Investory z Wall Street láká obchod s marihuanou

wall-street

Americké investory stále víc přitahuje obchod s marihuanou, který je už v několika státech USA legální a slibuje poměrně značné zisky. Investoři z Wall Street se shromáždili na konferenci v New Yorku, aby se dozvěděli více o rozvíjejícím se byznysu, který se zatím soustřeďuje na západním pobřeží USA.

Podle marketingové společnosti IBISWorld se výnosy z prodeje marihuany k léčebným účelům zvýší v USA z 3,6 miliardy amerických dolarů v loňském roce na 13,4 miliardy US dolarů (přes 33 miliard českých korun) v roce 2020. Informovala o tom ekonomické žurnalisty agentura Reuters.

TIP: Co je ETF? To je vysvětleno v tomto článku.

Newyorská konference se sešla jen několik dní poté, co se v největším americkém městě otevřela první klinika, která předepisuje těžce nemocným konopí jako utišující prostředek. Podobná zařízení už fungují v dalších dvaadvaceti amerických státech.

Zájem amerických investorů o marihuanu stoupl v roce 2012, kdy státy Colorado a Washington užívání této drogy legalizovaly. Později se k nim připojily Aljaška, Oregon a hlavní město Washington. Počet společností obchodovaných na burze, které se prodejem konopí zabývají, stoupá a stále více z nich je výdělečných.

Na federální úrovni je ale užívání marihuany stále nezákonné, a tak se vznikající průmyslové odvětví zatím musí soustředit na její legalizaci. Až pak bude podle expertů schopné přilákat více investorů.

TIP: Každý budoucí rentiér by si měl osvojit investiční dovednosti.

© 2023 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang