Hypotéka – Cesta k lepšímu bydlení

hypoteka-cesta-k-lepsimu-bydleni-2

V dnešní době, kdy průměrné mzdy činí cca 25 000 Kč, jsou podmínky týkající se bydlení v pronájmu poměrně přísné. Mnoho lidí je proto rádo, když jim po zaplacení nájemného za bydlení zbyde něco málo na uživení rodiny. Vyplatí se proto uvažovat o hypotéce, díky níž si lze pořídit vlastní bydlení.

Splácením hypotečního úvěru investuje vámi vydělané peníze do vlastního majetku. A už vás nemusí tížit svědomí, že vyhazujete peníze každý měsíc za něco, co vám nepatří. Hypotéka je vhodná zvlášť pro rodiny, které plánují nebo očekávají přírůstek do rodiny.

Aby bylo možné hypotéku získat, je nutné splňovat určité podmínky, mezi něž patří mimo jiné bezdlužnost a pravidelný příjem. Česká spořitelna hypotéka, hypotéka Moneta, ČSAS hypotéka, Komerční banka hypotéka a Unicredit bank hypotéka, to je jen malý výčet bank, které poskytují hypotéky.

Na účely spojené s bydlení je poskytována takzvaná účelová hypotéka, jíž lze použít na koupi, stavbu nebo rekonstrukci nemovitosti. Hypotéky jsou k nalezení v portfoliu každé tuzemské banky. Každá se liší výškou úroků a podmínkami.

TIP: Lze si vydělávat těžbou kryptoměn?


img_a310287_w2264_t1521197352-4684205

Někteří lidé mají z hypotéky obavy, neboť se jedná o závazek na dobu několika let. Nicméně je-li člověk schopný platit měsíční nájem, zvládne platit i pravidelné splátky hypotéky. Pro případ ztráty zaměstnání či dlouhodobé nemoci je možné uzavřít tzv. pojištění schopnosti splácet, které zajistí pomoc v případě platební neschopnosti.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang