereagují. Každopádně si Eric asi nevybral špatné načasování. Google se daří. Firma má aktuálně kapitalizaci přes 250 miliard USD a je na dvanáctiměsíčním maximu. 

Proč to Eric Schmidt prodává? To se můžeme jenom dohadovat. Napadá mne několik možných důvodů. Již příliš nevěří v růst akcií Google. Již příliš nevěří v byznys Google. Potřebuje ty peníze na nějaké další soukromé investice.

Nebude mít již v Google takový vliv či dokonce z něj odejde a tak chce polovinu zisku realizovat, což je pochopitelné. Nutno také upozornit, že Schmidta nahradil v roce 2011 na pozici výkonného ředitele Google jeho spoluzakladatel Larry Page.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang