Hypotéka pro mladé

hypoteka-pro-mlade-2

Pokud právě řešíte otázku bydlení, mohla by vám hypotéka pro mladé přijít vhod. Čím je tento produkt specifický, jaké nabízí podmínky a jaké jsou jeho alternativy?

Hned na úvod je důležité zmínit, že tento typ hypotéky již jako konkrétní finanční produkt není nabízen. Je to škoda, protože ji využívalo mnoho mladých lidí. Hypotéka pro mladé byla k dispozici od roku 2004 do roku 2011. Za dobu jejího trvání přesáhla půjčená částka 7 miliard korun, což je opravdu velké číslo.


img_a315262_w2264_t1526196635-6777405

Hypotéka pro mladé se vyznačovala hlavně tím, že se počítalo s nízkými příjmy mladých lidí a úroky se proto pohybovaly okolo 2 %. Jediné, co bylo důležité, bylo to, aby byl úvěr splacen do 20 let.

Banky totiž počítaly s tím, že se příjmy žadatelů budou postupně zvyšovat, a tak budou schopni splácet vyšší měsíční splátky. Počítalo se také s tím, že se narodí první potomek. Za každé narozené dítě v době splácení se z jistiny odečetlo 30 000 Kč. Jelikož byl zájem o tuto hypotéku opravdu velký, brzy nebyly ve státním rozpočtu potřebné finance.
Začalo se o ní opět mluvit na začátku roku 2014, ale bylo rozhodnuto, že se obnovovat nebude.

Hypotéka pro mladé už dávno zanikla, nicméně banky dávají klientům, kteří si zažádali o hypotéku před dosažením 36 let, podepsat žádost o státní příspěvek na hypotéku. Lze využít i státní půjčku pro mladé.

TIP: Do čeho investovat? Zajímavé nápady přináší tento článek.

I dnes může mladý člověk získat hypotéku, která bude velmi výhodná. Také půjčku na družstevní byt. Stačí si jen spočítat, jak dlouhou dobu bude potřeba splácet a kolik se bude měsíčně splácet. Pokud nevíte, jak to udělat, využijte online výpočet hypotéky kalkulačku, která jse volně dostupná na internetu a která funguje také jako srovnávač půjček. Pokud do ní zadáte potřebné informace, do několika málo minut získáte přehled o tom, co vám jsou jednotlivé banky schopny nabídnout.

© 2022 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang